Iegūt paroli no «hash-summas» kļūs stipri vieglāk

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Iegūt paroli no «hash-summas» kļūs stipri vieglāk

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 71 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #200745
    drunk_lizard
    Participant

    ob1 wrote:

    Cik gara atslēga tam raram?


    18 centimetri

    #200746
    ob1
    Participant

    Pagaidām vairākkārtīgi to dalīšanu nasanāk izmantot, t.i. nav rekursīva algoritma uz pakāpi. (Bet es ticu ka būs kādreiz, strādāju pie tā.)

    Savālēsi tam raram garo atslēgu, tad nebūs tur ne 2^32, ne 2^64, bet kādi 2^256 vai pat vairāk. Tad bez ķīniešu televizoriem neiztikt. (Kas kaut ko jēdz no kriptogrāfijas, tas sapratīsīs par tiem televizoriem.)

    #200747
    drunk_lizard
    Participant

    pa daudziem gadiem, attiistoties latvijas internetam, esmu daudz klaunus redzeejis. tomeer sjis… es nez…

    bija reiz liidziigs – snake5 sevi deeveeja..

    tiesa jams atzinaas, ka ir 13 gadus vecs…

    tamponpuika, tas esi tu?

    #200748
    ob1
    Participant

    Piebildīšu vēl, ka jebkuru 64 bit subset sum problēmu uz 800MHz kompja varēja salauzt 22 stundās izmantojot to pakāpes dalīšanu. Ar dinamisko programmēšanu tas prasīja sekundes, ja vien netrāpījās smagā problēma ar augstu blīvumu.

    #200749
    Jaunzems
    Participant

    snake5 sevi dēvēja par uuuberkruto geimeri woot, bet šis – par optimizaizeri…

    #200750
    KaNeiet
    Participant

    Iespējams, taču kāds tam sakars ar rakstā apskatīto?

    Cik saprotu, no derībām atsakies. Principā jau pareizi – bezcerīgi, jo arī šis gadījums ir no pavisam citas operas, ko, atšķirībā no sākotnējās putrošanās, laikam jau saproti.

    #200751
    ob1
    Participant

    1) Jebkuru kriptogrāfijas problēmu var novest uz NP problēmu.

    2) Jebkuru NP problēmu var pārvērst par citu NP problēmu.

    3) Tātad jebkuru kriptogrāfijas problēmu var pārvērst par subset sum problēmu.

    4) Subset sum 64 bit salaužās, kā jau minēju max 22 stundās uz 800MHz kompja.

    Visi tie pārveidojumi gan prasa laiku (tīrā matemātika).

    Par derībām – iedod man 64 bitu problēmu, tad arī apspriedīsim, atsakos vai nē.

    #200752
    ob1
    Participant

    Hmm, visi kaut kur pazuduši.

    Laikam studē algoritmu teoriju.

    Iešu gulēt.

    #200753
    drunk_lizard
    Participant

    ob1 wrote:


    Jebkuru NP problēmu var pārvērst par citu NP problēmu.


    iesaku pie sjii punkta arii palikt :> tas ir neapgaazjams kaa heopsa piramiida.

    zini ko?

    ej prom, vienkaarsji pazuudi

    varbuut pieregjistree sevi ar citu segvaardu un vienkaarsji lasi

    varbuut seedi un raksti savus “python” kodus

    varbuut reklamee sevi ieksj siirupa, twittera, raibaa sunja…

    varbuut saskrienaties ar sandi piereem..

    es nezinu…

    dari visu, ko gribi, bet beidz vienreiz gvelzt stulbiibas. tu traumee jau taa praataa vaajo jauno paaudzi.

    #200754
    Mr.Death
    Participant

    drunk_lizard wrote:


    patiesiibaa orgjinaalaakaa parole, ko esmu redzeejis ir 1q2w3e4r5t

    dafiga atbilst visiem drosjas paroles kriteerijiem :>

    otrā oriģinālākā aiz paša qwerty 😀

    un attiecībā uz tēmu – kas par uztraukumu? ja nav curve_hands.dll vai kā tur viņ, tad jau var uztaisīt arī tā, ka sīkie ahūni krutie hakeri nemaz netiek pie tiem hashiem.

    #200755
    Mr.Death
    Participant

    ob1 wrote:

    Piebildīšu vēl, ka jebkuru 64 bit subset sum problēmu uz 800MHz kompja varēja salauzt 22 stundās izmantojot to pakāpes dalīšanu. Ar dinamisko programmēšanu tas prasīja sekundes, ja vien netrāpījās smagā problēma ar augstu blīvumu.

    Lūdzu man dumjajam paskaidro, kas ir:

    1) 64 bit subset sum

    2) augsts blīvums (par šo es it īpaši gribētu dzirdēt skaidrojumu :>)

    #200756
    ob1
    Participant

    1) -> ķirzakam

    NP-complete problems are studied because the ability to quickly verify solutions to a problem (NP) seems to correlate with the ability to quickly solve that problem (P). It is not known whether every problem in NP can be quickly solved—this is called the P = NP problem. But if any single problem in NP-complete can be solved quickly, then every problem in NP can also be quickly solved, because the definition of an NP-complete problem states that every problem in NP must be quickly reducible to every problem in NP-complete (that is, it can be reduced in polynomial time). Because of this, it is often said that the NP-complete problems are harder or more difficult than NP problems in general.

    avots: https://en.wikipedia.org/wiki/NP-complete

    2) -> Edgaram – kas ir 64 bit subset sum.

    In computer science, the subset sum problem is an important problem in complexity theory and cryptography. The problem is this: given a set of integers, does the sum of some non-empty subset equal exactly zero? For example, given the set { −7, −3, −2, 5, 8}, the answer is YES because the subset { −3, −2, 5} sums to zero. The problem is NP-Complete.

    64-bitu Subset sum problēma nozīmē, ka tiek dots 64 dimensiju vektors.

    vaitāk šeit: https://en.wikipedia.org/wiki/Subset_sum_problem

    3) -> Edgaram – augsts blīvums (Subset sum)

    Angliski tas ir high density. Uzprasi gūgles tantei “subset sum density” un redzēsi, ka low density problēmas risinās salīdzinoši viegli.

    Definīcija:

    Definition 2.3 (Density). The density D of a subset sum instance with set A = {a1, . . . , an} is the ratio of

    the size of the set A and the size of the largest element in it. D = n/ log2 (maxA), where maxA = maxi(ai).

    Avots: https://www.cacr.math.uwaterloo.ca/techreports/2007/cacr2007-26.pdf

    Iesaku arī palasīt programmētāju bībeli – The Art of Computer Programming.

    Sorry, džeki, šodien būšu aizņemts, varēšu pieslēgties varbūt rīt.

    P.S. Ķirzak, ir viens veids kā no manis tikt vaļā. Uztaisi aptauju. Ja vismaz 50% nobalsos, ka man ir jāaiziet, tad aiziešu.

    #200757
    Anonīms
    Neaktīvs

    imao, tatad ob1 saka ka var atlauzt md5? 😀 ooookeeei, man katram lietotajam parole tiek maksligi pagarinaata, un ne visiem vienaadi bet ar dazhadiem simboliem, piemeram princips pec niku lidzibas – ja niks ar S beidzas tad tads salts ja ar Z, tad cits. Saltā tiek izmantoti visi iespējamie simboli un cita draza, kas vien pieļaujama SQL pieprasijumos, salt sastāda 512b~ jeb simbolus + parole , nu tad atkod man tadu paroli ja ta parole pec atkoshanas neizskatisies pec paroles bet pec hashsumas kautka neloģiskā miksā 😀

    tobish ja tev sakuma bus 90487249732947283428

    un beigas 298742784294298347 tu nepadomasi ka ta ir kļūda ne ka gala parole? 😀 gala parole vismaz tava galaa 😀

    #200758
    ob1
    Participant

    “tatad ob1 saka ka var atlauzt md5?”

    Tas tiek apgalvots rakstā. Es tikai veicu dažas matemātiskas manipulācijas, lai parādītu, ka 2^52 ir viegli atlaužams.

    Ja vēlies, varu pastrādāt pie šīs problēmas dziļāk, bet tas būs dārgi. Bez 10kLs nav jēgas sākt.

    #200759
    marr
    Participant

    KaNeiet wrote:


    Vienīgais kas mulsina – kā tie rakstā minēti nelaimīgie no 2^63 tikai līdz ^52 nonākuši – tak jau laikam neko no algoritmiem un dinamiskās programmēšanas nav jēguši un pie sliktiem pasniedzējiem mācijušies.

    Ja reiz esi Mr.Guru, kas mācījies pie tiem ūberkrutajiem pasniedzējiem, kas visu rubī, pastāsti mums, kur šajā akadēmiskajā rakstā ir problēma, uzraksti tam kritiku. Ja Tu nesaproti kā tieši šis rezultāts ir iegūts, tas nenozīmē, ka cilvēki neko nerubī no algoritmiem, gluži pretēji, iespējams tieši Tu esi tas, kurš sliktu pasniedzēju ietekmē esi pieņēmis, ka ir viena konkrēta patiesība un nekas cits nav iespējams. Un dinamiskā programmēšana šādu problēmu risināšanā ir vienīgais piegājiens tieši kāpēc?

    #200760
    ob1
    Participant

    1) Neesmu mācījies algoritmu teoriju pie pasniedzējiem, to apguvu pašmācības ceļā.

    2) Vai tad es teicu, ka šajā rakstā ir problēma? Es tikai parādīju, ka 2^52 ir viegli salaužams.

    3) Es nerakstīju, ka dinamiskā programmēšana ir VIENĪGAIS piegājiens. Doma bija tāda, ka, ja dinamiskā programmēšana nostrādās, tad uzlauzt var ļoti ātri. Š ajā gadījumā daudz kas ir atkarīgs no density, bet lai to (density) novērtētu, jāpatērē zināms laiks kura man šobrīd nav.

    P.S. Taisnības cīnītāj! Kad būs atsaukums? (pats zini kam)

    P.P.S. ok, ok, marr, jo vairāk mēs paskaidrosim, jo lielāka varbūtība, ka viņam pieleks. 🙂

    #200761
    marr
    Participant

    ob1, mans posts nebija adresēts Tev, bet gan KaNeiet (ko es mēģināju norādīt ar citātu sākumā 🙂 ), kurš (pēc manas saprašanas) argumentē par to, ka raksts ir greizs.

    #200762
    Anonīms
    Neaktīvs

    Ob1 Es ceru ka tu saproti ka md5 hash ir vienādības rezultāts ar kuru vice-versa var iegūt tikai 😛 neko. Jo salīdzināt iespējams tikai 2 līdzvērtigas heshsummas. Bet iedomājies, cik daudz dažādu informacijas vienību ir pasaules alfabetā. Par ķīniešu rakstzimem nav nemaz runa. tas 2^62 ir tikai angļu alfabets un tur daži simboli, bet kas bus ar latviešu hešiem? pec manam domām tur variācija stipri jo stipri un ļoti ļoti talu parsniedz 2^62.

    Un kā tad ar AES (64/128/256)? Kads izmanto?

    #200763
    ob1
    Participant

    -> Morpheus.

    1) Ja kriptoanalīze parāda, ka problēma risinās 2^52, tad pofig ko Tu tur lieto, ķīniešu hieroglifus vai šumeru alfabētu.

    2) Nav jau tā, ka jebkurš tagad varēs tos hešus lauzt, tas tomēr maksā samērā dārgi. Bet ir organizācijas, kam ir nauda un sēž džeki uz šādiem uzdevumiem. Man nosaukt vārdā šīš organizācijas vai pats sapratīsi?

    #200764
    KaNeiet
    Participant

    marr wrote:

    (pēc manas saprašanas) argumentē par to, ka raksts ir greizs.


    Š vaki ar to saprašanu.

    Lasi visu vēlreiz un mēģini atrast kurš apgalvo:

    “pakāpes rādītāju var dalīt ar 2, ja izmanto pareizo algoritmu, tā ka paliks vien 2^32 vai pat 2^26, kas vispār risinās zibenīgi”

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 71 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā