Apple gatavo jaunus Mac procesorus, kas būtu ātrāki par Intel jaudīgākajiem procesoriem

Šonedēļ ziņu portāls Bloomberg ziņo, ka Apple strādā pie jauna uz ARM balstīta procesora ar 32 augstas veiktspējas kodoliem, kas veiktspējā pārspētu pat labākos Intel procesorus.

Uzņēmums jau šobrīd testē procesoru ar 32 augstas veikspējas kodoliem, kas Mac datoros varētu parādīties jau 2021. gadā, kā arī pie jauna Mac datora ar pusi no minētās jaudas, kas varētu parādīties 2022. gadā.

No uzņēmuma tiek sagaidīti jauni procesori, jo pirms mēneša Apple laida klajā savus pirmos datorus ar jauno M1 procesoru. Jaunākais MacBook Air, MacBook Pro un Mac mini izmanto uzņēmuma M1 procesoru ar 8 kodoliem un 7 vai 8 videokartes kodoliem. Tomēr uzņēmuma jaudīgākie datori Mac Pro vēl turpina izmantot Intel procesorus.

Savā ikgadējā WWDC pasākumā jūnijā, kur tika paziņots par pāreju no Intel uz Silicon procesoriem, Apple izpilddirektors Tims Kuks sacīja, ka pāriešana uz jaunajiem procesoriem ilgs aptuevni 2 gadus, solot, ka Apple turpinās atbalstīs Intel bāzētos Mac datorus arī turpmākos gadus.

Bloomberg ziņo, ka Apple strādā ne tikai pie čipiem ar palielinātu centrālā procesora kodolu skaitu, bet arī pie video kartes ar vairāk kodoliem. Kamēr pašreizējā M1 čipā ir 7 vai 8  video kartes kodoli, Apple pašlaik testē modeļus ar 16 un 32 kodoliem.

Lai gan Apple strādā pie procesora dizainiem ar 32 un 16 augstas veiktspējas centrālā procesora kodoliem, Bloomberg norāda, ka uzņēmums varētu izlemt to laist klajā tikai ar 8 vai 12 kodoliem atkarībā no tā, kā notiek masveida ražošana.

Ņemot vērā Apple vērienīgos plānus nākamajos divos gados visiem Mac datoriem ieviest savus Silicon procesorus, ir skaidrs, ka no tiem vēl sagaidāms, kas iespaidīgs.

Avoti: The Verge, CNET, Bloomberg

Attēlu avoti: apple.com, pixabay.com

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt