Problēmu izskatīšana/Apspriede/Ieteikumi

Sākumlapa Forumi Software Linux/BSD Problēmu izskatīšana/Apspriede/Ieteikumi

Tiek skatīts 41 ieraksts (no 109 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #205874
    SikeR
    Participant

    x86 arī neiet 🙁 vai vienkāršāk jums nebūtu man ieteikt citu distru?

    #205875
    samurajs
    Participant

    Ne jau distra tur vainīga, bet kaut kas tev ar dzelžiem. Ja CD uzcepts pareizi, tad Live CD vienmēr startējas. Un jābūt skaņai un netam.

    #205876
    WerNeo
    Participant

    Ē… šitāda sīkuma dēļ, likāt pāriet uz Ubuntu? khm, khm.

    #205877
    SikeR
    Participant

    Tad kāpēc man citas distras iet? Bet tās, kas uz debian balstītas nē? Iesakat labāk citu.

    #205878
    WerNeo
    Participant

    Š…em to pašu suse, ja jau esi iesācis tajā lauzties. 🙂 Nemaini distras kā zeķes (sākumā), savādāk – vēl jo mazāk kaut ko sapratīsi. 🙂 Un jautājumus caur PM. susē programmu instalēšana drusku savādāk notiek nekā pierasts – bet vienkārši. 🙂

    #205879
    samurajs
    Participant

    WerNeo: nevajag caur PM jautājumus; ja problēma tiks veiksmīgi atrisināta, lai arī citiem būtu ko mācīties, un neprasītu pēc brīža to pašu.

    Ar PM – tikai visdrūmāko pirātismu 😀

    #205880
    WerNeo
    Participant

    Ok. Bet caur PM es varu uzdot 3-5-10 papildjautājumus viņam. Te to var uztvert par flūdu. 🙂

    Bet nu ok. Sāksim 🙂

    1) Kāda suse (versija)?

    2) Esi sastapies ar Yast?

    #205881
    SikeR
    Participant

    1. Vilkšu tādu pašu kā bija, tas ir 11.1 un DVD versiju (lai nebūtu tik daudz jāčakarējas), bet šoreiz es vilkšu x86, iepriekš ņēmu x64.

    2. Jā, ja aplūko bildētes augstāk, tad tieši tas ir iemesls, kāpēc es mēģināju uzlikt ubuntu.

    Vēl viens jautājums, kuru var sataisīt smukāku, gnome, vai kde? Ar laiku gribētos jau tās smukās mac fīškas, piemēram to menu (vai kā viņš saucas) apakšā, cik esmu tādu redzējis, tas ir gnome’i, bet suses gnomei menu jau ir apakšā (atšķirībā no ubuntu), vai ir iespēja viņu dabūt augšā, tas ir stūlbs jautājums, drošivien ka ir, bet ja pajautāšu, nekas slikts jau nenotiks.

    #205882
    WerNeo
    Participant

    Gnome gan iekš ubuntu, gan iekš suse ir gnome. Un ja starp KDE un Gnome izvēlamies, tad gnome (bet tas ir gaumes jautājums).

    #205883
    SikeR
    Participant

    Tev bij vēl jautājumi.

    #205884
    SikeR
    Participant

    Paslaik sezu no suses, bet tagad rodas vel dazi jautajumi.

    1. Ka bus ar garumzimem?

    2. Iesakiet labu mp3 un video pleyeri, nu par video, uz windas es vienmer esmu izmantojis vlc, cik zinu, tas ir pieejams ari linux’am, bet varbut ir ari kadi labaki varianti?

    3. Kas ir ar kodekiem?

    #205885
    SikeR
    Participant

    Meginaju ieinstalet skype un flash player’i, Yast itka vinus ieinstaleja, bet sava datora es vinus atrast nevaru un par to, vai instalacija noritejusi veiksmigi yast ari man neko neteica, tad nu gaju youtube un veru vala pirmo vigiku, jo ja jau vins ieinstaleja, to flash player’i tad vajadzetu iet, bet neka, vins atkal man stasta, ka vajadzigs flash, bet kad meginu instalet velreiz, man uzmet error ar pazinojumu, ka gan flash, gan skype jau ir ieinstaleti. Un pa atkaribam vins man neko nav teicis, bet varbut ir kads veids, ka var ar vienu komandu/programmu, vai kko tml sakt vilkt atkaribas masveida.

    P.S ja tas ko lidz, tagad atskiriba no pagajusas reizes izmantoju gnome.

    #205886
    SikeR
    Participant

    Tagad sēžu no windas, jo vairāk neko nesaprotu..kkādā veidā izdevās ieinstalēt nvidia draiverus, viņš teica ka pc vajag restartēt, tā arī darīju, pie os’a izvēles man bij parādijušās kkāda jauna versija susei, vsp nezinu, tā bij jauna, vai veca, bet bij citi cipari, ņēmu to kas bij noklusēta un kam vajadzēja slēgties pēc atskaites (viņa atradās pa vidu) man par lielu brīnumu, neatvērās grafiskā vide, prasija ielogoties, tā arī dariju un pēctam vairāk nezināju ko darīt, restartēju pc, izvēlējos citu versiju, jeb to, kas man sarakstā bij pirmā, tā arī neieslēdzās grafiski, tad nu es slēdzu iekšā windu un skrēju pie jums pēc palīdzības.

    #205887
    samurajs
    Participant

    Rāpulis var sākt arī lidot, bet tad viņam tas papriekš jāmācās 😀 Tu gribi to darīt uzreiz un no kases neatejot. Nekas nesanāks.

    Kā jau teicu – uzmet savai Vistai Virtualbox un saliec uz tā vienlaicīgi kādus 5-10 Linukšus ar Gnome, KDE, XFCE un izpēti kārtīgi. Noformatē savu Linuxam domāto partīciju NTFS, uz tās turēsi savas Linux images.

    Bilde tev būs pa visu ekrānu, Linuxam būs skaņa, video, nets.

    Un iemācies visas darbības veikt nevis grafiski, bet konsolē. Bez elementāro komandu zināšanas Linux lietot nav iespējams.

    https://www.virtualbox.org/wiki/VirtualBox

    #205888
    grisha
    Participant

    Sorry, nelasiiju to garo spamu, iipashi kur tas mulkjis Genaadijs piespamojjis.

    Susee ar garumziimeem nav probleemu parasti. Atver Yast, HArdware, Keyboard Layout. Izveelies, ko veelies. KDE gan jaarestartee.

    Peec bildeem izskataas ka tev ir openSuse 11. ?

    Taatad, atver atkal Yast, Software, Software Reposities. Ja ir pieejams tam datoram nets, atsleedz CD/DVD lasiitaaju. Pamataa vajadzeetu buut enableetiem openSUSE-11.1-Ossun Non-Oss Peec tam atver sho linku: https://en.opensuse.org/Additional_YaST_Package_Repositories un pievieno vajadziigos REPO. IEsaku izveeleeties Packman, vinjiem ir ljoti daudz softi prieksh Suses. VLC linku OBLIGAATI NEIZVEELIES, ja ir Packman un VLC, rodas probleemas. Packmanam ir pieejams VLC. Veel vari izveeleeties videokarshu linkus. Protams visiem REPO izlasi pieziimes.

    Taatad, atver ieksh Software repositories nospied pogu Add, parasti tie ir http linki, taatad izveelies http. Ir jaaizpilda tikai divas ailes.

    Kaa piemeeru panjeemu Packman (reaali linki) :

    Quote:

    Server Name packman.jacobs-university.de

    Directory on server /suse/11.1/


    Server Name ir links uz lapu, nevajag likt priekshaa neko, taa kaa redzi taa ir. Directory on server, Mape, kur glabaajas faili. Ja tev ir openSuse 11.0, tad 11.1 vietaa raksti 11.0 u.t.t. . Ja shis saaks lejuplaadeet, taatad sameeraa veiksmiigi. Prasiis arii nospiest Import pogu, lai apstiprinaatu vinju sertifikaatu.

    Tad paarliecinies vai ieprieksh mineetie REPO ir Enableeti, dubultkliskjis uz vinja atsleedz to funkciju, meegjini instaleet veelreiz Skype. Man vismaz veiksmiigi uzinstaleejaas. Es gan instaleeju caur konsoli un MC, aatraak straadaa viss tas pasaakums.

    Veel varu piemineet smuku komandrindu konsolei: zypper install programmas nosaukums.

    Ja ir kaadi jautaajumi par susi, vari meegjinaat jautaat, visu protams, nezinu, bet varu meegjinaat paliidzeet, jo lietoju vinju jau vairaakus gadus, pat neatceros cik. Pamataa, kopsh 9.1 iznaakshanas.

    #205889
    SikeR
    Participant

    Bet man ir tāda problēma, ka man tagad ieslēdzot susi nav grafiskās vides. Viņš man atver ļoti lielu konsoli un prasa ielogoties, kā ar šo tikt galā?

    #205890
    Genādijs
    Participant

    Kautkā neatminos ka būtu kādu saucis par muļķi vai kā citādi 🙂 Ja reiz pārejam uz rupjībām tad no problem – āzi ! 🙂

    #205891
    actimel
    Participant

    Genādij iedzer tosolu un nomirsti, un nelien *nix sadaļā ar savām “lielajām” mikrošoft iemaņām.

    #205892
    Jaunzems
    Participant

    Izskatās, ka kāds te tiešām iedzēris tosolu…

    #205893
    grisha
    Participant

    KAut kur maniiju, ka esi speeleejies ar grafisko vidi. Ielogojies sisteemaa un ieraksti konsolee startx . Visticamaak ka shis nobljausies ka “Unable connect to desktop” . Pamataa taa vajadzeetu buut. Vismaz man taa ir gadiijjies. Iespeejams esi vienkaarshi noreguleejis liiki videokarti. Ar Nvidia, par ATI nemaz nerunaajot, taa gadaas. Es parasti, pirms gramstiishanaas ar video settingiem, uztaisu faila /etc/x11/xorg.conf kopiju, piem xorg.conf.bak . Esmu arii standartaa ieinstaleejis “mc”, ja ko salaizhu griiste, atveru “mc” , aizchaapoju liidz vajadziigam backup failam. Atveru to ar F4 , tad spiezham Shift+F2 , shis piedaavaas Save As. Paarlabo nosaukumu no xorg.conf.bak uz xorg.conf , Shis paarprasiis ko dariit, izveelies Overwrite. Peec tam paarstarteejam kasti.

    VAri meegjinaat ko labot caur konsoli tagad. Ieraksti yast2 , hardware, graphics card and monitor un meegjinam pielabot uzstaadiijumus.

Tiek skatīts 41 ieraksts (no 109 kopumā)
  • Tēma ‘Problēmu izskatīšana/Apspriede/Ieteikumi’ ir aizvērta jaunām atbildēm.
Jaunākais portālā