Apskati Jaunumi

ASUS Zenbook Pro 16x OLED apskats

ASUS Zenbook Pro 16X OLED ir klēpjdators ar vairākām novatoriskām dizaina funkcijām un pilnīgi jaunu metāla dizainu. Iekšpusē tam ir jauns, īpaši kompakts ASUS Supernova sistēmas moduļa (SoM) dizains.

Zenbook Pro 16X ir aprīkots ar visai jaudīgu veiktspēju. Tam ir Intel ® Core ™ i9-13900H procesors, NVIDIA ® GeForce RTX ™ 4070 8 GB video karte un 32 GB operatīvās atmiņas. Ja pierasts, ka Zenbook sērija ir mazi, kompakti un viegli klēpjdatori, tad jāsaka, ka šis 16X OLED klēpjdators tomēr būs ievērojami lielāks un smagāks.

Dizains

ASUS klēpjdatoru dizaini vienmēr ir likušies visai eleganti un Zenbook PRo 16X nav izņēmums. Šis klēpjdators nav tikai pievilcīgs, bet arī kvalitatīvi izstrādāts līdz pēdējam korpusa milimetram. Klēpjdatora šasija ir pilnībā izstrādāta no metālā, nodrošinot augstāko kvalitāti. Par to liecina arī ASV MIL-STD-810H militārā līmeņa standarta sertifikāts.

ASU Zenbook Pro 16X OLED ir pieejams tikai vienā krāsā – Tech Black. Klēpjdatora vāka atvēršana ir diezgan ērta, patīk, ka ir izveidots tāds kā izgriezums, lai to vieglāk būtu satvert un atvērt. Atverot klēpjdatoru, pirmais, ko pamanīsiet, ir tastatūra, kas nedaudz tiek pacelta nelielā leņķi. Uzreiz arī ievēroju, ka datora kreisajā pusē ir apaļas formas skārienpaliktnis ar pogu tā vidū. Poga un skārienpaliktnis ir paredzēts darbam ar lietojumprogrammām, piemēram, Adobe. Pēc noklusējuma šī poga ļauj pārslēgties starp sistēmas skaļuma kontroli un ekrāna spilgtumu. Kā arī papildus to ir iespējams pielāgot, izmantojot Asus ProArt Creator Hub programmatūru. Klēpjdatora vidū zem tastatūras ir liels skārienpaliktnis ar iebūvētu LED ciparnīcu.

Atverot klēpjdatoru, tastatūras aizmugurējā daļa paceļas par aptuveni 14,5 mm. Tas ir paredzēts, lai nodrošinātu labāku dzesēšanu klēpjdatoram, kā arī nodrošina ergonomiskāku rokas novietojumu rakstīšanas laikā. Kā apgalvo ASUS, tas arī uzlabo dzesēšanu, nodrošinot par 30% lielāku gaisa plūsmu, samazinot klēpjdatora virsmas temperatūru līdz pat 7 grādiem.

Klēpjdatora tastatūra ir izgaismota baltā krāsā. Izgaismojums ir arī zem tastatūras paceltā vāka abās sānu malās. ASUS jaunais A tipa logo uz aizmugures vāka arī ir izgaismots. Tastatūra nav pilnā platumā, bet tāpat tā ir ērta un uz tās ir viegli rakstīt. Tastatūras paceļamajā daļā abās pusēs ir iebūvēti skaļruņi. Kopā klēpjdatorā ir 6 skaļruņi un jāsaka, ka, manuprāt, šis ir skaļākais un kvalitatīvākais klēpjdators mūzikas atskaņošanai, ko personīgi ir nācies apskatīt. Izmantojot viedo pastiprinātāju un ASUS Audio Booster tehnoloģiju, audio skaļums tiek palielināts līdz pat 5,25x.

Diemžēl šis Zenbook klēpjdators nav aprīkots ar izteikti daudz pieslēgvietām, bet ikdienai būs viss nepieciešamais.  Klēpjdatora labajā pusē ir karšu lasītājs, 1x HDMI un 3,5 mm audio ports. Kreisajā pusē būs 1 x USB ports, 2 x Thunderbolt porti un uzlādes ports. Aizmugures daļā ir dzesēšanas kanāli.

Tehniskā specifikācija

Procesors – Intel Core i9-13900H procesors 2,6 GHz (24M cache, līdz 5,4 GHz, 14 kodoli: 20T kodoli);
RAM – 32 GB LPDDR5;
Videokarte – Iris Xe Graphics un NVIDIA® GeForce RTX™ 4070 8gb;
Operētājsistēma – Windows 11 Home;
Displejs – 16.0 collu OLED displejs 3.2K – 3200 x 2000 izšķirtspēja, 16:10 malu attiecība, 120 Hz, 0.2 ms reakcijas laiks, pret atspīduma displejs, DCI-P3 100% gamma, 550 nitu spilgts displejs, ekrāna un korpusa attiecība: 90%;
Atmiņa – 2TB M.2 NVMe PCIe® 4.0 SSD;
Svars – 2.4 kg;
Izmērs – 355 x 251 x 16.9 mm;
Pieslēgvietas – 1 x USB 3.2 Gen 2 Type-A, 1 x HDMI 2.1 FRL, 1 x 3,5 mm audio, 1x DC-in, 2 x Thunderbolt™ 4 atbalsta DisplayPort / power delivery, SD Express 7.0 karšu lasītājs;
Papildus – Wi-Fi 6E (802.11ax), Bluetooth 5.3, izgaismota tastatūra, FHD kamera ar IR funkciju, ASV MIL-STD 810H militārā līmeņa standarts;
Akumulators – 96WH 3S2P, 6 šūnu litija jonu;
Krāsa – Tech Black;
Cena – Klēpjdatoru ar šādu aprīkojumu Latvijas interneta veikalos neatradu, bet šāds klēpjdators, kas ir aprīkots ar i9-12900h procesoru, 16gb operatīvo atmiņu, 2TB SSD un NVIDIA GeForce RTX 3060 maksā aptuveni 3650 EUR.

Displejs

ASUS Zenbook Pro 16X OLED ir aprīkots ar 16 collu bez rāmja 3.2K NanoEdge skārienekrānu.  Displejam ir 3200 x 2000 izšķirtspēja un 16:10 malu attiecība. Tas ir patīkams acīm un ir pietiekami spilgts, nodrošinot 550 nitu spilgtumu. Displejs ir Pantone apstiprināts precīzām krāsām, un tas patiešām ir redzams. Tas ir arī ar VESA DisplayHDR  True Black 500 sertifikātu. DCI-P3 krāsu gamma nodrošina īpaši spilgtas krāsas. Displejam ir 120 Hz atsvaidzes intensitāte un 0,2 ms reakcijas laiks. Lai acīm būtu ērti un droši ilgākā lietošanas laikā, tam ir arī TÜV Rheinland sertifikāts, kas nodrošina zemu zilās gaismas emisiju.

 

Veiktspēja

Passmark

UserBenchmark

CineBench R20

CrystalDiskMark

Video spēles

League Of Legends – maksimālos grafikas uzstādījumos un augstākajā izšķirtspējā bez aizķeršanās darbosies ar 220 FPS.

SnowRunner – augstākajos grafikas uzstādījumos un ar maksimālo izšķirtspēju spēle vidēji darbosies ar 100 FPS.

Galerija

Vērtējums

Patika 

  • Labs OLED displejs
  • Interesants dizains
  • Ļoti laba uzbūves kvalitāte
  • Jaudīgs
  • Laba audio kvalitāte un skaļums

Varēja būt labāk 

  • Augsta cena
  • Kādu varētu neapmierināt klēpjdatora svars

Secinājumi

ASUS Zenbook Pro 16X OLED ir fantastisks klēpjdators ar izcilu uzbūves kvalitāti, interesantu dizainu un labu OLED displeju. Šis klēpjdators ir vairāk paredzēts tiem, kas ikdienā veic satura darbus un strādā ar tādām programmām kā Adobe vai citām alternatīvām – tam jaudas pietiks visam. Arī klēpjdatora audio kvalitāte ir pārsteidzoši augsta. Ērtākai ikdienai lieliski noderētu vēl viens USB ports.

Šis Zenbook Pro 16X nebūs vieglākais klēpjdators – ja salīdzina ar citiem Zenbook sērijas klēpjdatoriem, tas ir visai smags. Jāsaka, ka akumulators arī ir ar viduvēja līmeņa darbības laiku. Pateicoties jaunajai dzesēšanas sistēmai tastatūras slīpumam, ir ļoti labi uzlabota klēpjdatora dzesēšana. Šis klēpjdators ir salīdzinoši vēsāks nekā citi pie lielākas noslodzes un video spēļu spēlēšanas laikā. Protams, šis dators nav speciāli izstrādāts video spēļu spēlēšanai un tas nebūs ērtākais šādām izklaidēm.

Klēpjdatoram noteikti ir vairāk plusu nekā mīnusu. Tā lielākais mīnuss daudziem šķitīs augstā cena. Ja klēpjdators ar i9-12900h aprīkotu procesu un vājākām citām komponentēm maksā ap 3650 Eur, tad šāda aprīkojuma klēpjdators varētu maksāt tuvu 4000 vai pat virs šīs cenas. Neskatoties uz augsto cenu, jāsaka, ka šoreiz ASUS ir radījis ļoti satriecošu ierīci, kas nedaudz atšķiras no ierastajiem klēpjdatoriem.

Atbildēt

Līdzīgi raksti