Tehnoloģiju jaunumi

Wingcopter iegūst finansējumu nākamās paaudzes dronu izveidei

Vācijas dronu tehnoloģijas startup tipa uzņēmums Wingcopter ir saņēmis atbalstu 22 miljonu ASV dolāru apmērā, lai paplašinātos ASV un izveidotu savus nākamās paaudzes dronus. 

Uzņēmums ir koncentrējies uz piegādes droniem kopš tā dibināšanas 2017. gadā. Nu Wingcopter ir izstrādājis visai interesanta izskata dronu, kas paredzēts smagāku paciņu piegādei. Wingcopter 178 tiek izmantots uzņēmuma patentētais mehānisms, kas apvieno visas priekšrocības, ko sniedz vertikālā pacelšanās un nolaišanās.

Wingcopter

Wingcopter jau ir komerciāli darbojies dažādos pasaules tirgos, tostarp Vanatu partnerībā ar Unicef vakcīnu piegādi attālos reģionos, Tanzānijā nodrošinājis medicīnai nepieciešamās piegādes, kā arī Īrijā veicis pasaulē pirmo insulīna piegādi ar dronu, kas patstāvīgi lido ārpus tā pilota redzes loka.

Uzņēmuma jaunākais drons – Wingcopter 178 – spēj veikt līdz 120 km ar ātrumu līdz pat 250 km/h, kā arī spēj pārvest kravu līdz 6 kg. Šāds svars var izklausīties neliels, taču dronu pasaulē tas patiesībā ir visai liels sasniegums. Drona unikālā slīprotora mehānisma dēļ tas ir ne tikai efektīvākais lidojumā, bet var lidot arī visai vējainos apstākļos, kā arī pacelties un nosēsties skarbākos apstākļos kā lielākā daļa dronu.

Avots: TechCrunch

Attēlui avots: wingcopter.com

Atbildēt

Līdzīgi raksti