Windows 7 Upgrade lieto Full versijas vietā

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Windows 7 Upgrade lieto Full versijas vietā

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 33 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #149838
    samurajs
    Participant

    [imgl]https://notepad.lv/userpix/28_win7_2.jpg[/imgl]Microsoft pieļautās kļūdas dēļ datorlietotāji patlaban masveidā iepērk lētās Windows 7 Upgrade versijas un lieto tās “tīrajai instalācijai”, nevis kā paredzēts – atjaunināšanai no Windows Vista. Tas esot tehniski viegli izdarāms. Īpaši grēkojot mazie un vidējie uzņēmumi. Tāpēc Ēriks Ligmans, Microsoft pārstāvis, brīdināja, ka tas esot pret licences līguma nosacījumiem, un šādas Windows 7 kopijas esot nelegālas. Kādi pasākumi tikšot veikti šās parādības novēršanai – nekas netika teikts.

    Avots

    #215795
    GulbisRG
    Participant

    Nu Tā takš nedrīkst, tas takš ir pret licences līguma nosacījumiem 😀 😀 😀

    #215796
    zebieksterc
    Participant

    Kada atskiriba upgrade vai jauna instalacija….Ja ir papiri ar key u.c. lietam par bijusho windu, tad nav ko piesieties… Nevajag jau draudet un celt traci par sikumiem. Parak augstu grib uzlekt microsofts.

    #215797
    IrenaB
    Participant

    Uz kastītes skaidri rakstīts, ka arī XP esamība ir pietiekoša priekš “Upgrade”. Iekšā vēl ir atsevišķa lapiņa ar pamācību gadījumam, ja atjaunots tiek no XP, nevis Vista (aprakstīta mazliet atšķirīga procedūra). Bet citā vietā uz tās pašas kastītes rakstīts, ka šis atjauninājums paredzēts no Vista (tikai?). Tiec nu gudrs. Mazliet varēja parūpēties par skaidrību, nevis pārmest cilvēkiem, ka viņi tikai dara to, kas ir tehniski viegli izdarāms, – turklāt, ar produktu, ko viņi legāli iegādājušies no legāla pārdevēja.

    Tāpat nav īsti skaidrs, kā kvalificējas tie, kam bija instalēts oficiāls Win 7 RC (attiecīgi, vai nu uz jau esošas oficiālas Vistas vai XP, vai uz “tīra” datora) un kāds būtu “oficiālais” ceļš šajos gadījumos.

    #215798
    reGative
    Participant

    Mans kaķis diemžēl no keisa to Vista uzlīmi noskrāpēja (ehh – kaķis… :D), bet man ir tās uzlīmes detaļas palikušas. Un paskaidrojums man arī ir!

    #215799
    yix
    Participant

    Bet ja vista nobeidzas agr vai velu reinstall un tad jau sanak ka licence tapat ir parkapta. nu vini pashi nezin ko grib 😀

    #215800
    nevertell
    Participant

    Nevar jau nopumpēt pirātu iks pī un tad legāli upgreidoties uz win7 ?

    #215801
    Stat1CX
    Participant

    Nē nevar, tev tas XP ari ir vajadzīgs licencēts, lai uzliktu to upgrade legāli. Tādēļ jau viņš saucas upgrade, uz vecās legālās OS tiek likta jauna, legāla OS.

    #215802
    Aldis
    Participant

    Mazliet jocīgi – vārds upgrade vien nenozīmē ka vienam OSam pa virsu jāinstalē otrs, vismaz tā nu es nekad nedarītu! 😀 Instalētu OSu uz izformatēta HDD un miers, tas tā pat skaitītos manā kompī kā OSa upgrade!

    Man ir licenzēts Windows XP, ja es nopērku Windows 7, tā tad es nedrīkstu instalēt svaigu Windows kopiju?! o_O Vājprāts!

    #215803
    Stat1CX
    Participant

    Nē nedrīksti, ja gribi svaigu uz tīra HDD, tad jāpērk pilnā versija, nevis upgrade.

    #215804
    prusaks
    Participant

    Cik vispār maksā upgrade no Vistas uz Wind 7 un XP uz Wind 7?

    P.S. man ir downgradots putns – > xp.

    #215805
    gangstalv
    Participant

    Ja man ir Vista OEM versija, tad es tik un tā varu upgreidoties?

    #215806
    Eudoxus
    Participant

    Upgrade pēc būtības nozīmē to, ka tu pārej no vienas (vecākas) versijas uz otru (jaunāku), nevis reāla sistēmas upgreidošana ar upgrade pogu. Līdzīgi rīkojas arī Apple. Viļās tie, kas domā, ka Snow Leopard maksā 20Ls. Tā ir upgrade cena, kas attiecas uz tiem, kam uz kastes bija instalēts Leopard. Klients pats izvēlas, vai viņš taisa sistēmas upgrade vai clean install. Ja nav Leopard, tad, lūdzu, pērkam parasto SL disku par 199$.

    Tas pats arī ar Win7. Nu un, ka var uztaisīt clean install izmantojot upgrade disku? Lietotājs ir iegādājies tikai upgrade licenci un tieši licence nosaka lietošanas noteikumus. Neesmu pābaudījis, bet es pieņemu, ka fiziski arī Win7 Home Premium diski neatšķiras no Ultimate diskiem (vismaz vistas gadījumā tā bija). Atšķirību nosaka licence (kurai ir piestiprināts key).

    #215807
    Eudoxus
    Participant

    #Prusaks.

    Cena – 35Ls https://datordraugs.lv/swf.php?lang=lv

    #gangstalv

    Jā, vari upgreidoties no OEM.

    #215808
    nevertell
    Participant

    Pag, tad ir upgreidu licenze un vienkārši licenze ? Ja es upgreidojos, tad es nekā savādāk nevaru dabūt w7, kā tikai upgreidojoties ? NEPRÄ€TS.

    #215809
    Stat1CX
    Participant

    Tieši tā, ir upgrade un pilnās versijas licence. Kāds tur neprāts, negribi upgrade, pērc full, tev taču tiek dota izvēle, kādu versiju vēlies. Ja nezināji Mac OS ir tieši tā pat, ir upgrade versija, par zemu cenu un ir pilnā versija, par lielām summām.

    #215810
    Eudoxus
    Participant

    nevertell wrote:

    Pag, tad ir upgreidu licenze un vienkārši licenze ? Ja es upgreidojos, tad es nekā savādāk nevaru dabūt w7, kā tikai upgreidojoties ? NEPRÄ€TS.

    #215811
    Eudoxus
    Participant

    Eudoxus wrote:

    nevertell wrote:

    Pag, tad ir upgreidu licenze un vienkārši licenze ? Ja es upgreidojos, tad es nekā savādāk nevaru dabūt w7, kā tikai upgreidojoties ? NEPRÄ€TS.

    Pirmkārt, laikam jau tomēr tā ir licence. Otrkārt, jā, ir upgrade licence un ir full version licence un ir arī OEM licence.

    Bet kas tieši tevi tā izbrīna. Līdzīgi rīkojas ne tikai Apple, bet vesels lērums softa ražotāju. Adobe softu arī ir lētāk apgreidot nekā pirkt jaunu pilno versiju.

    #215812
    Evers
    Participant

    Vai nu full retail vai neko… 🙂

    #215813
    gangstalv
    Participant

    Cik reizes var instalēt upgreid versiju? Piemēram, jam man kompī ir riktīgs zvēru dārzs, es izlemju pārinstalēt, es pa priekšu uzinstalēju vistu un pēc tam varēšu vēlreiz upgreidoties?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 33 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā