ATI videokarte uz Debian Squeeze

Sākumlapa Forumi Software Debian Linux atbalsts ATI videokarte uz Debian Squeeze

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 17 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #150937
    richX
    Participant

    Nesen man radās 1 neliela problēma, kurai gluži pats nevarēju atrast īsti atbildi. tātad, vai vispār var un, ja var, tad kā piedzīvināt ATI Mobility HD 4570 videokarti uz jaunā Debian squeeze. Var jau būt, ka tas ir pavisam vienkārši, tomēr pagaidām tā arī neesmu sapratis, ka to var izdarīt… Lūdzu nelielu paskaidrojumu pa punktiem, kā šo videokarti var piešķilt uz Debian squeeze, vai vismaz norādiet linku, kur būtu labs paskaidrojums… Googlē atrodamā informācija ir nedaudz divdomīga, un pēc pēdējās pamācības es pat biju pamanījies nedaudz sabojāt xorg.conf failu… 🙂

    #232313
    aoma
    Participant

    Google Tev dod ļoti daudz atbildes, ar to es pats esmu saskāries, šai portālā nezinu, parasti par Linux neviens neko jēdzīgu nevar atbildēt, bet standarta atbildes ir divas – nomaini datoru – nomaini dzelžus 🙂

    #232314
    richX
    Participant

    tur jau ir tā lieta, ka ir daudz atbilžu… bet problēma ir tāda, ka atbildes ir krasi dažādas, un, kā jau minēju, pēc dažiem eksperimentiem es galu galā nogrovu vispār grafisko vidi… tāpēc es arī prasu, jo gribu saprast, kas ir jādara…

    pēc domas, cik biju ievērojis, te ir diezgan daudz linux speciālistu, vismas paši viņi sevi par tādiem sauca, tāpēc jau arī prasu… jo man vajag šo speciālistu palīdzību…

    ar dzelžu maiņu ir grūtāk, cik noprati droši vien pēc videokartes, es šo linux mēģinu uzstutēt uz sava portatīvā, dators ir samērā jauns un nevēlos pagaidām vēl garantiju noraut… to darītu, ja būtu īpaša vajadzība… 🙂

    #232315
    aoma
    Participant

    Pagaidām vienīgais Linux, kas kādu brīdi ir aizsēdējies uz manas vecās kastes, ir Mints. Varbūt ”spečuki” noliks, ka tas pats Ubunts vien esot, bet katrā ziņā tā ir distra, kas manā skatījumā ir visdraudzīgākā lietotājam, kas pie Linuz apsēžas tikai sporta pēc.

    #232316
    richX
    Participant

    nu jā, tieši tagad arī ar Mint spēlējos, tomēr man joprojām ir vēlēšanās pilnībā uzstādīt kaut ko nedaudz nopietnāku… 😀

    kā saka, zināšanu nolūkos 🙂

    #232317
    aoma
    Participant

    Redzu, ka daudz atbildes neesi guvis – pašam ir nVidia kartīte, kurai ar mīīīlzīgu aizkavēšanos kaut neliels, bet atbalsts tomēr ir pieejams, par ATI Linux vidē ir dzirdēts tikai tas sliktākais, tā kā secinājumus izdari pats.

    #232318
    richX
    Participant

    saproti, problēma slēpjas nevis videokartes vājajā atbalstā, bet gan tajā, ka, šķiet, notepad lietotāji nav ieinteresēti/spējīgi palīdzēt konkrētajā jautājumā. Ka jau tu iepriekš norādīji, googlē ir atrodama atbilde uz manu jautājumu, tomēr es nezinu, kā šī atbilde izskatās un ko tā ziemā ēd. Par to, ka šai videokartei ir pieejams kaut vai kaut kāds atbalsts, es pat nešaubos, jo pat uz Ubuntu 10.04 mana videokarte tiek daudz maz veiksmīgi atbalstīta, bet, ja nemaldos, Ubuntu 10.04 darbojās pat uz jaunāka Linuk kerneļa, kā Debian… Problēm nav stāstā, tā ir izpildījumā… 🙂

    #232319
    viesic
    Participant

    Nu tad varbūt apraksti ko tiešī esi jau mēģinājis, kādas problemas bija, un kāda ir tiesi problēma ar esošo draiveri, jo ka noprotu konsolē nesēdi, tātad xlogi iet :p

    #232320
    nevertell
    Participant

    Envy esi mēģinājis ? Oupensurs ati draiverus, un ne fanu/kretīnrakstītos, bet tos, kurus viņi paši bīda ?

    #232321
    drunk_lizard
    Participant

    nevertell wrote:

    Envy esi mēģinājis ? Oupensurs ati draiverus, un ne fanu/kretīnrakstītos, bet tos, kurus viņi paši bīda ?


    muahahahahahahahaha

    tur jau ir taa probleema, ka nvidia IEDEVA infu linux komuunai, bet ati pasuutiija jamos nakuj.

    kaada veel opensource, ja nav NEKAADA infa par dzelzi. mosties!

    ja esi/taisies kljuut par linux useri, tava izveele buus nvidia videocjips.

    ati/amd suukaa kaa parasti. un tas IR fakts.

    #232322
    nevertell
    Participant

    Nav jau tā, ka pilnībā neko nedara. Agrāk viņi kā jēri klusēja un ik pa laikam izspieda spirām līdzīgus “catalyst” draiverus, kas atpalika no windows analoga pa kādu gadu vai diviem. Bet tagad jau sāk kautko ar darīt https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=ODEzNA

    #232323
    root
    Participant

    drunk_lizard wrote:


    ati/amd suukaa kaa parasti. un tas IR fakts.

    :seeker: +1oneonee111 :seeker: :seeker:

    #232324
    Anonīms
    Neaktīvs

    Sūkā visādi neiznēsāti klaunu bērni.

    #232325
    Wuu
    Participant

    drunk_lizard wrote:


    ja esi/taisies kljuut par linux useri, tava izveele buus nvidia videocjips.


    Nezinu nezinu, man viss strādā gan ar HD4200, gan ar HD4560, gan ar HD3670, gan ar Intel iebūvēto 😀

    #232326
    nevertell
    Participant

    Mmh, parādi man kā tev compiz iet kopā ar video dekodēšanu ar gpu ? Kā tev wine spēles iet ? NEIET!!!

    #232327
    barkley128
    Participant

    Es tavaa vietaa vnk kachaatu Catalystu no ati maajaslapas un miers, ir pat pdf’s ar pamaaciibu, pasham gan nav ati, bet instalaacija izskataas tiiri vienkaarshota. Viens *.run fails, kas jaapalaizh caur root..

    Cik noprotu ati, taapat jaunus draiverus linuxam izlaizh reizi 100 gados, ta kaa neredzu iipashu jeegu, mekleet repozitoriju ar jaunaakajaam pakaam..

    Un jaa, pirms tam izdariitu “sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg”, lai paarrakstiitu sap*sto xorg.conf

    #232328
    Wuu
    Participant

    nevertell wrote:

    NEIET!!!


    Var būt tev neiet, man viss iet 🙂

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 17 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā