Google Docs veic formatējumu uzlabojumus

Google Docs

Google Docs ieguvis visai parocīgu funkciju, kas palīdzēs ietaupīt laiku, formatējot lielus dokumentus. Jaunā funkcija ir iespēja vienlaikus atlasīt vairākas teksta sadaļas. Ja lietotājam ir divi teikumi, kas atdalīti ar virsrakstu, vai lietotājs vēlas vienu un to pašu formatējumu lietot trīs dažādiem vārdiem visā rindkopā, tagad to var izdarīt, vienkārši atlasot tekstu un uzreiz piemērojot izmaiņas.

Vairāku teksta sadaļu atlasīšana ir ļoti vienkārša: izvēlieties pirmo teksta daļu kā parasti, pēc tam nospiediet Comand (⌘) vai Control Key atkarībā no tā, vai lietojat Mac vai Windows datoru. Turiet to nospiestu un atlasiet vajadzīgos teksta fragmentus. Kad viss ir atlasīts, varat brīvi mainīt visus formatējumu un tas ērti pielāgosies visam atlasītajam tekstam vai tā fragmentiem.

Avots: Google

Jaunā funkcija ir pavisam neliela, taču var būt noderīga un ietaupīt visai daudz laika, ja nepieciešams formatēt vairākas lapas ar tekstu. To var izmantot ne tikai formatēšanai, bet, piemēram, arī lai izgrieztu dažas rindkopas un pārvietotu tās, vai pievienotu komentāru, kas attiecas uz vairākiem teikumiem.

Dažās situācijās jaunās funkcijas izmantošana gan nebūs veiksmīgākā izvēle. Piemēram, ja mēģināt mainīt katru dokumenta galveni, labāk būtu mainīt stilu, nevis mēģināt atlasīt katru galveni manuāli. Lai to izdarītu, varat formatēt vienu galveni tā, kā vēlaties, pēc tam pāriet pie stila sekcijas, atlasīt galvenes līmeni un noklikšķināt uz Update [style] to match, kas iestatītajam stilam pielāgos visas dokumentā esošās galvenes.

Avots: Google

Lai gan vairākatlase var nebūt ideāls rīks katrai situācijai, ir lieliski, ka Google to pievienoja kā opciju, jo īpaši tāpēc, ka ne visās ierīcēs un programmās nepastāv šāda iespēja. Google paziņojumā norāda, ka nākamo 15 dienu laikā šī funkcija pakāpeniski tiks izvietota visu lietotāju kontos.

Avots: The Verge

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt