Ikea debitē viedās mājas sensoru trio

ikea sensors

Sensori veidoti, lai noteiktu durvju un logu atvēršanu, kustību gan iekšā, gan ārā un tekošu ūdeni. Kā arī pieturoties pie Ikea standartiem, tie būs par pieņemamu cenu.

Ikea turpina virzīt viedo māju demokratizāciju, ieviešot trīs jaunus Zigbee sensorus. Parasoll atbild par durvīm un logiem, Vallhorn izsekos kustības un Badring pados ziņu par ūdens noplūdēm.

Parasoll būs tipisks logu un durvju sensors, ko var diskrēti uzstādīt, lai tas spētu ziņot par durvju vai logu aizvēršanu / atvēršanu. To varēs pa taisno savienot ar Ikea spuldzi bez nepieciešamības iegādāties un uzstādīt Ikea Home smart hub. Eiropas tirgū tas maksās 9.99 EUR, taču ASV cenas vēl nav zināmas.

Vallhorn kustību sensoru varēs izmantot gan iekšā, gan ārā (papildinot ar IP44 aizsardzību pret lietu), lai aktivētu gaismas vai citas ierīces, kad ir novērota kustība. Sensoru darbinās trīs AAA baterijas, kā arī to būs iespēja savienot ar līdz pat 10 Ikea viedajām spuldzēm. Lai gan Ikea tirgū jau ir kustību sensors (12.99 EUR), jaunā ierīce (7.99 EUR) ir būtiski uzlabota gan ar iespēju izmantot laukā, gan aptverot lielāku laukumu, gan nepieprasot tik biežu baterijas maiņu.

Badring ūdens sensorā iebūvēta sirēna (60dBA / 1m), kas, sajūtot noplūdi, dos ziņu. Ja mājā ir ierīkots Ikea Dirigera centrs, sensors spēs nosūtīt pazinojumu uz mobilo ierīci caur Ikea Home smart aplikāciju. Šādi sensori var glābt saimniekus no lielu līdzekļu zaudēšanas pirms notikuši nopietni bojājumi. Ierīces cena būs 9.99 EUR.

No trīs sensoriem, Parasoll un Badring nebūs savienojumi ar Trådfri Home viedierīcēm. Taču visi atbalstīs jauno Dirigera centru, kas arī ļauj Ikea ierīcēm sadarboties ar citām ekosistēmām – Google, Amazon un Apple – mājās vai esot prom.

Lai gan Ikea jau gadu atpakaļ apgalvoja, ka Matter tīkla atbalsts būs pēc “pāris mēnešiem”, uzņēmums vēljoprojām to neatbalsta. Ikea laika gaitā plāno iespējot Matter, ieslēdzot Thread radio iekš Dirigera centra, lai savienotu esošās Zigbee ierīces ar nākamās paaudzes viedās mājas standartu. Sarunā ar The Verge, Jonas Soderkvists, Ikea digitālo produktu nodaļas vadītājs, pauž, ka uzņēmums ir izlēmis atlikt šīs funkcijas ieviešanu un paziņos par jaunumiem “kad pienāks laiks”. Vilcināšanos var saprast, jo Ikea ierīces jau šobrīd ir labi savienojamas ar citām platformām, un uzņēmuma fokuss ir uz lietu vienkāršību, lai ikviens varētu iedziļināties viedās mājas funkcijās, kamēr meklē jaunu grāmatu skapi. Un domājot par šķēršļiem, kas jāpārvar, lai savienotos ar Matter tīkliem, Ikea tempi ir vairāk kā pamatoti.

Vallhorn būs pieejams konkrētās valstīs, no 2024. gada janvāra. Tajā pašā mēnesī arī Parasoll tiks laists klajā internacionāli, bet ASV tirgum būs jāpaciešas līdz aprīlim. Plānots, ka Badring dažās valstīs nonāks aprīli, taču ASV tikai jūlijā. Iespējams, mulsinoši, taču pakāpeniski izlaidumi ir Ikea mazumtirdzniecības sistēmas blakusprodukts.

Avots: TheVerge

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt
Citi raksti no šīs kategorijas