Visiem krīze, Bilam Geitsam prieki…

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Visiem krīze, Bilam Geitsam prieki…

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 45 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #192255
    WerNeo
    Participant

    Microsoft’ā bija.

    #192256
    marr
    Participant

    Ieskaties varbūt tomēr vēlreiz wikipēdijas linkā, par to, kas īsti ir ekonomists. Microsoftā viņš ir īpašnieks, vispārīgi viņš būtu saucams par biznesmeni. Tam ar būšanu par ekonomistu nav nekāda sakara.

    #192257
    WerNeo
    Participant

    marr… palasi datoru vēsturi… zināsi, kas viņš bija kad un kurā laikā. Kā ekonomists viņš “nostrādāja” Microsoft pirmsākumos. Un kā vēl nostrādāja.

    #192258
    marr
    Participant

    No ekonomista par datoriķi un otrādi Tu nekļūsti vienas dienas laikā.

    Nez kāpēc https://inventors.about.com/od/gstartinventors/a/Bill_Gates.htm neviena vārda par viņu kā ekonomistu arī atrast nevaru.

    Kur viņš nostrādāja kā ekonomists, vari lūdzu iemest kādu linku/atsauci?

    #192259
    WerNeo
    Participant

    Lūk, pēdējā kursa students, a pērtiķa domāšana (nav uzbrauciens. Vienkārši man patīk, kā kādreiz teica mūsu lektors). Viss Tev tikai mutē jāielej, pēc linkiem vadies. Argumentē lūdzu, ja nepiekrīti man. Nevis mētājies ar linkiem. Kamēr Tu neargumentēsi, kāpēc viņš nav ekonomists, neatbildēšu, kāpēc ir, jo nezinu, kāpēc Tu nepiekrīti.

    P.S. Iesaku iedziļināties microsoft pirmsākumos. Sevišķi tajā, ko viņš izdarīja kā datoriķis un ko, kā ekonomists.

    #192260
    marr
    Participant

    Ok, lai iet bez uzbraucieniem:

    1) Tu šeit esi tas, kurš pirmais izsvieda nepamatotu apgalvojumu, jo pateici, ka “Kā ekonomists, vienkārši ģēnijs.” Mums acīmredzami atšķiras uztvere par to, kas ir “ekonomists”. Es Tev norādīju uz linku, kur ir paskaidrots, kas tad īsti ir ekonomists:

    wikipedia wrote:

    An economist is an expert in the social science of economics. The individual may also study, develop, and apply theories and concepts from economics and write about economic policy. Within this field there are many sub-fields, ranging from the broad philosophical theories to the focused study of minutiae within specific markets, macroeconomic analysis, microeconomic analysis or financial analysis, involving analytical methods and tools such as econometrics, statistics, economics computational models, financial economics, financial mathematics and mathematical economics.

    Ja Tu vēlies, lai es šo pārtulkotu latviski, pasaki, iztulkošu. Cerībā, ka tomēr saproti, kas šeit ir rakstīts, vēlos jautāt Tev, kas no šī atbilst Bilam Geitsam, lai viņu varētu saukt par ekonomistu?

    2) kas ir argumentēts viedoklis? Jebkurš mans apgalvojums būs pierādāms, ja es varu atsaukties uz kādu kurš vēl šādu viedokli ir paudis. Ne viss man pašam ir jāpamato līdz detalizēti kretīniskiem sīkumiem. Kāda vaina ir linkiem uz interneta vietnēm? Gribi akadēmiskas atsauces? Tikai pasaki, sagādāšu (ies, protams, ilgāk, taču ja Tev ir tāda vēlēšanās, varu to izdarīt). Pie viena tad varbūt arī norādi kādā formā šīs atsauces norādīt, uz sitienu varu piedāvāt MLA un APA stila atsauču noformēšanu, ja vēlies citus, attiecīgi varu paskatīt kā tas darāms, ja vien tā Tev būs gana labs argumentācijas veids.

    3) Tu vēlies, lai es meklēju pamatojumu Tavam apgalvojumam, ka viņš NAV ekonomists? Es nedomāju, ka viņš tāds jebkad būtu bijis, tāpēc, manuprāt, šo apgalvojumu, ka viņš tāds ir būtu jāpierāda Tev. Mans pierādījums tam, ka viņš NAV ekonomists izriet no tā, ka augstāk minētais apraksts par to, kas ir ekonomists galīgi neatbilst Bila Geitsa darbībai.

    #192261
    WerNeo
    Participant

    Uzraksti man lūdzu. “Viņš nav ekonomists, jo viņam nav tādu un tādu īpašību… jo kā ekonomists viņš nav izdarījis to un to…”. Paud savas domas par viņu, lai veidotos diskusija. Š obrīd neredzu argumentus, bet gõglēšanu.

    Atbilde uz Tavu 3. punktu. Cilvēks jau domā kā ekonomists, mirklī, kad dibina uzņēmumu.

    #192262
    KaNeiet
    Participant

    Ligvistiska matu skaldīšana.

    WerNeo viedokli apmēram apraksta:

    https://en.wikipedia.org/wiki/Bill_Gates#Management_style

    “Gates’s role at Microsoft for most of its history was primarily a management and executive role.”

    Savukārt marr pamatoti norāda, ka par ekonomistu tomēr sauc ko citu, lai gan menedžments un vadība ir disciplīnas, kuras apgūst ekonomikas specialitāšu studenti.

    Faktiski abi lieliski saprot kas ar to tika domāts, tikai zīmējas.

    BTW –

    “He scored 1590 out of 1600 on the SAT and subsequently enrolled at Harvard College in the fall of 1973.] Prior to the mid-1990s, a SAT score of 1590 corresponded roughly to an IQ of 170,”

    Diemžēl ļoti lielai IT lapas apmeklējošas publikas daļai šis rādītājs ir 2-3 mazāks, no tā arī lielākā daļa problēmu.

    (Jā, ja kāds nesaprot ko nozīmē BTW – tas nebija mērķēts uz konkrētajiem diskutētājiem, kuri drīzāk ir mazskaitlīgās sapien kategorijas pārstāvji).

    #192263
    WerNeo
    Participant

    KaNeiet. Nepareizi saki, ka mēs zīmējamies. Mēs tagad pincīšus staipām. 🙂

    Tomēr savu domu es pateicu sākumā bez kaut kādas zīmēšanās. Kā uzskatu. A man pretī bija pincis un links. 🙂 Tā diskusijas nenotiek. Googli staipīt, nav prātu darbināt. 🙂

    #192264
    marr
    Participant

    Viņš nav ekonomists, jo nenodarbojas ne ar ekonomikas teorijas studēšanu (pētīšanu), izstrādi, viņš neraksta ekonomikas teoriju/politiku. Viņš nekādā ziņā nenodarbojas ar filosofiskām teorijām saistībā ar ekonomiku, makroekonomisko analīzi viņš arī neveic (biznesa vadīšana, jomas un tās perspektīvas zināšana/analīze nav makroekonomika). Tāpat arī es neticu, ka viņš izmantotu ekonometriju savās gaitās, jo lai to darītu, ir nepieciešams teorijas pielietojums. Teoriju nevar pielietot par to, kur tādas nav (īpaši tēmā uz ko Tu atsaucies – datoru un microsoft agrīnā vēsture). Tāpat arī finanšu ekonomika un finanšu matemātika nešķiet viņa aicinājums.

    No Tava teksta izriet, ka jebkurš uzņēmējs ir ekonomists. Diemžēl man Tevi jāapbēdina, uzņēmējs ir uzņēmējs, ekonomists ir ekonomists. Varbūt Tevi labāk pārliecinātu LR izglītības un zinātnes ministrijas profesijas standarts, kur ir minēti seši pienākumi un uzdevumi ekonomistiem. Neviens no tiem neatbilst tam, ar ko (kaut sākotnēji) nodarbojās Bils Geits.

    Ja Tev vajag pa punktiem, kāpēc viņš nav ekonomists (pēc šī standarta):

    Viņš nepēta ekonomiskās problēmas

    viņš neanalizē, kur nu vēl interpretē ekonomikas datus izmantojot ekonomikas teorijas.

    viņš nenosaka mērķa sasniegšanas alternatīvos variantus

    viņš nekonsultē ekonomiskās politikas un darbības izvēles jautājumus

    viņš neveic zinātniski pētniecisko darbu

    viņš nelieto zināšanas veidojot ekonomisko politiku.

    Kāpēc Tu nepamato kāpēc lai cilvēks domātu kā ekonomists, brīdī, kad dibina uzņēmumu. Kas Tavuprāt ir “ekonomists”? Definē!

    #192265
    WerNeo
    Participant

    1) Viņš nepēta ekonomiskās problēmas

    Pēta un arī risina…

    2) viņš neanalizē, kur nu vēl interpretē ekonomikas datus izmantojot ekonomikas teorijas.

    Bils Geits pilnīgi noteikti bija analizējis situāciju tirgū.

    3) viņš nenosaka mērķa sasniegšanas alternatīvos variantus

    Tieši alternatīvais variants viņam “aizgāja”.

    4) viņš nekonsultē ekonomiskās politikas un darbības izvēles jautājumus

    Par šo varbūt Tev ir taisnība, jo nezinu, vai viņš Ä€frikas valstīm ko arī iesaka, kad ziedo labdarībā.

    5) viņš neveic zinātniski pētniecisko darbu

    Tas tikai Tu tā domā. 🙂

    6) viņš nelieto zināšanas veidojot ekonomisko politiku.

    Ko tad viņš lietoja?

    #192266
    KaNeiet
    Participant

    Velk uz bezgalīgo ciklu. Būtu nu labāk atzinis, ka nepareizo terminu izmantoji.

    #192267
    WerNeo
    Participant

    KaNeiet: Nekur nevelk. Es joprojām uzskatu, ka izmantoju pareizu terminu. 🙂 Es komentēju, izsakot konkrētā situācijā konkrētu domu… Tāpat arī marr. 🙂 Es izteicu viedokli, viņš mēģina mani pārliecināt par citu… Kašķa nav 🙂

    Tāpat tas viss beigsies ar to, ka katrs paliks pie sava viedokļa. Neauglīga diskusija…

    #192268
    marr
    Participant

    WerNeo wrote:

    1) Viņš nepēta ekonomiskās problēmas

    Pēta un arī risina…

    2) viņš neanalizē, kur nu vēl interpretē ekonomikas datus izmantojot ekonomikas teorijas.

    Bils Geits pilnīgi noteikti bija analizējis situāciju tirgū.

    3) viņš nenosaka mērķa sasniegšanas alternatīvos variantus

    Tieši alternatīvais variants viņam “aizgāja”.

    4) viņš nekonsultē ekonomiskās politikas un darbības izvēles jautājumus

    Par šo varbūt Tev ir taisnība, jo nezinu, vai viņš Ä€frikas valstīm ko arī iesaka, kad ziedo labdarībā.

    5) viņš neveic zinātniski pētniecisko darbu

    Tas tikai Tu tā domā. 🙂

    6) viņš nelieto zināšanas veidojot ekonomisko politiku.

    Ko tad viņš lietoja?

    skatos, Tev arī nav īsti skaidrs, kas ir ekonomika, jo tas nav uzņēmuma līmenis. Latviski ekonomika ir attiecināma vai nu uz tautsaimniecību kopumā, vai arī uz sociālo zinātni kā tādu, kas nodarbojas ar pētīšanu kā sabiedrība lieto ierobežotos resursus savu vēlmu apmierināšanai. Tam nav saistība ar individuāliem uzņēmumiem. Microsoft nav visa tautsaimniecība kopumā.

    1) viņš nepēta ekonomiskās problēmas, viņš bīda savu biznesu. Ekonomiskā problēma ir piemēram resursu ierobežotība, ko Microsoft nav mazinājis.

    2)ekonomikas teorijas viņš neizmanto savu datu analīzei. Viņš, jā, protams, analizē datus, taču neizmantojot kopējās tautsaimniecības līmenī. Viņu interesē viņa uzņēmuma līmenis. Kā jau iepriekš minēju, tas nav tas pats, kas tautsaimniecība.

    3)jā, viņš noteikti ir apsvēris veidus kā rīkoties nākotnē – taču tā nav alternatīvo variantu noteikšana. Viņam noteikt šādu variantu nozīmētu pateikt, ka līdz šim darītais ir nepareizs. Ja jau viņam “alternatīvais variants aizgāja”, tad kas ir tas “primārais” vai “oriģinālais”, kas neaizgāja?

    4)ziedot labdarībai ir ziedot neko pretī neprasot. Ja viņš prasa kaut ko pretī (pasargdieniņ, ja vēl politiskajā jomā), tā vairs nav labdarība!

    5)zinātniski pētniecisks darbs. Piekritīšu, ka šeit varēju izteikties specifiskāk. Ar zinātniski pētniecisku darbu pēc attiecīgā standarta tiek uzskatīts “Veikt zinātniskās pētniecības darbu, attīstot ekonomiskās teorijas, koncepcijas un metodikas, ko izmanto, nosakot un analizējot nacionālo un starptautisko ekonomisko resursu efektīvu izmantošanu”, ko viņš noteikti nedara.

    6) ekonomiskā politika ir valsts politika, tautsaimniecības kopējā politika, kuru ja viņš veidoja, tad viņš ir korumpants un blēdis, jo viņš ir ietekmējis valsts intereses savas peļņas gūšanai. Privātbiznesa mērķis ir peļņas gūšana, nevis noteikt kas valstij ir svarīgi.

    Tu neatbildēji uz manu jautājumu, kas Tavuprāt ir “ekonomists”!

    p.s. edit: ja jau Tev ir no paša sākuma skaidrs, ka diskusija ir/būs neauglīga, why bother?!? kā arī Tu konkrētajā situācijā neesi izteicis konkrētu domu: knapi izmetis terminu, kuru pats neesi pamatojis, bet prasi to darīt man. Un jā, kašķa nav. Ir tikai stūrgalvība.

    #192269
    WerNeo
    Participant

    Manuprāt, ekonomists ir cilvēks, kas attiecīgā situācijā un noteiktos apstākļos, analizē… Kā labāk rīkoties pašam, citam… u.t.t.

    1) Microsoft nav ļāvis citiem attīstīties tik, lai būtu ierobežojumi.

    2…, 3…, 4…,

    diskusija neauglīga. Neredzu iemeslu te strīdēties.

    Kā jau teicu, savu viedokli nemainu.

    #192270
    izredzētais
    Participant

    vairāk sliecos uz marr pusi..

    biznesmenis nav gluži tas pats kas ekanomists. ekanomists vairāk ir globāls termins, lai arī savs mazais ekanomists biznesmenī arī noteikti ir 🙂

    turpmāko diskusiju nelasīšu, bik apnika 😀

    #192271
    marr
    Participant

    Diskusija ir tik auglīga, cik atvērti ir tās dalībnieki.

    Un kas tad ir analītiķis?

    Kas ir biznesmenis?

    #192272
    WerNeo
    Participant

    kas ir datoriķis?

    Tik pat labi.. Bilu Geitsu par datoriķi arī grūti saukt.

    Neredzu iemeslu strīdēties. Piedod. Tev rīt tikai pamošanās gultā, man arī pienākumi gaida. Lai nu kā, bija patīkami parunāties.

    #192273
    marr
    Participant

    😀

    sākotnēji noteikti Geits bija datoriķis (tam laikam atbilstošs nosaukums).Par mūsdienu izpratnē datoriķi viņu sākotnējā microsoft dibināšanas laikā saukt droši vien nevarēja, taču tajā laikā nemaz tādi cilvēki kā “mūsdienu datoriķi” nepastāvēja. Pēc tam ilgus gadus viņu var saukt par biznesmeni.

    Viela pārdomām, vai vienkārši skaidas ugunī – vismaz 60% no šodienas iedzīvotājiem pēc 20 gadiem nestrādās profesijās kādas tās ir šodien pazīstamas. Tāpat varēja teikt arī pirms 20 gadiem un šodien tā būtu patiesība.

    Uz ko balstīts (kārtējais nepamatotais) spriedums par to, ka man rīt priekšā tikai pamošanās gultā, bez pienākumiem?

    #192274
    WerNeo
    Participant

    Tikai un vienīgi uz pieredzi. Biju students, likās, ka man daudz pienākumu… Tikai tagad esmu sapratis, ka tā bija atpūta… un pienākumi bija tikai pret sevi. Ar labu nakti 🙂

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 45 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā