Marks Šatlvorts tuvākajā laikā neplāno pārdot Canonical

canonical-logo1

Pēc IBM paziņojuma par Red Hat pirkšanu par 34 miljardiem dolāru eksperti sāka spekulēt par konkurentu Suse un Canonical pārdošanu. Tomēr neizskatās, ka Canonical dibinātājs Marks Šatlvorts (Mark Shuttleworth)tuvākajā laikā ir ieinteresēts to pārdot.
Vakar, 13. novembrī, OpenStack samitā Berlīnē dibinātājs teica, ka augstu vērtē neatkarību. Daļēji tas ir tāpēc, ka šobrīd viņam ir pietiekami daudz naudas, bet galvenokārt Šatlvorts vēlas sasniegt savu vīziju ar Canonical un Ubuntu.

Kad viņš 1999. gadā pārdeva Thawte Consulting uzņēmumam Verisign par 575 miljoniem , daudzi cilvēki prasīja, vai viņš dosies mūžu garā atvaļinājumā. Kaut arī viņš izlietoja daļu naudas, lai kļūtu par pasaules otro kosmosa tūristu un sava filantropiskā fonda finansēšanai, ir skaidri redzams, ka Šatlvortam ir citi mērķi.

Tomēr viņš pieļauj vienu gadījumu, kurā pārdotu Canonical, tajā gadījumā būtu jānotiek paātrinātai dibinātāja Canonical vīzijas sasniegšanai.

Bet visam ir cena, pat ja Šatlvortam nav nepieciešama nauda no pārdošanas, to varētu vēlēties saņemt daudzi Canonical darbinieki.

Nav noslēpums, ka Šatlvorts vēlas realizēt IPO (sākotnējais publiskais piedāvājums) procesu. Šī gada sākumā dibinātājs ir teicis, ka pie tā vēl tiek strādāts, bet vispirms ir nepieciešams sasniegt vajadzīgos ciparus. Uzņēmuma nesenā virzība un pārfokusēšanās uz uzņēmumu apkalpošanu, kas iekļāva Ubuntu Phone un Unity desktop projektu apturēšanu, kuri nefokusējās uz uzņēmumiem, ir atmaksājusies. Tāpēc IPO process paliek kā viena no nākotnes iespējām.

Avots: techcrunch.com

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

One Response

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt