OSis vecam datoram – ko izvēlēties?

Sākumlapa Forumi Software Windows OSis vecam datoram – ko izvēlēties?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 25 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #149110
    Jaunzems
    Participant

    A la carte – 1.1GHz Celeron, GeForce ar 32MB, 256MB RAM. Vēl kaut ko? Domāju, ka nevajag.

    Jautājums ir tāds – ko lai izvēlas? Man pašlaik uz cietā diska stāv atvilktas Ubuntu un XP Performance edition, kurš makten labi iet arī uz 80MB RAM (tested on VirtualBox) un sver 300MB (aptuveni). Vēl ir Austrums, bet no tā UI (varbūt tomēr hUI?) turēties pa gabalam (vismaz man)… Ko jūs man iesakat?

    #204083
    Foxsk8
    Participant

    Tiny XP, install sver ap 130 MB, ram patēriņš standartā ap 40 MB. Ja ņem tad rev 5.0 ir kameras un printeru supports klāt.

    #204084
    ob1
    Participant

    Vislabāk jau būtu ņemt XP un pašam ar nLite apgraizīt, safīčot.

    #204085
    Jaunzems
    Participant

    Ideja likt dualbootā, jo gribas gan ubunto, gan windozo…

    #204086
    grisha
    Participant

    PAr Bubuntu neizteikshos, gaumes lieta. Es liktu win2000, vismaz peedeejaa stabilaa OS, no Microsoft puses. XP un Vista nav patikusi.

    #204087
    Jaunzems
    Participant

    Viņam tieši 2000 nojuka, bet tas jau sen ir mironis. Labāk likšu 2% kefir4iku 😀

    #204088
    Anonīms
    Neaktīvs

    grisha wrote:

    PAr Bubuntu neizteikshos, gaumes lieta. Es liktu win2000, vismaz peedeejaa stabilaa OS, no Microsoft puses. XP un Vista nav patikusi.

    Arī gribēju ieteikt.

    #204089
    Jaunzems
    Participant

    Uz virtuālajiem boksiem izmēģināšu TinyVista Ultimate

    #204090
    ob1
    Participant

    win 2000 ir bremzīgāks par XP. Un mazāk stabils.

    #204091
    Wuu
    Participant

    ob1 wrote:

    win 2000 ir bremzīgāks par XP. Un mazāk stabils.


    [img]https://www.1000rr.net/forums/images/smilies/noob.gif[/img]

    Windows XP ripos ja neliksi Antivīrusus un birojus un citas ikdienišķas lietas. No otras puses cik ātru datoru cilvēkam vajag ,ja tikai internetā pasēdēt tad nebūs ne vainas. Un viss ieteicamākais būtu pa 5 lati nopirkt vel 256 ramu un tad jau arī ubuntu ripos 🙂

    #204092
    Evers
    Participant

    ob1 wrote:

    Vislabāk jau būtu ņemt XP un pašam ar nLite apgraizīt, safīčot.

    piekrītu, vismaz zini ko tev vajag ko nevajag un ko izņem ārā.

    Principā arī neapgraizītu XP varētu labi darbināt ar classic skinu

    #204093
    daGrevis
    Participant

    Tagad būtu īstais laiks likt Chrome OS, tikai, ma*ta, vel nav iznākusi… 😀

    #204094
    darklight
    Participant

    Uz tādas kastes arī parasts XP griezīsies bez problēmām. Galvenais tikai neapaudzēt ar liekiem servisiem. Ar Win 2000 diez vai ir jēga ķēpāties.

    #204095
    samurajs
    Participant

    Par WinXP vs. Win2000: esmu salīdzinājis tos uz aizvēsturiska lapša ar P2 un 64 MB RAM. Abi tika optimizēti, atslēgts viss liekais. Lai gan Win2000 it kā mazāk RAM ēda, tas ielādējās vismaz 2x lēnāk par XP. Un visi logi arī tāpat.

    Win2000 itin viegli varēja piedabūt uzkārties, atverot lielāku logu daudzumu, kamēr XP bija ļoti stabils.

    #204096
    WerNeo
    Participant

    Nesaprotu lamerus, kas prieksh katra datora taisa install disku. Nē, nu var jau būt, ka kādam “specam” ir lētāk uztaisīt jaunu installu uz CD/DVD nekā oiptimizēt instalētu OSi.

    #204097
    azazul
    Participant

    XP sp3 (vislabā MSDN relīzi) .. vari paspēlēties ar nLite, bet tā tu vari iegūt vienīgi mazāku “footprint”, jo optimizācijas efekts nemainās atkarībā no tā vai tu to dari pirms vai pēc instalācijas.

    Kas attiecas uz NIX, tad derēs jebkurš nopietnais distro.

    Tā liste NEIEKÄ»AUJ sevī sekojošus distro : Ubuntu (& co), Mandriva, OpenSuse, PCBSD, Fedora, PClinux OS.

    + tev būtu jāizvairās no Gnome/KDE lietošanas (RAM dēļ)

    #204098
    Andress
    Participant

    Debian ar xfce?

    #204099
    rajah
    Participant

    Jaunzems wrote:

    A la carte – 1.1GHz Celeron, GeForce ar 32MB, 256MB RAM. … Ko jūs man iesakat?


    Ko tu ar viņu darīsi – vot to vēl vajadzēja pateikt.

    #204100
    Raivix
    Participant

    Jā, nu vispār kam un kā viņš tiks lietots? Ja gribēsi mario dzenāt, tad jau Ubuntu nederēs. 😀 Man vecais agregāts bija biku labāks un XP gāja bez probļem. 🙂

    #204101
    Jaunzems
    Participant

    Rajah, kā, kam? Jaunajam HL2! Nopietnā edition – internetam un open ofisam.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 25 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā