Open source valsts pārvaldē

Sākumlapa Forumi Software Linux/BSD Open source valsts pārvaldē

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 49 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #263145
    migors
    Participant

    Es piekrītu tiem kas kritizē linux ieviešanu valsts pārvaldē, bet mācību iestādēs pāriet uz linux nevajadzētu būt lielām problēmām. Lai noraktu lielu kalnu vajag ar kaut ko sākt, tur paņem, te paņem un skaties kalns palika mazāks.

    Vienkārši vajag vēlmi un saprast vai tas ir lietderīgi. Es personīgi mājas apstākļos netaisos atteikties no win 7, jo man win 7 patīk. Bet savā uzņēmumā es esmu apņēmies pāriet uz linux. Daži printeri un office programmas nevar uzskatīt par šķērsli.

    #263146
    BOFH
    Participant

    Man jautājums, a kas lieto to AD? Un visus tos NT domainus…

    Man ir apkalpošanā 1 firmele, kurai kompis ir primārais darbarīks, nu jau 15 gadus. Ne tur kāds prot vispār šāres lietot, kur nu vel ko sarežģītāku. Ir uztaisīts failservs, nekādu paroļu, shortcuti uz ekrāniem, bet vienalga, skatos, sūta viens otram pa e-pastu. Lai gan skatos ka to OE pat grūtāk tantiņām lietot nekā šāri.

    A kas ta pa advancētajiem jūzeriem ir tajās valsts iestādēs? Nedomāju ka AD būtu iemesls nepāriet uz bezmaksas softu.

    Un kapēc visiem tas asociējas kā PILNĪGI VISU DARBSTACIJU pārlikšana uz Linux? Kapēc nevar pa vienam?

    Nemācēšana NAV ATRUNA! Par ko tad tas admins tur sēd tās 8 stundas dienā? Reāli ko pastrādāt ir pāris stundas, lai mācās Linuxus pārējā laikā!!! Tik nīd ka algas mazas…

    Ja adminam visu laiku ir ko darīt tad tas nozīmē, ka tas nav admins, bet gan nejēga! Ja negrib un nespēj mācīties tad lai trinās prom! Atradīsies noderīgāki kadri iestādei.

    #263147
    Kon
    Participant

    ruukjis wrote:

    , jo izrādās, ka OOo vienkārši netiek galā ar Exeļa makrosiem, kur nu vēl visas sistēmas migrēšana.

    mhm, manā grupā oupensorsists normāli aplauzās ar savu ooo un maksrosiem, kad pasniedzējs klusām pateica : “takš dc++ ir words par brīvu” ..

    #263148
    Mad182
    Participant

    Acīmredzot pasniedzējs ir konkrēts lohs.

    #263149
    xcdf
    Participant

    BOFH wrote:

    Man jautājums, a kas lieto to AD? Un visus tos NT domainus…

    Man ir apkalpošanā 1 firmele, kurai kompis ir primārais darbarīks, nu jau 15 gadus. Ne tur kāds prot vispār šāres lietot, kur nu vel ko sarežģītāku. Ir uztaisīts failservs, nekādu paroļu, shortcuti uz ekrāniem, bet vienalga, skatos, sūta viens otram pa e-pastu. Lai gan skatos ka to OE pat grūtāk tantiņām lietot nekā šāri.

    A kas ta pa advancētajiem jūzeriem ir tajās valsts iestādēs? Nedomāju ka AD būtu iemesls nepāriet uz bezmaksas softu.

    Un kapēc visiem tas asociējas kā PILNĪGI VISU DARBSTACIJU pārlikšana uz Linux? Kapēc nevar pa vienam?

    Nemācēšana NAV ATRUNA! Par ko tad tas admins tur sēd tās 8 stundas dienā? Reāli ko pastrādāt ir pāris stundas, lai mācās Linuxus pārējā laikā!!! Tik nīd ka algas mazas…

    Ja adminam visu laiku ir ko darīt tad tas nozīmē, ka tas nav admins, bet gan nejēga! Ja negrib un nespēj mācīties tad lai trinās prom! Atradīsies noderīgāki kadri iestādei.

    Piedod, es tevi nepzīstu un nezinu tavu specializāciju un zināšanu līmeni, taču tavs teiktais ir pilnīgas muļķības un muļķības augstākajā pakāpē.

    Kam vajag Active Directory?!

    Es pat nespēju iedomāties darbu organizācijā ar <1000 darbstacijām bez AD.

    Sliktākajā gadījumā var lietot Novell, bet nu tas ir manuprāt pagājušais gadsimts, taču tas ir tīri personisks viedoklis.

    Tu centies salīdzināt milzīgu sistēmu ar mazu firmeli kurā strādā pārdesmit cilvēki.

    Tas ir pilnīgi neloģiski – kā salīdzināt vieglo mašīnu ar buldozeru.Tas ka abiem ir iekšdedzes dzinējs, nepadara viņus vienlīdzīgus.

    Tev ir viens failserveris, man serveru ir ap ~20 gab, neskaitot failserverus- jo failserveris nav īsti serveris manā uztverē – tā ir šārošanas sistēma ar atļaujām uz read & write dažādiem lietotājiem.

    Teorētisks jautājums – ar ko tu piedāvāsi nomainīt Hyper-V barebone serverus – ar Virtual Box?

    Pirms saki – kāda vaina Virtual Box – padomā loģiski, ka tas nav mocīt virtuālo mašīnu mājās, bet tev ir jāuztur serveri kuram JÄ€BŠªT uptime 24/7.

    Es vispār nesaprotu ja godīgi, kā tu vari salīdzināt savu darbu mazā firmā, ar tā cilvēka darbu kurš strādā lielā organizācijā. Lielā organizācijā, adminam ir visu laiku ko darīt, nav dienas kad būtu klusuma periodi.

    Kad agrāk es vēl biju jauns, zaļš un glupš, un apkalpoju mazu uzņēmumu kurā bija 20.datori – es jutos baigi gudrais un man arī likā ka LINUX ir izeja visam, taču ar gadiem nāk klāt pieredze un tu saproti, ka LINUX lielās sistēmās nav risinājums.

    Vispār šī diskusija ir liela tēma, un cilvēki kuri ir “pašapmācības ceļa Googles admini un datortehniķi” nemaz nespēj to saprast un izprast.

    #263150
    BOFH
    Participant

    Nu redz, man savukārt izklausās ka tu esi M$ zombijs. Un ne tikai M$ bet arī citu zarazu.

    Ar kaukādiem līkiem HujukuHyperHyper Wooteriem nevajag lielīties, tas nozīmē drīzāk infantīlismu nekā profesionalitāti.

    Viss ģenialais ir vienkāršs. Kāds ģeniāls cilvēks izteica šo frāzi un tai ir taisnība. Katrs bērnelis kuram patīk spēlēties nevar būt sistēmu plānotājs. Kā arī katrs valsts iestādes Špis, kurš padzirdējis ka M$ lūk sniegs atbalstu un tapēc ņem M$.

    Un ja tu vel kautko dirst taisies tad pastāsti KO tu dari visu dienu. Ja ne – sēdi klusu parazīt.

    #263151
    xcdf
    Participant

    Tu esi ļoti dīvains cilvēks, pietam rupjš , kuram kad nav argumentu – pāriet uz rupjību.

    #263152
    BOFH
    Participant

    Nu jā, ar taviem “argumentiem” salīdzinot… ko ta es…

    #263153
    ruukjis
    Participant

    =>XCDF

    Neņem galvā – tas ir Betons, ir mēness fāzes, kad viņš pasaka šo to gudru, bet tas ir arkārtīgi reti. Pārsvarā mēģina izlikties par šausmīgi gudru visās tēmas, bet par cik tas ne sevišķi labi sanāk, tad viņš apvainojas pats uz sevi un savās sirds sāpēs uzbrūk randomā izvēlētam foruma dalībniekam – šoreiz tev. Rezultātā viņš vairāk pavada banota nekā aktīva lietotāja statusā. Neviens viņu te nemīl.

    #263154
    Kon
    Participant

    xcdf wrote:

    pašapmācības ceļa Googles admini un datortehniķi” nemaz nespēj to saprast un izprast.

    Š ito starp citu Es pēdējā laikā diezgan bieži dzirdu, un tieši no, kā izskatās, xcfd amata brāļiem.

    , bet .. cik Esmu semināros dzirdējis un pats savām acīm redzējis, tad kārtība kādā tiek pasniegti tie kursi sertificējoties, ne ar ko īpaši neatšķiras no tā, ko Es mājās varu. Pirātismā ir spēks un visi mācību materiāli ir pieejami pagrīdē.

    #263155
    linx
    Participant

    Nedaudz izklaidei, ko es šo’n browsējot webu ieraudzīju..

    [img]https://www.bildites.lv/images/uk504lprhy5huzadrnk.jpg[/img]

    #263156
    Taurs
    Participant

    Hmm… open source…

    1) Valsts struktūrās ir lieli tīkli un, kā jau pienākas lieliem tīkliem, tie bieži lūzt. Izeja – lietot High Availibility tīklam un serveriem (tad lūzt tikpat bieži, bet useri to nepamana, jo viss ir nodublēts). Ar M$ tas ir samērā viegli izdarāms, bet ne ar Open Source. Kaut vai datubāzes mirroring – it kā jau tam pašam MySQL ir paredzēts, bet kad sāc rakkties dziļāk, tad izrādās, ka ir vesela kaudze ierobežojumu… un finālā HA SQL serveris ir jābūvē uz M$ SQL mirror.

    2) Cik zinu, dažas Latvijas slimnīcas mēģina lietot Linux… bet civilizētā pasaulē slimnīcās lieto Windows.

    3) Lielākā daļa valsts iestāžu iepirkumu notiek ar otkatu. Ja IT daļa pērk softu par 10kLS, tad 1kLs dabon atpakaļ. A ko dabūt atpakaļ no 0Ls?

    4) Valsts iestadēs tikpat kā nav kompetentu adminu, jo algas ir vienkārši smieklīgas… atrodas kāds ideālists, kas ir ar mieru strādāt par sviestmaizi, bet, kad redz, kā priekšniecība zog naudu, bet nevar nopirkt vajadzīgus dzelžus, tad entuazisms ātri pārvēršas cinismā…

    ob1

    #263157
    xcdf
    Participant

    KoЯn wrote:

    xcdf wrote:

    pašapmācības ceļa Googles admini un datortehniķi” nemaz nespēj to saprast un izprast.

    Š ito starp citu Es pēdējā laikā diezgan bieži dzirdu, un tieši no, kā izskatās, xcfd amata brāļiem.

    , bet .. cik Esmu semināros dzirdējis un pats savām acīm redzējis, tad kārtība kādā tiek pasniegti tie kursi sertificējoties, ne ar ko īpaši neatšķiras no tā, ko Es mājās varu. Pirātismā ir spēks un visi mācību materiāli ir pieejami pagrīdē.

    Nē protams , mācīties pašmācības ceļā ir normāli.Tas pat ir labs rādītājs, ka cilvēks pēc paša iniciatīvas apgūst jaunas tehnoloģijas, sistēmas u.t.t

    Es vairāk attiecinu to savu iepriekšējo izteicienu par “pašmācības adminiem un tehniķiem” ar 3.mēnešu kursiem, kuri agrāk pusi dzīves nostrādājuši par krāvēju vai grāvju racēju.

    Viņiem ir parādīts pa soļiem, kā veikt pāris darbības – un viņi uzskata, ka tas ir viss ,kas nepieciešams.

    Vairāk neko nav jādara un jāmācās, ja kas – visu var atrast iekš google.

    Ja cilvēkam nav apakašā pamatbāze, interese un aizraušanās ar IT – tad 3.mēnešu kursi viņam neko nedos, tikai mānīgu ideju par savām spējām.

    #263158
    BOFH
    Participant

    Apmēram 25 stundas pagājušas un tu veljoprojām neesi uzrakstijis neko konkrētu. Varbūt tomēr ****** *****?!

