Windows 7 Upgrade lieto Full versijas vietā

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Windows 7 Upgrade lieto Full versijas vietā

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 33 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #215814
    Aldis
    Participant

    Eudoxus wrote:

    Upgrade pēc būtības nozīmē to, ka tu pārej no vienas (vecākas) versijas uz otru (jaunāku), nevis reāla sistēmas upgreidošana ar upgrade pogu.

    Tieši tā jau arī biju iedomājies! Ka nopērku Upgrade versiju Windows 7, jo man jau ir licenzēts XP šim datoram! Un lieku to kā Clean Install uz šī paša datora!

    Ja man nebūtu Windows XP kas ir likumīgs vai lietotu Linux, tad es saprotu kādēļ man jāpērk ir pilnā versija!

    Bet nu izskatās ka Microsoft ir sačakarējies savā smadzenē, jo nauda šitā protams iet garām!

    #215815
    Mateus
    Participant

    Manuprāt Jūs neiebraucāt tai cepienā.

    Ir daudz lietotāji, kuri nevis veic upgrade, bet gan nopeerk upgrade kaa retail versiju un uzinstalee. Un tas tehiski straadaa. No Microsoft ir luugums diileriem prasiit klientiem atraadiit ieprieksheejaa Windows pirkuma dokumentu un licenci, lai to noveerstu.

    Neatceros gan kaa bija agraak ar Upgrade diskiem.

    #215816
    Eudoxus
    Participant

    #gangstalv

    Samurajs jau te raksta, ka ar upgrade disku ir iespējams taisīt clean install. Tātad, pieņemu, ka tu vari pārinstalēt savu sistēmu cik reizes tev ienāk prātā bez Vistas likšanas.

    #Aldis

    Es nopirku pilno versiju neskatoties uz to, ka man uz kastes stāvēja legāla Vista Business. Pirmkārt, tāpēc, ka nebiju drošs, vai ar upgrade disku var taisīt clean install. Bet, otrkārt, tāpēc, ka pirkšanas brīdī amazone.uk gan Full gan upgrade versija bija vienā cenā (64 mārciņas).

    Piekrītu, ka mazmīkstie varēja skaidrāk formulēt savu pozīciju.

    #215817
    daGrevis
    Participant

    Aldis wrote:

    Eudoxus wrote:

    Upgrade pēc būtības nozīmē to, ka tu pārej no vienas (vecākas) versijas uz otru (jaunāku), nevis reāla sistēmas upgreidošana ar upgrade pogu.

    Tieši tā jau arī biju iedomājies! Ka nopērku Upgrade versiju Windows 7, jo man jau ir licenzēts XP šim datoram! Un lieku to kā Clean Install uz šī paša datora!

    Ja man nebūtu Windows XP kas ir likumīgs vai lietotu Linux, tad es saprotu kādēļ man jāpērk ir pilnā versija!

    Bet nu izskatās ka Microsoft ir sačakarējies savā smadzenē, jo nauda šitā protams iet garām!

    +1

    #215818
    TokRa
    Participant

    Kopirasti atkal ir izcēlušies …

    #215819
    IrenaB
    Participant

    Reku, ZDnet viss ir labi aprakstīts (angļu val.).

    #215820
    samurajs
    Participant

    Tātad tehniski viss sanāk tā:

    1. Mājas lietotājs var mierīgi pirkt lēto upgrade versiju, un likt virsū ar clean install. Š ādi dabūjam legālu CD-key un garantiju, ka Win7 pēc kāda laika nesāks čakarēties kā krekotais. Neviens pat nevarēs piesieties, ja kas. Vienmēr var pateikt – goda vārds, uz šī PC man patiešām bija pirms tam legāla Vista, un pierādīt pretējo diez vai būs tehniski iespējams. Privātpersonām likums neliek glabāt vecus čekus.

    2. Komerclietotājam tas numurs neies cauri, jo likums paredz visus vecos finanšu dokumentus uzglabāt arhīvā daudzus (ka tik nebija 25?) gadus.

    #215821
    TokRa
    Participant

    Interesanti: https://pcportal.org.ru/news/2009-11-01-277

    goda vārds, uz šī PC man patiešām bija pirms tam legāla Vista, un pierādīt pretējo diez vai būs tehniski iespējams

    Autortiesību jomā mums ir legālā prezumpcija. Jāpierāda būs lietotājam 🙁

    #215822
    samurajs
    Participant

    TokRa: šai gadījumā pieķertam mājas lietotājam ir reālas izredzes vinnēt tiesas prāvu, jo M$ ir pieļāvis kļūdu, ļaujot Upgrade instalēt uz tīra HDD. Ja tā veikšanai būtu vajadzīgas kādas pirātiskās darbības – tad gan citādi.

    Ja loģiski – jebkurš nespeciālists tā arī darīs; ja 2 kastītes ir ar vienādu saturu, un viena no tām n reizes lētāka, tad skaidrs, ka pirks lētāko!

    #215823
    TokRa
    Participant

    Tās ir tikai tehniskās nianses.

    #215824
    Eudoxus
    Participant

    samurajs wrote:

    TokRa: šai gadījumā pieķertam mājas lietotājam ir reālas izredzes vinnēt tiesas prāvu, jo M$ ir pieļāvis kļūdu, ļaujot Upgrade instalēt uz tīra HDD. Ja tā veikšanai būtu vajadzīgas kādas pirātiskās darbības – tad gan citādi.

    Ja loģiski – jebkurš nespeciālists tā arī darīs; ja 2 kastītes ir ar vienādu saturu, un viena no tām n reizes lētāka, tad skaidrs, ka pirks lētāko!

    Es tā arī neesmu sapratis, vai pats MS ir atzinis, ka iespēja ar upgrade disku taisīt clean install ir kļūda vai nav. Man tas liekas pilnīgi OK, jo, iedomājies, ka tu esi upgreidojies no Vista un tagad kaut kādu iemeslu dēļ (piemēram, gribi nomainīt HDD) tev ir jāpārinstalē Windows. Tad gadījumā, ja clean install nebūtu iespējams, tad tev no sākuma būtu jāliek virsū vecā Vista un tad jātaisa upgreids. Bet tas būtu pilnīgs sviests. Tāpēc ir labi, ka clean install var taisīt arī ar upgrade disku (starp citu, tieši tāpat kā tas ir Mac OSX Snow Leopard gadījumā).

    #215825
    TokRa
    Participant

    MS vienmēr ir izcēlies ar prāta pretdabisku seksuālo izmantošanu.

    Ar to upgrade ir domāts tā, ka tas tev tiek licencēts, ja tev jau ir kādas iepriekšējās versijas licence. Lai arī upgrade versiju var jebkurā gadījumā uzlikt no nulles, iepriekšējās versijas licences neesamības gadījumā mazmīkstoprāt to darīt nedrīkst, jo licences noteikumu pārkāpums.

    #215826
    aoma
    Participant

    TokRa, kas tur ko nesaprast, vai tad tiešām tik grūta galva? Ja esi pastāvīgais klients, tad apgreidojies, ja neesi, tad pērc full. Tā rīkojas daudzi, ne tikai M$.

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 33 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā