WhatsApp strādā pie starp platformu ziņojumu apmaiņas

Šonedēļ iznākušajā WhatsApp Android beta atjauninājumā (2.23.19.8 versija) ir jauna sadaļa, ko sauc par trešo pušu tērzēšanu, vēsta WABetaInfo. Pagaidām sadaļa nav pieejama lietotājiem, liecina WABetaInfo informācija. Taču tās nosaukums ir mājiens, ka šis, visticamāk, ir pirmais solis, lai pielāgotu Meta šifrēto ziņojumu apmaiņas lietotni starp platformu saderībai.

Beta versija laista klajā tikai dažas dienas pēc tam, kad Eiropas Komisija apstiprināja, ka Meta atbilst ES digitālā tirgus likumam, kas nosaka, ka tādai sakaru lietotnei kā WhatsApp līdz 2024. gada martam ir jāsadarbojas ar trešo pušu ziņojumu apmaiņas lietotnēm.

Digitālā tirgus likuma mērķis ir pasargāt no negodīgu nosacījumu uzspiešanas un nodrošināt digitālo pakalpojumu atklātību. Papildus tam, ka tiek noteikts, ka ziņojumu apmaiņas lietotnēm ir jāsadarbojas, jaunais likums pieprasa, lai šādi izstrādātāji un ražotāji ļautu lietotājiem atinstalēt iepriekš instalētās lietotnes (piemēram, noklusējuma lietotnes dažādās ierīcēs) un ļautu lietotājiem izmantot dažādus lietotņu veikalus.

Reaģējot uz likumu, tādi uzņēmumi kā Meta un Microsoft plāno izveidot savus lietotņu veikalus. Tajā pašā laikā Eiropas Komisija pēta, vai Apple iMessage, Microsoft Bing meklētājprogramma, Edge pārlūkprogramma un reklāmas pakalpojums atbilst jaunajai regulai.

Avots: The Verge

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt