Volkswagen plāno līdz 2035. gadam pārtraukt iekšdedzes dzinēju transportlīdzekļu pārdošanu Eiropā

Intervijā Vācijas laikrakstam “Muenchner Merkur” Volkswagen valdes loceklis norāda, ka auto ražotājs plāno līdz 2035. gadam pārtraukt iekšdedzes dzinēju automašīnu pārdošanu Eiropā.

Volkswagen valdes loceklis Klauss Zelmers stāsta, ka laikā no 2033. līdz 2035. gadam uzņēmums “pametīs Eiropas iekšdedzes dzinēju automašīnu biznesu”. Taču, viņš piebilda, ka būs vajadzīgs ilgāks laiks, lai pārtrauktu iekšdedzes dzinēju automašīnu pārdošanu ASV un Ķīnā, kur tas notiks “nedaudz vēlāk”, bet Dienvidamerikā un Āfrikā  “tas prasīs krietni ilgāku laiku.”

Uzņēmuma pārstāvis min, ka, vēlākais, līdz 2050. gadam viss autoražotāja autoparks būs oglekļa ziņā neitrāls. Viņš arī piebilda, ka līdz 2030. gadam vēlētos, lai 70% no Eiropā pārdotajām Volkswagen automašīnām būtu elektroauto.

Volkswagen oglekļa neitrālie mērķi ir tuvu vairākiem konkurentiem; Ford šogad paziņoja, ka līdz 2030. gadam Eiropā pārdos tikai elektriskos transportlīdzekļus un plāno tērēt $1 miljardu, lai pārveidotu savu rūpnīcu Ķelnē, Vācijā elektroauto ražošanai. Honda šogad paziņoja, ka līdz 2040. gadam arī plāno pārtraukt ar degvielu darbināmu automašīnu pārdošanu.

Vairākām Eiropas valstīm ir savi mērķi aizliegt tradicionālos iekšdedzes dzinēju transportlīdzekļus. Norvēģija plāno šos ierobežojumus ieviest līdz 2025. gadam, Francija līdz 2040. gadam, bet Apvienotā Karaliste līdz 2030. gadam.

Avots: The Verge

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt