Apskati Ierīces

Nomainīju savu 5 gadus veco Logitech peli uz jauno Logitech Lift Vertical ergonomisko peli

Visticamāk, ka mums katram ir vairākus gadus veca aparatūra, kas ir visai vienkārša un pie kuras esam tik ļoti pieraduši, ka to nemainām līdz brīdim, kad tā beidz funkcionēt pavisam. Tāpat notika arī ar manu nu jau vairāk kā 5 gadus veco, uzticamo Logitech M185 peli. Tā bija pavisam vienkārša, maza Bluetooth pele, kuru iegādājos kopā ar savu pirmo portatīvo datoru. Pele kopā ar mani ir apceļojusi vairākas valstis un ikdienā bijusi lielisks sabiedrotais gan ceļā, strādājot dažādās kafejnīcās, gan mājās pie datora galda. Galvenais iemesls kādēļ to izvēlējos – tai ir neliels svars, neliels izmērs un visai draudzīga cena. Nu pele ir izlēmusi doties pensijā un tās taustiņi ik pa laikam iestrēgst, palēninot manu ikdienas darbu un dažkārt cenšoties izvest no pacietības. Skaidrs ir viens – nu jau kādu laiku ir nepieciešamība pēc jaunas peles. Tā kā gadu gaitā pārējā aparatūra ir jau nomainīta un prasības pēc nedaudz advancētākām tehnoloģijām arī augušas, izlēmu, ka būtu patīkami apskatīt peli kādā citā cenu kategorijā, kas piedāvā dažādas papildus funkcijas. Viss sakrita tieši laikā, jo Logitech uz apskatu mums atsūtīja ergonomisko Lift Vertical peli.

Logitech Lift Vertical ergonomiskā pele

Šoreiz uz apskatu Logitech mums atsūtīja rozā peli… Sākumā, apskatot peles kasti, šķita, ka šī ir nedaudz dīvaina krāsa, kurā veidot peli. Taču, kad atvēru kasti, sapratu, ka krāsa ir visai neitrāla, pasteļu krāsas rozā. Tā pat visai labi izskatās blakus citai aparatūrai, kas ierasti ir melnos, pelēkos vai baltos toņos un nedaudz atsvaidzina datora galda vidi. Pele ir matēta ne tikai krāsas, bet arī materiāla ziņā – tā ir mīksta un plaukstai ļoti patīkama.

Kas ir ergonomiskā pele?

Logitech Lift Vertical ir ergonomiska pele. Ko tad tas īsti nozīmē? Ergonomiskās peles radītas tiem, kuriem darba dēļ visai daudz laika nākas pavadīt pie datora. Šādas peles ne tikai izskatās nedaudz citādi, bet arī to izmantošana nedaudz atšķiras. Logitech Lift Vertical ergonomiskajai pelei ir patīkams, ergonomisks izliekums, kas ļauj plaukstu balstīt tai ērtā pozīcijā pret galdu, novietojot to dabīgā rokasspiediena stāvoklī bez vajadzības to locītavā sagriezt. Standarta peles forma tiem, kas ilgstoši strādā pie datora, balstot roku pret galdu, var nospiest nervu un veicināt rokas tirpšanu.

Salīdzinot ar standarta peli, Logitech Lift ergonomiskās peles pogas izvietotas labajā pusē. Pēc dažu stundu darba ar šo peli, izlēmu paņemt rokās savu veco peli un atšķirību sajutu uzreiz! Ja sākotnēji nedaudz skeptiski skatījos uz šāda tipa pelēm un neizpratu to pielietojumu, tad šobrīd viennozīmīgi varu teikt, ka tā ilgstošam darbam pie datora ir lieliski piemērota.

Tehniskā specifikācija

Kā būtiskākās tehniskās specifikācijas iezīmes ražotājs norādījis:

Izmēri
Augstums 71 mm
Garums 108 mm
Platums 70 mm
Svars 125 g
Sensora tehnoloģija
Sensora tips Logitech Advanced Optical Tracking
Jutība 400 – 4000 dpi (regulējama ar soļiem pa 100 dpi)
Pogas
Pogu skaits 6 (kreisais/labais klikšķis, atpakaļ/uz priekšu, vidējā poga (sensora jutības regulēšanai), ritenītis ar vidējo klikšķi)
Baterija
Baterijas tips 1x AA baterija (iekļauta iepakojumā)
Baterijas darbības laiks līdz 24 mēnešiem (baterijas kalpošanas ilgums var atšķirties atkarībā no lietotāja peles lietošanas paradumiem un uzstādītajiem parametriem)
Citas funkcijas
Savienojamība Logi Bolt USB uztvērējs
Bluetooth tehnoloģija Bluetooth® Low Energy Technology
Bezvadu diapazons 10 m
Atbalstītās sistēmas Vismaz Windows 10, Windows 11, Mac OS X 10.15 Catalina, iPadOS 14, Chrome OS™, Linux®, Android 8 vai jaunākas sistēmu versijas
Komplektācijā iekļauts Logitech Lift Vertical ergonomiskā pele, Logi Bolt USB uztvērējs, 1 AA baterija, lietošanas instrukcija
Krāsas Balta, rozā, grafīta (grafīta krāsā pieejama arī peles versija kreisajai rokai)

Savienojamība ar datoru un viedtālruni

Kā jau vairums jauno peļu, arī Logitech Lift Vertical ir iespējams savienot ar dažādām ierīcēm – datoriem, viedtālruņiem, planšetdatoriem, TV, u.c. Pele spēj atcerēties savienojumu ar 3 ierīcēm – peles apakšā ir poga, kas ļauj ērti pārslēgties starp šīm savienotajām ierīcēm.

Šajā gadījumā savienojumus izveidoju ar diviem Windows 11 datoriem un Android 12 viedtālruni. Tie pārslēdzās visai ātri, bez aizķeršanās. Peles izmantošana viedtālrunī nav nekas jauns, bet tā šķita nedaudz neierasta. To savienojot uz viedtālruņa parādījās peles kursors, ar kuru pa viedtālruni varēja pārvietoties tāpat kā pa datoru. Dažādas lietotnes strādāja bez aizķeršanās, atverot interneta pārlūkprogrammu bija nedaudz neparocīgi uzspiest tieši precīzi uz adreses lauka un, ja viedtālrunis nav savienots ar tastatūru, to tāpat nākas ņemt rokās, lai ievadītu kādas vietnes adresi. Peles ritenītis ļāva visai ērti patīt uz augšu garākas vietnes vai rakstus. Grūti iedomāties situācijas, kurās peles pievienošana viedtālrunim būtu patiesi noderīga un palīdzētu to pārvaldīt efektīvāk, bet ar Logitech Lift Vertical šāda iespēja pastāv un bija visai interesanti to izmēģināt.

Logitech Lift Vertical kā ikdienas sabiedrotais

Peli lietoju nu jau nedēļu. Ja pirmajās 20 minūtēs tā šķita nedaudz neparocīga un neierasta, tad nu pēc nedēļas šķiet visai dīvaini rokās paņemt veco peli, kurai nav ergonomiskais izliekums. Ja darba dienu pavadiet pie datora, ergonomiskā pele var būt visai noderīgas pārmaiņas. Peles reakcijas laiks ir optimāls, ne reizi nemanīju aizkaves vai aizķeršanās. Jutība arī ir visai pietiekama –  400 – 4000 dpi ar soli 100 dpi, kas ļaus atrast piemērotu iestatījumu teju ikviena prasībām. Ražotājs norāda, ka peles darbības rādiuss ir 10 metri. Apskata ietvaros izmēģināju to izmantot no 8 metru rādiusa. Arī datora un peles ceļā novietojot dažādus objektus, tā tupināja strādāt bez aizķeršanās. Šis rādiuss varētu būt visai noderīgs, ja peli pievienojat pie TV, lai attālināti to pārvaldītu no dīvāna. Pele savu enerģiju iegūst no 1 AA baterijas, kas kā sola ražotājs, ļaus pelei darboties 24 mēnešus.

Lietošana un ilgtspējība

Ražotājs savā oficiālajā vietnē pie produkta apraksta min, ka Logitech Lift Vertical ergonomiskās grafīta krāsas peles plastmasas sastāvā ir 70 % pēc patēriņa pārstrādāta plastmasa. Baltajai un rozā pelei šāda plastmasa sastāda 54%. Kartona iepakojums ir veidots no FSC sertificēta un pārstrādājama iepakojuma (pārstrādāšanas iespēja, protams, atkarīga no reģiona, kurā dzīvojat). Ražotājs pelei sola ierasto 2 gadu garantiju.

Patika:

  • Peles izliekums, kas, to lietojot, novieto rokas locītavu ērtā pozīcijā pret galda virsmu
  • Taustiņi, kas ir “mīksti”, pārslēdzas viegli un klusi
  • Matētais peles materiāls, kas ir visai patīkams plaukstai
  • Papildus poga, kas interneta pārlūkprogrammā ļauj ērti un ātri pārslēgties atpakaļ uz iepriekš skatītajām vietnēm
  • Peli var ātri savienot ar datoru arī bez Bluetooth uztvērēja. (Taču, ja Bluetooth USB uztvērējs ir nepieciešams, tas paslēpts nodalījumā pie baterijas)

Varētu būt labāk:

  • Peles apakšā mīkstais materiāls saskrāpējās jau pēc nedēļas lietošanas. (Šis noteikti atkarīgs no lietošanas paradumiem un virsmas, uz kuras to izmanto un, iespējams, ka citus šādi maznozīmīgi skrāpējumi neuztrauks)
  • Pilnai laimei pelei varētu pievienot vienu papildus pogu, kas internetā ļautu platas lapas tīt pa labi un pa kreisi (nevis tikai uz leju un augšu), kas ir visai noderīga funkcija, ja sadali ekrānu divās daļās un izmanto kādu programmu un interneta pārlūkprogrammu vienlaicīgi

Ja pie datora pavadiet garas stundas, strādājat ofisā un skatāties ergonomiskās peles virzienā, noteikti ieteiktu apskatīt arī Logitech ergonomisko peļu klāstu. Latvijas interneta veikalos ergonomisko peļu cenas ir dažādas – sākot no 25 Eur līdz pat 180 Eur un uz augšu. Logitech savā oficiālajā vietnē Lift Vertical ergonomisko peli piedāvā par 79.99 Eur, tā nedaudz atšķiras dažādos Latvijas interneta veikalos. Izvēloties sev piemērotu ergonomisko peli, ieteiktu ņemt vērā dažādus aspektus – peles izliekumu, svaru un izmēru, pogas un to funkcionalitāti, materiālu, savienojamības iespējas, kā arī laiku, cik tā spēj strādāt ar vienu bateriju.

    • Logitech, ja nemaldos, 2018. gadā izlaida MX Vertical ergonomisko peli. Nezinu gan kādēļ, bet tā netiek tik plaši reklamētā un izmantota kā citas MX līnijas perifērijas ierīces. Visai iespējams, ka tādēļ arī palikusi nepamanīta.

Atbildēt

Līdzīgi raksti