    #263159
    xcdf
    Participant

    BOFH wrote:

    Apmēram 25 stundas pagājušas un tu veljoprojām neesi uzrakstijis neko konkrētu. Varbūt tomēr pisies d****?!

    Es sekošu viena forumieša ieteikumam ,nepievērst tev uzmanību.

    #263160
    BOFH
    Participant

    Tā parasti dara visi perdeļi kuri izmuldās un pēc tam nespēj pamatot savu muldamo.

    #263161
    ruukjis
    Participant

    Kas i Beton? Hormoni atkal traucē dzīvot? Roķeles no masturbēšanas tulznās, tagad jāraksta ar elkoņiem? Grūti ne? Varbūt tomēr neraksti – pasaudzē elkoņus…

    #263162
    Genādijs
    Participant

    Ar reāliem cipariem neviens nekad nav salīdzinājis cik izmaksā MS un cik Open Source, tikai nevajag pļūtīt ka opensource būs kaut kas lētāks.

    Es izvēlos normālu produktu ar kuru var normāli strādāt (MS word – excel)! Pajāt ka tas man maksā 120 Ls. Man ir jādara darbs un gribu to darīt ar prieku nevis pist prātu katru reizi ar to debīlo open office. Tas tik viens piemērs.

    Pietam, Autodesk pateicis ka 3ds max un linux no way! Līdz ar to manā gadījumā open source var iet dēt ….

    #263163
    mazais_zilonis
    Participant

    Ideālā un skaistā pasaulē es teiktu, lai droši pāriet – jā jebkuras izmaiņas, reformas vai sauc kā gribi prasa naudu un cilvēkiem ir bail un nav pierasts un jāmācās, taču tas palīdz ietaupīt naudu rezultātā.

    Linux

    Patiesā dzīve ir tāda, ka viss (pa lielam) softs, kas jau ir sarakstīts valsts iestādēm ir uz MS risinājumiem – vai tie būtu .NET risinājumi vai kādi citi, tam nav nozīmes – tas strādās tikai uz MS vides. Tai brīdī sākas arī viss pārējais – visa pārprogrammēšana, tā ka pāreja uz Linux man šķiet ne pārāk reāla.

    OOo

    Par šito gan – valsts pārvaldē neredzu problēmu. Vai OOo vai cits open source birojs, bet neredzu atšķirību starp šiem rīkiem tieši skatoties uz VALSTS PÄ€RVALDES vajadzībām – sagatavot vēstules un atskaites.

    Genādij – kāds vēl 3DS MAX valsts iestādēm???

    P.S.

    Microsoft risinājumus nenodiršot – es tomēr savā naivumā uzskatu, ka vairāk cilvēku (ar attiecīgu izglītību) ar open source risinājumiem var panākt to pašu. Te gan jāsaka, ka vairāk kvalificētu cilvēku = vairāk nauda algās + papildu izmaksas par regulāru izglītošanu, un ka tik vēl nesanāk tieši tādas pašas kopīgās izmaksas.

    #263164
    ruukjis
    Participant

    mazais_zilonis wrote:


    OOo

    Par šito gan – valsts pārvaldē neredzu problēmu. Vai OOo vai cits open source birojs, bet neredzu atšķirību starp šiem rīkiem tieši skatoties uz VALSTS PÄ€RVALDES vajadzībām – sagatavot vēstules un atskaites.

    Acīmredzot neizlasīji, ko es rakstīju šajā sakarā. OOo varētu ieviest kaut kādās atsevišķās struktūrvienībās, kuras tiešām neko citu nedara kā drukā doķus. Ieviest visur būs bezgala sarežģīti, tāpēc, ka valsts iestādēm ir tendence ģenerēt milzīgus exeļa palagus ar idiotiskiem makrosiem – pamēģini tu tādu iebarot OOo.

    Quote:

    Genādij – kāds vēl 3DS MAX valsts iestādēm???

    3DS MAX ir tikai viena proga, ko ražo Autodesk, vēl ir AutoCad un Revit u.c. Es neticu, ka, piemēram, Būvvalde dzīvo bez AutoCad.

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 49 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā