Tests: Logitech M310 – pieskaņo peli sev

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Testi Tests: Logitech M310 – pieskaņo peli sev

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 10 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #154217
    Graafiene
    Participant

    Ceru, ka lasītājiem nebūs pretenziju palasīt arī kādu apskatu, kurš uzklabināts ar sievietes roku, jo ne jau viss, kas saistīts ar tehnoloģijām, ir domāts tikai vīriešiem. Tādēļ lūdzu nenolinčot mani pie pirmās iespējas, jo, tā kā mani interesē tehnoloģijas, vēlos par dažām labām lietām arī šo to uzrakstīt no sievietes skatu punkta. Tā nu esmu novērojusi, ka galvenie kritēriji vīriešiem, iegādājoties ko jaunu, ir kvalitāte, ērtums un funkcionalitāte, bet sievietes pie tā visa vēlas piekabināt vēl dizainu. Dažreiz pat kāds no šiem kritērijiem ir mazsvarīgs ja iekārotā lieta ir gana vizuāli efektīva. Š oreiz esmu tikusi pie uzpariktes, kurā apvienots ir viss, tātad tā apmierinās ik viena lietotāja pamatprasības.

    Runa ir par vienu no nepieciešamākajām lietām stacionārā datora lietotājam, un tā bez šaubām ir pele. Tomēr stāstīšu par mazliet “klonētu” eksemplāru – par peli bez astes, jeb tā saucamo bezvadu peli. Taču arī tas nav šīs peles trumpis, jo tās triumfa gājiens ir orientēts uz dizainu. Runa ir par Logitech Fantasy kolekcijas peli Fleur Dark (M310). Lūdzu nejaukt ar šīs pašas kolekcijas peli Fleur Dark (M305), jo tā ir no citas sērijas, un savos gabarītos ir daudz mazāka un vairāk paredzēta klēpjdatoru lietotājiem.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_logitech_m310_salidzinasana_1.jpg[/img]

    Š īs kolekcijas peles esot tapušas iespaidojoties no modes un popkultūras, un manā uztverē dizains ir trāpījis desmitniekā, jo tas nav gana kliedzošs, tomēr vienlaicīgi piesaista. Bez Fleur Dark Logitech Fantasy kolekcijā ir arī citas krāsu gammas un zīmējumi, un to klāsts ir diezgan plašs.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_logitech_m310_krasas_1.jpg[/img]

    (Papildus informāciju par iespējamajām krāsām var aplūkot šeit: logitech.com/m310-kolekcija)

    Tad nu pie paša apskates objekta. Pele ir pilnizmēra ergonomiskas formas subjekts un sver 180g. Tās sānos izmantots neslīdošs, gumijots materiāls, lai tā pēc iespējas labāk iekļautos rokā + papildus ērtumu nodrošina iedobes uz peles taustiņiem. Uz peles izvietots gaismas indikators, kas vēsta par AA tipa baterijas darbību, savukārt peles apakšpusē atrodas slēdzītis peles ieslēgšanai/izslēgšanai un vāciņš aiz kura slēpjas baterija un ir vieta resīverim.

    [img]https://notepad.lv/userpix/29_m310_logitech_aizmugure_1.png[/img]

    Lai savienotos ar lietotāja izvēlēto ierīci, M 310 izmanto nelielo nano resīveri un 2,4 GHz bezvadu tehnoloģiju. Uztvērējs patiešām patīkami iepriecināja – iesprausts USB portā, tas tikpat kā nav redzams, kā arī tā bonuss ir tajā, ka nav nepieciešamas nekādas draiveru instalācijas. Tā sacīt – iespraud un strādā. Es, kā Linux patriote, to novērtēju dubultā. Turklāt gadījumos, kad pele jāpārvieto, uztvērēju var novietot peles iekšpusē pie baterijas, lai tas nenozustu.

    M310 ir automātisks viedais miega režīms (smart sleep mode), kas palīdzēs paildzināt baterijas darbības laiku brīžos, kad pele netiek izmantota, līdz ar to tās darbības laiks var būt līdz pat vienam gadam.

    Pelē ir arī citas īpašas “fīčas”. Kā viena no tām ir neredzamā lāzera (invisible laser) tehnoloģija, kas nozīmē, ka mēs nevaram redzēt gaismas stariņu. Vispirms pat nobrīnījos un nodomāju, ka kaut kas nestrādā, bet tad parakos pa netu un uzzināju par šādu tehnoloģiju.

    Vēl viens pluss, ko uzsver pats Logitech – pele atbalsta abu roku režīmu. Lai arī neesmu kreile, tāpēc to novērtēt ir pagrūti, tomēr ražotāja uzsvars uz to, ka peli var lietot vienlīdz labi gan labajā, gan kreisajā rokā.

    Tā kā peles paliktni mājās nelietoju jau sen un galda virsma ir gluda un lakota, tad jāatzīst, ka pelei nebija nekādas problēmas darboties – viss norit precīzi un bez aizķeršanās.

    Rezumē: pelei plusu ir vairāk nekā vajag, tomēr tā kā mans darbs ir saistībā ar lieliem dokumentu blāķiem, tad šāda pele īsti nederēs, jo to viegli var pazaudēt zem dokumentu kalna, un nebūs vada pateicoties kuram var izskaitļot peles atrašanās vietu. Kā arī tā kā tā nav “iekarināta” vadā, tā itin fiksi var pārceļot telpā un vienā mirklī atrasties uz grīdas, un nebūs vada, kurš to atturēs no trieciena ar paklāju tieši dažus centimetrus no sadursmes epicentra.

    Par cenu: Skatoties cenas mūsu interneta veikalu klāstā – pele maksā ap Ls 16. Tomēr, ja esat konservatīvi savos uzskatos un nevēlaties, ka peles ir apgleznotas, tad var iegādāties arī klasisko variantu ~ ap Ls 14, jo bez dizaina M310 savas labās īpašības nezaudē.

    #270778
    izredzētais
    Participant

    lika pasmaidīt tehniskās detaļas no sievietes skata punkta, bet par info un citām raksta detaļām esmu dikti pateicīgs – šāda dizainiska paskata pele ļoti iepatikās 🙂

    #270779
    msh
    Participant

    Pelei dizains ir tikpat nevajadzīgs kā mašīnai šķūninga elementi – abus lietojot neredzi 😀

    Barbarismu “resīveris” parasti latviešu valodā izmanto lai apzīmētu balonus, kas izlīdzina kompresora nodrošināto spiedienu, bet darbību ar abām rokām nodrošina visas peles, kuras ir simetriskas, tb nav līkas uz vienu vai otru pusi 😉

    #270780
    izredzētais
    Participant

    msh, mēs jau tevi spējam atpazīt pēc konservatīvsima vien 😀 savas ausis aī neredzi, nafig tās vispār tīrīt 😀

    #270781
    Nau4a
    Participant

    ausīm jau pašām pa sevi jāiztīrās 😀

    āa, tāpat roka vislaik ir uz peles, tākā to dizainu var tik ieraudzīt, ja speciāl skatās uz viņ. 😉 😉

    #270782
    samurajs
    Participant

    Forša kā jau vairums Logitech grauzēju 🙂 Tik tas dizains vairāk sievišķīgs.

    #270783
    iReinis
    Participant

    Nu smuki, bet par peli maksāju tikai 2-5ls. Parasti man pelītes krīt, šķīst un dauzās, tāpēc nepērku dārgas, esmu atklājis, ka diezgan labas ir Canyon peles, lētas un diezgan izturīgas un bonosā parasti nāk vēl vienkāršs, bet skaists dizains, kurš iederēsies pie jebkura kalkulatora.

    #270784
    Atlets
    Participant

    Pele ir diezgan smaga.

    #270785
    WerNeo
    Participant

    Man favorītpele laptopiem ir Logitech M305. Par bateriju maiņu nav jādomā ~2 gadus. Izturīgas un kvalitatīvas.

    #270786
    Willis
    Participant

    Vakar mazliet pastrādāju arLOGITECH 510 , ļoti ērta, var izmainīt taustiņu un pogu defultos iestatījumsu-kolosāla!

    LOGITECH M705 ir vēl labāka, tai ir vēl divas pogas kuru funkcijas var iestatīt pēc savām vēlmēm .

    Mana LOGITECH MX1000 IR vislabākā, žēl ka tādas vairs neražo ;( …

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 10 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā