Windows 10 2018. gada 10. oktobra atjauninājumi vairs nedzēsīs lietotāju datus

Microsoft ir sapratuši, kāpēc oktobra atjauninājumi izdzēsa datus dauzās sistēmās un izveidojuši labotu versiju. Kļūdas lielais negatīvais efekts lika uzņēmumam pilnībā apturēt atjauninājumu izplatīšanu iepriekšējā nedēļā. Laboto versiju šobrīd testē Windows Insider dalībnieki.

Microsoft iesaka visiem, kuri zaudēja failus, kontaktēties ar Microsoft atbalstu. Kļūdas dēļ faili var tikt dzēsti, tas nozīmē, ka failu saglabāšanai ir nepieciešama rezerves kopija vai failu atjaunošanas programma. Failu atjaunošanas programmas diezgan bieži spēj atjaunot vajadzīgos failus, ja atmiņā netiek aktīvi ierakstīti dati, un Microsoft atbalsts šķietami var palīdzēt lietotājiem ar to. Pagaidām iesaka datoru lietot pēc iespējas mazāk, minimizēt datu rakstīšanu atmiņā, tā palielinot iespēju, ka izdosies atjaunot datus.

Microsoft saka, ka tika ietekmēta tikai neliela daļa lietotāju un ir publicējuši problēmas paskaidrojumu.

Noteiktas mapes, ieskaitot dokumentus, bildes, darbvirsmu, ekrānšāviņi, ir zināmas kā zināmās mapes. Zināmās mapes operētājsistēmā ir īpašas, programmas, var prasīt operētājsistēmai šo mapju ceļus un programmētājiem nevajag pašiem ar roku ievadīt tos katrai sistēmas versijai. Piemēram, ja programma vēlas saglabāt failu dokumentu mapē, tā var prasīt operētājsistēmai FOLDERID_Documents atrašanās vietu un operētājsistēma atgriezīs ceļu pa kuru sasniegt šo mapi. Parasti tā ir Documents vai Dokumenti mape lietotāja profilā.

Tomēr mapei tur nav jābūt obligāti. Zināmo mapju atrašanās vietas var tikt mainītas, spēja ar nosaukumu Known Folder Redirection (KFR) jeb Zināmo Mapju Novirzīšana. Tas ir noderīgi, piemēram, kad nepieciešams pārvietot dokumentu mapi uz citu disku. Programmas, kuras prasīs dokumentu zināmo mapes atrašanās vietu, saņems to no operētājsistēmas un vienkārši izmantos pareizo ceļu. Tāpēc programmām vajadzētu izmantot šo sistēmu, šāda novirzīšana savādāk nestrādātu.

Zināmo mapju novirzīšana nenodzēš pirmatnējo mapi. Turklāt, ja pirmatnējajā mapē vēl ir faili, tie netiek pārvietoti uz jauno mapi. Zināmo Mapju Novirzīšana var sadalīt failus pa vairākām mapēm, daļu atstājot pirmatnējā mapē un daļu novirzot uz jauno.

Daļa no oktobra atjauninājuma bija mēģinājums labot šo situāciju. Kad Zināmo Mapju Novirzīšana tiek lietota, atjauninājums nodzēsīs primatnējās mapes. Microsoft domāja, ka tas tikai noņemtu dažas tukšas mapes no lietotāja profila. Dokumentu mape lietotāja profilā nav vajadzīga, ja tiek lietota novirzīšana. Bet tika aizmirsts pārbaudīt vai šīs mapes bija tukšas, faili arī netika kopēti uz novirzīto mapi. Atjauninājums vienkārši nodzēsa veco mapi ar visiem failiem, ja tur tādi bija.

Piedevām Windows lietotāji var būt ieslēguši Zināmo Mapju Novirzīšanu nemaz to nezinot. Piemēram, OneDrive klients var uzstādīt novirzīšanu dokumentu un bilžu mapēm, ja lietotājs ieslēdz automātisko dokumentu un bilžu saglabāšanu. Jaunākā OneDrive versija uzstāda mapju novirzīšanu un pārvieto failus no pirmatnējās mapes uz OneDrive. Vecākas OneDrive versijas arī uzstāda novirzīšanu, bet nedzēš failus pirmatnējajā mapē. Oktobra atjauninājums nodzēstu šos failus.

Šo situāciju neizraisīja trešās puses programmas un Zināmo Mapju Novirzīšana tiek lietota ļoti bieži. Tāpat arī failu sadalīšanās pa vairākām mapēm pēc novirzīšanas notiek bieži. Šķiet, ka atjauninājumi tika izveidoti nemaz nepadomājot, kas notiktu, ja pirmatnējajā mapē vēl būtu faili. Un vienīgais atjauninājuma iemesls ir izskata uzlabošana, jo nedaudzi lietotāji sūdzējās, ka pēc novirzīšanas paliek tukšas mapes. Microsoft vēlējās pielabot šīs tukšās mapes, nodzēšot tās.

Atbildot uz to, uzņēmums ir apsolījis atjaunināt Feedback Hub rīku, lai lietotāji varētu norādīt kļūdu smagumu. Daudzi cilvēki ziņoja par datu zudumu, bet tie saņēma mazu daudzumu balsu, tāpēc Microsoft neievēroja šos ziņojumus. Ja ziņojumos būtu apzīmēts datu zudums, augstākā kļūdu pakāpe, tad tiem varbūt tiktu pievērsta papildus uzmanība. Microsoft gan nav paskaidrojuši kāpēc šim atjauninājumam netika izplatīta priekšskata versija un nenotika testēšana.

Avots: arstechnica.com

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

One Response

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt