Ebo – robots kaķim

Dienu no dienas tiek izgudrotas jaunas tehnoloģijas. Tās ir tik daudz un dažādas, ka brīžiem škiet – nekas vairs nespēj pārsteigt. Nesen Kickstarter, globālā pūļa finansējuma platfomā, publicēts kāds pavisam interesants projekts Ebo. Ebo ir robots, kas paredzēts kaķiem.

Kaķi pēc dabas ir īgni un slinki, vai ne? Nepareizi! Pētījumi ir pierādījuši, ka kaķi ir sociālas būtnes un alkst pēc cilvēku uzmanības. Lielākoties visi kaķi pavada daudz laika guļot, jo ir bezdarbībā, kas var izraisīt aptaukošanos, depresiju, īgnumu un citas veselības problēmas.

Iepazīstieties – Ebo – tas ir robots, kas radīts, lai pavadītu laiku ar kaķi, spēlētos, pievērstu viņam uzmanību, kā arī uzmanītu, kad neesi mājās.

Kaķiem patīk spēlēties ar Ebo, jo tas kustas, pārvietojas pa telpu bez cilvēka vadības. Tas ir autonoms. Tas ir ne tikai pievilcīgs, bet arī palīdz novērst garīgās, fiziskās un uzvedības problēmas, nodrošinot dažādas aktivitātes un izklaides.

Ebo izmanto sensorus, lai “redzētu”, kur tas dodas. Tas spēj atpazīt šķēršļus un izvairīties no tiem.

Šis ir viens no pirmajiem dzīvniekiem paredzētajiem robotiem, kas spēj atdarināt dzīvas būtnes darbības. Tas mijiedarbojas ar kaķi, veidos, ko kaķis saprot – caur dažādām skaņām, kustībām un gaismām, kas vienmēr ir neprognozējamas.

Atgriežoties mājās, kaķu īpašnieki var būt droši, ka kaķis nebūs visu dienu vienkārši gulējis, plēsis tapetes, aizskarus vai dīvāna stūri. Ar Ebo kaķis nekad nebūs vienatnē un bezdarbībā.

Kā Ebo darbojas?

  1. Ebo pamosatas iepriekš uzstādītajā laikā, vai pēc īpašnieka izsaukuma, pats pamet uzlādes staciju un atrod kaķi.
  2. Tiek veikta 360 grādu skenēšana, lai identificētu šķēršļus, atrastu drošu vietu kaķa izklaidei.
  3. Ebo sāk kustēties pa telpu un aicināt kaķi spēlēties. Ebo Pro speicifisks mākslīgā intelekta alogoritms spēj analizēt kaķa reakciju, lai tai pieskaņotos turpmākajās reizēs.
  4. Šajā brīdī ir iespējams uzņemt attēlus, ierakstīt video, vērot kaķi tiešsaistē. Ebo Pro to spēj darīt automātiksi.
  5. Kad rotaļu laiks ir beidzies, Ebo patstāvīgi atgriežas uzlādes stacijā, lai sagatavotos nākošajai reizei.
  6. Kad Ebo atgriezies uzlādes stacijā, iespējams saņemt uzņemtos attēlus, video, kopīgot tos sociālajos tīklos. Ar Ebo catpal Pro iespējams attēlus un video iegūt jau uzreiz kā tie uzņemti.

 

Funkcijas

Ebo ir daudz dažādas funkcijas. Viena no tām ļauj rādīt tiešsaistē to, ko kaķis dara, uzņemt attēlus un video, kurus iespējams kopīgot sociālajos tīklos. Nav pamata uztraukties par datu drošumu – dati tiek glabāti Ebo atmiņā.

 

Ebo ir pilnīgi autonoms. Tam ir bezvadu uzlāde. Robots pats zinās, kad nepieciešama uzlāde un patstāvīgi dosies uz bāzi to veikt. Ebo darbībai nepieciešams visai maz jaudas. Kad izņemsi to no kastes, Tev tik pat kā vairs nebūs tam jāpieliek pirksts.

Ebo aplikācija izveidota, lai saimnieks spētu sekot līdzi sava kaķa aktivitātēm. Kopā ar robotu iespējams iegādāties speciālu kakla siksnu, kas pat spēj reģistrēt kaķa soļus! Ar to Ebo spēs uzraudzīt ikdienas soļu daudzumu, aktivitātes un vēl dažādus citus rezultātus, kas parādīsies aplikācijā, un sniegs informāciju, kas ļaus labāk izprast kaķa veselības stāvokli un ieradumus, ko kaķis piekopj, kad neesi mājās. Pēc visiem šiem rādītājiem Ebo spēs pielāgoties kaķa personībai.

Aplikācijā iespējams saplānot laikus, kad Ebo pavada laiku ar kaķi. Robots patstāvīgi spēs īstajā laikā doties apraudzīt un izklaidēt kaķi. Tajā pašā laikā varēsiet redzēt, ko kaķis dara, dzirdēt audio, kā arī caur mikrofonu sazināties ar kaķi.

Tehniskā specifikācija

Ebo ir 76 mm x 76 mm x 70 mm liels un tikai 223 gramus smags. Tas spēj atrasties 20 m no WiFi stacijas, autonomi darboties 2 stundas pēc 2 stundu uzlādes bāzes stacijā. Kakla siksna spēs darboties 30 dienas ar vienu uzlādi.

 

Lai gan šis ir visai interesants robots, dzīvnieku mīļi to noteikti novērtētu. Tā sākuma cena KickStarter projekta ietvaros ir 159 ASV dolāri jeb 144 Eur vai 178 ASV dolāri jeb 160 Eur par komplektu, kurā iekļauta kaķa kaklasiksna. Ziemassvētku izlaiduma robotus plānots piegādāt jau šī gada decembrī, bet pārējos – 2020. gada martā. Tika uzrādīts, ka projekta īstenošanai nepieciešami 5109 ASV dolāri, šobrīd projekts ieguvis jau 333 537 ASV dolārus, kas ir 6525% no sākumā norādītās summas.

Kas ir Kickstarter? Lasi mūsu rakstu – KickStarter, platforma, kur idejas kļūst par realitāti

Apskatīt projektu KickStarter platformā.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt