Četri jautājumi, ko uzdot sev pirms jauna televizora iegādes

Jauns televizors ir nopietns pirkums, ko lielākā daļa cilvēku veic vidēji reizi septiņos gados. Lai izvēlētos sev piemērotāko televizoru, Samsung speciālisti iesaka pirms iegādes apsvērt savus TV skatīšanās paradumus – kur novietosiet televizoru, kādā diennakts laikā, kādu saturu tajā skatīsieties un kā tas iekļausies interjerā. Atbildes uz šiem jautājumiem palīdzēs veikalā izdarīt pareizo izvēli.

Televizors vairs nav tikai iekārta, kurā skatīties tradicionālo televīziju – tagad tas ir arī spēļu stacija, glezna, mūzikas atskaņotājs un daudz kas cits. Tomēr – jo plašākas iespējas, jo dažādāki televizori pieejami tirgū. Lai neapjuktu plašajā ierīču klāstā, izvērtējiet, kā jūsu vēlmes un vajadzības sakrīt ar televizora stiprajām pusēm,” stāsta Samsung sadzīves elektronikas biznesa direktors Baltijā Sergejs Kostjučenko.

Kur tiks novietots televizors?

Pirms televizora iegādes ir svarīgi zināt, kur tieši mājās tas tiks novietots, jo attālums no ekrāna līdz jūsu acīm ir noteicošais faktors, izvēloties televizora izmēru. Turklāt jāņem vērā, ka televizorus ar augstākas izšķirtspējas ekrānu var skatīties no mazāka attāluma, bet zemākas izšķirtspējas – no lielāka attāluma.

Gan pārāk liels, gan pārāk mazs ekrāns var padarīt TV skatīšanos neērtu un nebaudāmu, tāpēc, vadoties pēc šīs tabulas, varat noskaidrot, kāda lieluma televizors būs piemērotākais jūsu mājoklim.

Ekrāna izmērs Skatīšanās attālums 4K TV Skatīšanās attālums FullHD TV
30” 76 cm 150 cm
40” 100 cm 200 cm
55” 140 cm 280 cm
65” 165 cm 330 cm
75” 190 cm 380 cm
85” 215 cm 430 cm

Kādu saturu skatīsieties visbiežāk?

Attēla kvalitātei ir noteicoša nozīme, lai baudītu saturu visā tā krāšņumā – ieraudzītu pat sīkākās detaļas, asākās kustības un smalkākās krāsu nianses. Ja ikdienā skatāties sporta spēles, mākslas filmas, kvalitatīvus seriālus vai spēlējat videospēles, augstā izšķirtspējā – piemēram, FullHD, 4K vai pat 8K –, ekrāns ļaus šo saturu vērot atbilstošā kvalitātē.

Lielākā daļa satura virszemes televīzijā un straumēšanas servisos jau ir skatāma vismaz FullHD izšķirtspējā, tomēr tehnoloģijas nepārtraukti attīstās, un saturs kļūst arvien kvalitatīvāks. Tā kā jauns televizors ir salīdzinoši rets pirkums, ieteicams to iegādāties ar iespējami augstas izšķirtspējas ekrānu, lai arī pēc dažiem gadiem TV atbilstu jaunākā satura līmenim.

Kādā diennakts laikā televizoru skatīsieties?

Televizoriem ir ļoti daudz dažādu ekrānu veidu un funkciju. Tumšā telpā teju visa veida ekrāni rādīs salīdzinoši kvalitatīvu attēlu, taču, ja mēdzat televizoru skatīties dienas gaišajā laikā, lielākajā daļā ekrānu veidosies atspīdums un būs grūti saskatīt tajā notiekošo – it sevišķi tumšākas ainas.

Šādā gadījumā ieteicams izvēlēties televizoru ar Quantum dot tehnoloģiju, piemēram, QLED TV modeļi piedāvā izteikti uzlabotu melno toņu kontrastu, padarot gaišos toņus gaišākus, tumšos – tumšākus. Ekrāna materiāls neizraisa pikseļu pārdegšanu jeb “iedegšanu” un nodrošina lielisku krāsu kontrastu jebkādā telpas apgaismojumā.

Kā televizors iekļausies interjerā?

Neskaitāmo vadu un pagarinātāju jūklis, kas izveidojas pie televizora, ir ne tikai neērts un bīstams, bet arī izskatās nepievilcīgi un rada nekārtības iespaidu. Ja jūsu mājoklī nav izveidoti speciāli risinājumi vadu paslēpšanai, tad ieteicams izvēlēties televizoru ar kabeli, kurā apvienotas vairākas funkcijas – gan strāvas padeve, gan audiovizuālo datu savienojums. Interjera dizaineri iesaka televizoru nenovietot pie sienas ar raibām un košām tapetēm vai krāsojumu. Tā vietā labāk to likt pie vienkrāsainas sienas, lai acis tik ātri nenogurtu.

Lai TV vēl labāk iekļautos mājokļa interjerā, var izvēlēties televizoru ar maināmu rāmi – tā varēsiet pieskaņot to telpas mēbelēm un krāsu gammai. Piemēram, Samsung Frame TV pieejami rāmji baltā, melnā, bēšā un brūnā krāsā.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

2 Responses

  1. “Tumšā telpā teju visa veida ekrāni rādīs salīdzinoši kvalitatīvu attēlu” – ha ha ha, labs. Vai autors ir dzirdējis par OLED trumpjiem melnā attēlošanas jomā?

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt