Kā blokķēdes tehnoloģija ietekmē auto industriju?

Blokķēdes tehnoloģija principā ir datu bāzes jeb decentralizētu finanšu transakciju digitālais reģistrs. Šajā datu bāzē pievienotie dati tiek pievienoti struktūrās, kuras dēvē par blokiem. Un katrs nākamais bloks satur kādu nelielu daļu informācijas, kas saistīta ar iepriekšējo bloku. Tādējādi rodas tāda kā ķēdīte jeb blokķēde.

Blokķēdes tehnoloģija ir saistīta ar visu, tai skaitā, auto industriju. Ja par automašīnām un auto industriju mēs zinām daudz, vai arī vajadzības gadījumā mums palīdz auto eksperti no www.carvertical.com/lv, tad par blokķēdēm ne visiem ir tik daudz informācijas, ir īpaši saistībā ar automašīnām.

Kā blokķēdes ir saistītas ar automašīnām?

Jau pāris gadu finanšu sektorā tiek izmantotas blokķēdes, taču ar auto industriju tās ir sasaistītas tikai salīdzinoši nesen. Principā arvien vairāk cilvēku sāk interesēties par blokķēdēm, un pēc tam šo tehnoloģiju veiksmīgi izmanto savā labā.

Principā šī aktivitāte ir saistīta ar to, ka automašīnas kļūst daudz modernākas. Automašīnas pastāvīgi attīstās un tiek modernizētas un pielāgotas 21. gadsimtam. Automašīnām ir dažādi sensori un datu centri, kas iegūst dažādus lietderīgus datus. Pateicoties blokķēdes tehnoloģijai, ir iespējams radīt fantastisku sadarbību starp auto īpašniekiem, uzņēmējiem un automašīnu ražotājiem, nodrošinot daudz drošāku un labāku informācijas apmaiņu, kā arī finanšu darījumus.

Kā tieši blokķēdes tehnoloģija tiek izmantota?

Apdrošināšana. Pateicoties blokķēdes tehnoloģijai, daudziem auto īpašniekiem ir pieejamas lētākas auto apdrošināšanas iespējas, nekā izmantojot tradicionālās metodes. Šī iespēja gan nav pieejama pilnīgi visur, bet, tā kā blokķēdes tehnoloģijas kļūst arvien populārākas, tad tuvākajā laikā tās tiks daudz plašāk izmantotas.

Kopīgie autoJeb īstermiņa auto īre. Daudzās pasaules pilsētās ir pieejama šāda opcija, kad vari pavisam viegli noīrēt auto, kas noparkots kaut kur pilsētā. Tas ir ērti, jo nav jāmeklē speciālas auto īres vietas, bet vari atrast šādu auto kaut kur pavisam netālu no savas atrašanās vietas. Arī šādā pakalpojumā arvien vairāk tiek pieņemti blokķēdes maksājumi.

MaksājumiBūtībā ar blokķēdes tehnoloģiju ir iespējams norēķināties par dažādiem pirkumiem un pakalpojumiem saistībā ar auto. Dažās valstīs var arī iegādāties pašu auto ar šo maksāšanas metodi.

InformācijaŠī tehnoloģija palīdz uzglabāt datus, kurus var lietderīgi izmantot. Piemēram, ir iespējams saglabāt tavas auto preferences, piemēram, izvēlēto sēdekļa novietojumu, spoguļu leņķi utt. Šāda opcija gan būs pieejama jaunos un modernos auto.

Auto vēstureĻoti būtiska lieta auto industrijā. Jebkuram pircējam, iegādājoties lietotu auto, ir ļoti nozīmīga auto vēsture. Nereti ir gadījumi, kad bijušais īpašnieks cenšas kaut ko noslēpt, piemēram, faktu, ka auto ir bijis satiksmes negadījumā, vai samazināt nobraukto kilometru skaitu. Savukārt, pateicoties blokķēdes tehnoloģijām, ir iespējams saglabāt visu patieso informāciju, kuru negodīgi pārdevēji nevarēs mainīt un rediģēt.

Pagaidām šis ir tikai sākums, jo blokķēdes tehnoloģija ir vēl salīdzinoši jauna, cilvēki vēl nav par to tik informēti un zinoši, tāpēc bieži vien baidās to izmantot vai iedziļināties. Tomēr mūsu ikdiena kļūst arvien modernāka, tāpēc šī tehnoloģija pavisam noteikti kļūs arvien noderīgāka un nepieciešamāka.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt