Iegūt paroli no «hash-summas» kļūs stipri vieglāk

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Iegūt paroli no «hash-summas» kļūs stipri vieglāk

Tiek skatīts 61 ieraksts (no 71 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #200785
    ob1
    Participant

    ->KaNeiet

    Laikam būsi nepareizi mani sapratis. Mēģināšu skaidrot vēlreiz.

    1) 2^52 ir problēmas SHA-1 “smagums”.

    2) 52-bit subset sum problēmas “smagums” arī ir 2^52.

    3) To 52-bit Subset sum problēmu var atrisināt laikā, kas proporcionāls 2^26.

    4) Tā kā NP problēmas var pārveidot vienu otrā, tad IESPĒJAMS, ka arī SHA-1 problēmu var atrisināt laikā, kas proporcionāls 2^26. Man nav pieejams šāds algoritms (bet pieļauju, ka kādam ir). Lai NP problēmas pārveidotu no vienas uz otru arī ir jāpasvīst.

    5) Kas attiecas uz dinamisko programmēšanu (DP), tad ar to šādas problēmas vispār risinās polinomālā laikā. Nelaime tikai tāda, ka ne visu var paņemt ar to DP. Tāpēc arī minēju par problēmas blīvumu. Savulaik tika izmantota viena kriptogrāfijas metode, kas bija bāzēta uz zema blīvuma subset-sum, bet ar DP to lauza zibenīgi, pofig 64, 128 vai 256 biti.

    Nu un visbeidzot par 2^52 atrisināšanu nedēļas laikā uz mājas kompja.

    – Nedēļā ir 7 dienas, katrā pa 24 stundām, katrā pa 60 minūtēm, katrā pa 60 sekundēm. Tātad nedēļā ir 604800 sekundes.

    – 2^52 / 604800 = 7446427955, jeb aptuveni 7G operācijas.

    – Moderni kompju taksts frekvence ir virs 3GHz, 4 kodoli dod 12GHz (jo šos uzdevumus var viegli palaist paralēlās plūsmās).

    – 7G operācijas pret 12GHz ir samērojami lielumi.

    – Modernam mājas kompim ir arī videokarte, kurā var ielādēt uzdevumu. (Reizēm tās videokartes rēķina ātrāk kā CPU.)

    Manuprāt ar šiem aprēķiniem pietiek, lai saprastu, ka 2^52 var sarēķināt nedēļas laikā uz mājas kompja ar brute force.

    #200786
    nevertell
    Participant

    ob1 wrote:

    ->KaNeiet

    Laikam būsi nepareizi mani sapratis. Mēģināšu skaidrot vēlreiz.

    1) 2^52 ir problēmas SHA-1 “smagums”.

    2) 52-bit subset sum problēmas “smagums” arī ir 2^52.

    3) To 52-bit Subset sum problēmu var atrisināt laikā, kas proporcionāls 2^26.

    4) Tā kā NP problēmas var pārveidot vienu otrā, tad IESPĒJAMS, ka arī SHA-1 problēmu var atrisināt laikā, kas proporcionāls 2^26. Man nav pieejams šāds algoritms (bet pieļauju, ka kādam ir). Lai NP problēmas pārveidotu no vienas uz otru arī ir jāpasvīst.

    5) Kas attiecas uz dinamisko programmēšanu (DP), tad ar to šādas problēmas vispār risinās polinomālā laikā. Nelaime tikai tāda, ka ne visu var paņemt ar to DP. Tāpēc arī minēju par problēmas blīvumu. Savulaik tika izmantota viena kriptogrāfijas metode, kas bija bāzēta uz zema blīvuma subset-sum, bet ar DP to lauza zibenīgi, pofig 64, 128 vai 256 biti.

    Nu un visbeidzot par 2^52 atrisināšanu nedēļas laikā uz mājas kompja.

    – Nedēļā ir 7 dienas, katrā pa 24 stundām, katrā pa 60 minūtēm, katrā pa 60 sekundēm. Tātad nedēļā ir 604800 sekundes.

    – 2^52 / 604800 = 7446427955, jeb aptuveni 7G operācijas.

    – Moderni kompju taksts frekvence ir virs 3GHz, 4 kodoli dod 12GHz (jo šos uzdevumus var viegli palaist paralēlās plūsmās).

    – 7G operācijas pret 12GHz ir samērojami lielumi.

    – Modernam mājas kompim ir arī videokarte, kurā var ielādēt uzdevumu. (Reizēm tās videokartes rēķina ātrāk kā CPU.)

    Manuprāt ar šiem aprēķiniem pietiek, lai saprastu, ka 2^52 var sarēķināt nedēļas laikā uz mājas kompja ar brute force.

    Reāli, tā ir tukša diršana, ko tu mums te stāsti. Tur, kur cilvēkiem par šito arī maksā, nevis paši paņem, ir jau chipi iekšā ar vajadzīgajām instrukcijām, atlauž minūtēs.

    Vispār komēdijas jau labās šeit ir, vajadzētu izveidot sadaļu “Nedēļas pērle”, un tad katru mēnesi izvēlēties labāko ar balsošanu un dot balvas. Gada balva varētu arī būt kas nopietns, piemēram diskusija par problemātisko tematu ar d_l.

    #200787
    KaNeiet
    Participant

    ob1 wrote:

    ->KaNeiet

    Laikam būsi nepareizi mani sapratis.


    Pavisam noteikti.

    Quote:

    IESPĒJAMS, ka arī SHA-1 problēmu var atrisināt laikā


    Starp sākumā lietoto “jebkuru”, attiecinot to uz konkrēto gadījumu, un “Iespējams” ir ļoti būtiska atšķirība.

    Iespējams, ka es jebkuru paroli uzminēšu pirmajā piegājienā, taču tam nav nekāda tieša sakara ar tās sarežģitību.

    #200788
    ob1
    Participant

    “jebkuru” – lietoju attiecībā uz NP problēmām un to pārveidošanu.

    “Iespējams” – uz konkrēti SHA-1 iespēju atrisināt laikā 2^26

    Neredzu es tur pretrunu, neredzu 🙂 Mēģini pameklēt kādu citu manu kļūdu, ja tik ļoti gribi kasīties. 🙂

    #200789
    WerNeo
    Participant

    Ar “Makarovu” un “Družbu” var ar pirmo izpildīt jebkuru nuždu. 🙂 Tas, ja par parolēm runājam.

    #200790
    KaNeiet
    Participant

    Kaut kas ar acīm un ar atmiņu?

    ob1 wrote:

    “jebkuru” – lietoju attiecībā uz NP problēmām un to pārveidošanu.


    un

    ob1 wrote:

    1) Jebkuru kriptogrāfijas problēmu var novest uz NP problēmu.

    2) Jebkuru NP problēmu var pārvērst par citu NP problēmu.


    Tur ir ne tikai “Jebkuru NP”.

    #200791
    ob1
    Participant

    Viss man pietiks. 🙂

    Vari tagad meklēt, analizēt, kasīties. Varbūt ķirzaks arī Tev palīdzēs…

    🙂

    #200792
    drunk_lizard
    Participant

    ob1 wrote:

    eb aptuveni 7G operācijas.

    – Moderni kompju taksts frekvence ir virs 3GHz, 4 kodoli dod 12GHz (jo šos uzdevumus var viegli palaist paralēlās plūsmās).


    peerle peec peerles

    turpini tik drukaat

    #200793
    ob1
    Participant

    Paldies, ķirzak, ka pārdomāji par to manu pazušanu no foruma, paldies!

    😀

    #200794
    Jaunzems
    Participant

    https://www.ob1.com/ – tava mājaslapa?

    #200795
    ob1
    Participant

    😀

    Nē, bet paldies par ideju. Apsvēršu domu par ob1.lv

    😀

Tiek skatīts 61 ieraksts (no 71 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā