Ierīces Tehnoloģiju jaunumi

Iepazīstieties – zemūdens drons Dory

Iedomājaties, ka Jūs varētu pētīt un redzēt to, kas notiek zem ūdens. Tagad tas ir iespējams! Kāds  KickStarter, globālā pūļa finansējuma, projekts šo ideju ir padarījis par realitāti. Iepazīstieties – zemūdens drons Dory.

Dory nav pasaulē pirmais zemūdens drons. Dory seko panākumiem, kas gūti 2017. gadā ar Gladius zemūdens dronu, kas Indiegogo, globālā pūļa finansējuma vietnē, guvis 1629% finansējumu, veiksmīgi izveidots un ticis piegādāts klientiem. Ar dronu Dory tiek uzstādīti jauni kvalitātes kritēriji. Tas ir mazāks, ērtāks un ļauj daudz vieglāk un veiklāk pētīt zemūdens pasauli.

Ņemiet to līdzi visur – zemūdens drons ir pietiekami mazs un ērti pārvietojams, lai to ieliktu somā un apceļotu pasauli.

Dronam izveidota specifiska aplikācija Chasing Dory, kas ļauj to ērti vadīt caur telefonu. Papildus tam, aplikāciju var arī izmantot, lai tiešsaistē rādītu video (Facebook, Instagram) ar to, ko drons filmē reālajā laikā. Aplikācijā ir iespēja dronu izmantot diviem cilvēkiem – viens kontrolēt pašu dronu, bet otrs – kameru.

Dory ir aprīkots ar temperatūras un dziļuma noteikšanas sensoriem, žiroskopu (ierīci, ar kuru var mērīt vai noturēt orientāciju telpā), akselerometru (ierīci, kas mēra relatīvo paātrinājumu).

45 grādu slīpuma atslēga ļaus nemainīgi noturēt 45 grādu leņķi, lai pētītu ūdens gultni.

Dory CMOS1  kamerai ir F1.6 atvērums, kas ļaus redzēt pat maza apgaismojuma apstākļos, kā arī 100 grādu redzes lauks, kas ļaus uztvert apkārt notiekošo. Kamera spēj attēlus un video uzņemt salīdzinoši dzidrās un piesātinātās krāsās. Dronam ir arī 250 lm spēcīga gaisma, kas būs pietiekama ūdens dzīļu pētīšanai, bet neapžilbinās tās iemītniekus.

Dory  var ienirt līdz pat 15 metru dziļumam un pārvietoties ar ātrumu 1.5 mezgli stundā jeb aptuveni 2.8 km/h. Dronam pastāv funkcija, kas ļauj noregulēt noteiktu dziļumu un neļauj tam izvirzīties no šī uzstādītā maršruta.

Dory Wi-Fi stacija ar bezvadu savienojumu strādās līdz pat 15 m attālumā no viedtālruņa. Pats drons arī ar vadu var atrasties 15 m attālumā no stacijas, taču ar to pietiek, lai izpētītu visai daudz.

Komplektācija

Komplektācijā ar dronu ir iekļauta drona stacija, 15 m garš vads, drona lādētājs, adapteri un tīrīšanas aksesuāri.

Papildus dronam iespējams iegādāties specializētu mugursomu, kurā izveidoti iedalījumi ikvienai komplektācijas detaļai.

Chasing Dory projekts KickStarter vietnē jau ir saņēmis tā īstenošanai nepieciešamo finansējumu. Šobrīd zemūdens drona Dory cena ir 349 ASV dolāri jeb 318 Eur vai 379 ASV dolāri jeb 345 Eur ar specializēto mugursomu. Piegādes plānots uzsākt jau oktobrī.

Kas ir Kickstarter? Lasi mūsu rakstu – KickStarter, platforma, kur idejas kļūst par realitāti.

Apskatīt Chasing Dory KickStarter lapu.

Līdzīgi raksti

Atbildēt