Dyson atrāda robotus, kas var veikt sadzīves darbus

Dyson publicējis video, kurā pasaulei atrāda robotus, kurus šobrīd izstrādā. Uzņēmums paziņojis par plāniem nākamo piecu gadu laikā pieņemt darbā simtiem inženieru, lai uzbūvētu robotus, kas spēj veikt mājsaimniecības darbus. Publicētajos attēlos un video parādītas robotu  prasmes paveikt dažādus ikdienas darbus – novākt traukus, iztīrīt dīvānu vai pacelt bērnu rotaļlietas.

Uzņēmums, kas ir vislabāk pazīstams ar plašo putekļsūcēju klāstu, apgalvo, ka tā mērķis ir izveidot “autonomu ierīci, kas spēj veikt mājsaimniecības darbus, kā arī citus uzdevumus”. Uzņēmums ziņu portālam The Guardian stāsta, ka šādu ierīci varētu izlaist līdz 2030. gadam. Dyson jau sen ir izrādījis savu interesi par mākslīgo intelektu un robotiku, 2014. gadā tas izlaida savu pirmo robotisko ierīci – Dyson 360 Eye robotu putekļsūcēju.

Paziņojumu par jauno robotu izstrādi uzņēmums izlaidis īsi pirms starptautiskās konferences Robotics and Automation Filadelfijā, kas varētu palīdzēt atrast uzņēmumam nepieciešamo inženieru komandu. Savā oficiālajā mājas lapā Dyson publicējis preses relīzi, kurā izvietojis pogu Start your Dyson career, aicinot inženierus pievienoties jaunajai inženieru komandai. Tehnoloģiju izstrādātājs apgalvo, ka šobrīd mēģinās izveidot lielāko inženieru komandu visa uzņēmuma pastāvēšanas vēsturē. Šobrīd darbā tiek pieņemti 250 robotikas inženieri ar pieredzi mašīnmācībā, sensoru izstrādē un mehatronikā. Nākamo piecu gadu laikā tiek plānots nolīgt vēl 700 darbiniekus. Dyson apgalvo, ka šogad tā komandai jau ir pievienojušies 2000 darbinieki.

Uzņēmums ne tikai aktīvi pieņem darbiniekus, bet arī cenšas izveidot Lielbritānijas lielāko robotikas pētījumu centru, ziņo The Guardian. Centrs atradīsies Hullavington Airfield netālu no uzņēmuma esošā dizaina centra Malmesbury, Wiltshire, kur tiek pārbūvēts kādreizējais lidmašīnu angārs, kurā paredzēts, ka strādās 250 inženieri. Vieta iepriekš bija atvēlēta uzņēmuma elektroauto attīstīšanai, bet projekts tika atcelts 2019. gadā. Pētījumi notiks arī laboratorijā Londonā, kā arī Dyson globālajā mītnē Singapūrā.

2020. gadā Dyson paziņoja par plāniem līdz 2025. gadam ieguldīt 2,75 miljardus sterliņu mārciņu (aptuveni 3.23 miljardus Eur) tādās jomās kā robotika, motortehnoloģija un mašīnmācību programmatūra.

Avots: The Verge

Attēla vaots: Dyson

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt