Zviedrijā piedāvā 10 Gbps internetu par 30 EUR mēnesī

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Zviedrijā piedāvā 10 Gbps internetu par 30 EUR mēnesī

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 18 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #163308
    samurajs
    Participant

    Zviedrijas interneta provaideris Bahnhof sācis piedāvāt privātpersonām rekordātru optiskā interneta pieslēgumu – 10 gigabiti sekundē. Š āds ātrums tiek garantēts gan lejuplādei, gan augšuplādei. Pie tam maciņu īpaši plaši atvērt nenāksies: pirmos 6 mēnešus spēkā iepazīšanās cena ir tikai 298 kronas (30 EUR) mēnesī, kas vēlāk pieaugs līdz 50 EUR. Tā kā šādam datu ātrumam nepieciešamas daudzas inovatīvas tehnoloģijas, pakalpojums tiks ieviests pakāpeniski. Š obrīd to pozicionē kā pilotprojektu.

    Katram, kas vēlēsies abonēt 10 Gbit/s, būtu jāapzinās, ka šobrīd vēl nav sadzīves routeru, kas spētu apstrādāt šādus ātrumus. Labākajā gadījumā iespējams sameklēt kādu switch vai tīkla karti. Bez tam Bahnhof vadītājs Jon Karlung nobažījies, ka masveidīga klientu pieplūduma gadījumā būs problēmas nodrošināt ātrumu visiem. Jo arī tehnoloģiju, kas ilglaicīgi spētu apkalpot tik platas joslas, šobrīd vēl nav.

    Bahnhof datu centrs ir arhitektūras šedevrs, jo izbūvēts kādreizējā kodolbunkurā

    [img]https://notepad.lv/userpix/28_7985_d7crop_1.jpg[/img]

    Mājaslapa

    #333006
    Nelabojams
    Participant

    nakuj jamiem tāds ātrums, ja jau torrenti aizliegti? 😉

    p.s. es par knapi 1,2 Mbps maksāju gandrīz tik pat…

    #333007
    web33
    Participant

    Kur tad tu dzīvo varakļānos ,viļāņos ? Man mob stabils 15-25mb tuvāk tornim 25-45mb

    #333008
    LooNeY
    Participant

    Nu da… kamēr ‘pilotprojekts’ respektīvi no ~9.9Milj. iedzīvotajiem tikai izredētajiem tur 10k mājsaimniecību piedavā, tikmēr vēl var pavilkt… Bet kādu kosmosa centrāli vajadzētu lai kaut pusei valsts iedzīvotāju varētu piedavāt stabilu 10Gbps… Dievs vien zin…

    P.S. Lai ‘apstrādātu’ tādus ātrumus vajadzēs iepirkt labu pci-e network karti ~300€ un labus SSD diskus ~800€, kurus saslēgt reidā…

    Tā kā mans domā, ka tie 10gbps strādā vairak kā mārketinga triks, jo cilveki vadu iesprauž savos standarta datoros šo pieslēgumu un moči moš ar 1Gbps neta kontrolieri un kādu ‘lēto’ ssd…. 😉 Jo nav parāk daudz cilvēki kuri ar smaidu sejā ieguldīs ~1K+ lai varētu ‘izbaudīt’ intrenta ātrumu… just for fun….

    #333009
    ctrlaltdel02
    Participant

    Ko vidusmēra cilvēks legālu var pasākt ar tādu ātrumu? Nē, reāls jautājums, ko? Fakinais youtubs 4k@60 mierīgi iekļaujas 100Mbps, pat daudzbērnu ģimenē visiem vienlaicīgi skatoties youtube tādus video būtu pagrūti aizsist 1Gbps. Bet 10… Kādam mērķim privātpersonai tādu datu apjomu pumpēt cauri…?

    #333010
    Nelabojams
    Participant

    Igaunijas pierobežā, 8 km no tuvākā torņa.

    #333011
    Nelabojams
    Participant

    Gluži manas domas. Vnk mārketinga gājiens. 1 Gbps pietiek pat 8 k strīmam, ko mediķi izmanto attālinātajām operācijām.

    #333012
    Raivix
    Participant

    A kam tas 10Gbps nets tiks? Tiem, kas cietumā atsēž 6 gadus par torrentiem? Nebrīnos..

    #333013
    ruukjis
    Participant

    Quote:

    …un labus SSD diskus ~800€, kurus saslēgt reidā…


    Nu jau, nu jau. Pietiks ar labu PCIe SSD, piemēram:

    https://www.1a.lv/datoru_komponentes_tikla_produkti/atmina_hdd_ssd/cietie_diski_ssd/hp_z_turbo_drive_g2_512gb_pcie

    #333014
    3Dklucis
    Participant

    Nu nezin man LMT,it uz doto momentu vidējais 25mbs, kopš oktobra mēneša atrodos arī padzilos laukos luuk [img]https://www.speedtest.net/result/7084063172.png[/img] zemaakais kadi 12mbs-augstākais 55mb/s,tas vairak nakts stundās-saprotams nav noslodze! Maksāju turpat 16 eiro….jo sevi piesaistīju uz gadu,nav nozīmes maksāt 22 ero ja tik tiešaam zini ka gadu paliksi pie pakalpojuma-protams viss pa prieksu janoteste…

    Varu tik pateikt vienu,iedotam rooterim nevisai patik biezi mūri it seviški dzelzbetons kā arī pakešu logi…Istabaa man kanapi vai 15 mb/s izspied…. veicot saadas taadas manipulaacijas rūtiris vairs neatrodas izstabā,bet bēniņos… Par LAN kabeli šis barojas un atpakal dod signaalu uz parasto rooteri kas nu nodrošin telpā kavalitāti+paturpinu ar kontaktos spraužajiem ripīteriem.

    Un vēl kas,visa sistēma vēlams turēt aiz taimera,manaa gadījumaa 5 no rīta visa sistema kas balstaas uz internet pasniegsanu, tiek pārtraukta strāve kā minimums uz minūti…,to visu nodrošina elektroniskais taimeris….

    Cerams ka sapratāt prēkš kam tādas manipulacisjas javeic…

    #333015
    LooNeY
    Participant

    Nu.. tādus trīs un jau būs būs ok… Reāli ar 10Gbps internetu savu 500gb ssd varēsi piepildīt ~6minūšu laikā… 😉

    #333016
    LooNeY
    Participant

    Zviedrija, 2018 gads – Laimīgi lejupielādē torrentus ar savu 500Mbits optisko… TE PĒKŠ Š…I, klauvē pie druvrīm… izrādās zaļie!!! sašņorē tevi rokudzelžos un piespriež 5gadus cietumā.

    Tu tāds nobijies sper pirmos soļus savā jaunajā mājvietā… Jo redz fimās rāda, ka muskuļoti vīri gaida, ka nometīsi ziepes dušā…

    A tur izrādas 4 cilvēku koju stila istabiņa, tādi briļļaini, pumpaini geeki paver savu skatienu nost no saviem alienware laptopiem lai paskatītos uz tevi… Tu paskaties apkārt, katram sava gulta, mazs naktsgaldiņš un Interneta spraudnis kur gozējas šī provaidera uzlīme un ’10Gbps’ marķējums.

    #333017
    Nelabojams
    Participant

    Š odien nets neparasti lido.. ping 39ms, up 3,9 down 1,05… pilna laime

    #333018
    Faks
    Participant

    [img]https://www.speedtest.net/result/7085063515.png[/img]

    Gigabits pa 22 euro un miers 🙂

    #333019
    3Dklucis
    Participant

    Cik tu par to sūdu galu galā maksā,ta kurs ir internet sniedzējs!!!?

    Man pats suudīgakais internets ir bijis kads tev tgat,man 2008g!

    Reku vēl tests

    [img]https://www.speedtest.net/result/7085083478.png[/img]Kuta man stacionārais PC,iekš USB lēta ķiniešu wireless un knāb-ar vadu pat vēl labāk būtu!!!

    Ta šinī lapa pietiek ar 0,5Mb/s…šeit jau ar tiem 10gigiem butu kauns iegriesties….kamaer atveras – un ja vel otra galā ritiigs cirvis…. būtu jau paņemis 20gigu internet….:)!

    Kas tev tur īsti ir -roteris vai modeems? ja rooters tad vismaz vienu reiz nedēļa vaig izraut no kontakt uz 15 sekundeem…

    Man pašām to funcij pild X dienaktī …Kuta man te kameras sakabinātas,tās ari nostartējas,bet vien krutakā gan paliek dežurejot uz to moment…Tas tā ,bet ku tik knaps nets un maksa daudz cik saparat,,,kuta blē mobiiliei interneti tik sudīgi tai galā?Mums mobilais nets seit gandrīz vai konkurē ara kruto Lattelekomu-sūds ar visu to optiku tur ka minets pavisam cita darga aparaturu vaig lai pavilt izjust!

    #333020
    ruukjis
    Participant

    Kāpēc 3?

    #333021
    3Dklucis
    Participant

    Ne nu ja pieejams par 22 ero ta jau es ar neateiktos !

    Optika laukos nav un nebūs…..Manā gadījumā hooobijs pras internet atrumu…a ta nakuj nevaig,pietiek ar pat 20Mb/s…pat brīžiem aktīvi vienlaikus 4 personas sed yotuba…vai kada cita tv onlina…+tiklā 6 kameras,bet tas neiespaido IT atrumu kamer pats atalināti nepieslēdzos….Mana stulbā loģika to ta izprot -kameras tak pieslegtas aiz LMT rotera+aiz viena no pagarinājumiem…strīms noteik cauri visu gadu .A ta interneta aatrumam viņš netraucē,lidz brīdim kamer kāds atalinati nepiesledzas vienlaikus visām kamēram,tad ja jūt ka kas nav!

    #333022
    edzitis10
    Participant

    Tu jau zini, ka nu jau laikam sanāk kādus gadus atpakaļ, par eiropas naudām tika izvilkts optiskais kabelis pa laukiem, nezinu kā ar privātpersonām, bet piemēram mana miesta pagasta mājā ir pieslēgta optika un vērts pieminēt, ka tuvākā pilsēta atrodas 35km attālumā.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 18 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā