Kodera monitors?

Sākumlapa Forumi Hardware Video un Audio Kodera monitors?

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 49 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #148764
    Anonīms
    Neaktīvs

    Fiča tāda- izdomāju iepirkt jaunu moni, jo piedodiet atvainojiet, 15″ CRT nav tas labākais risinājums i7 jaudas kompim 😀 un tā, kā ievērojama daļa Notepad lietotāju ir gan koderi, gan web veidotāji gan dizaineri (daudzas sugas un pasugas 😀 ), radās jautājums- kādu moni pēc izšķirtspējas un tipa (CRT, LCD vai vēl kāds :seeker: ) būtu labāk derīgs tieši lietošanas ziņā koderim ar noslieci uz draņķigu dizainu ? :seeker: Tācu gan jau ir pieredze, uz kura labāk veidot vizuālus efektus, rakstīt, kādas izšķirtspējas, widescreen vai nē? Tad nu iesakiet kas pratā, bet nu lūdzams pamatoti. Būtu arī labi ja ieteiktais monis nebutu plazmas panelis pa 20 000 $ 🙂 Dīvains jautājums bet nu tomer….

    #198765
    Jaunzems
    Participant

    CRT ir labs dizainerim. LCD – visiem pārējiem.

    Lietoju Samsung SyncMaster 720N. 17″ par nepilnu sotaku vai aluspudeli…

    #198766
    Genādijs
    Participant

    Jā es arī nezinu kādu monitoru labāk piemeklēt savam i7 965 Extreeme. Un jā vēl arī 12 Gb DDR3 1600 ramam. Nezinu kā tev, bet jūtu ka man tagad krāns reizes divas palika garāks.

    #198767
    Anonīms
    Neaktīvs

    Genādijs wrote:

    Jā es arī nezinu kādu monitoru labāk piemeklēt savam i7 965 Extreeme. Un jā vēl arī 12 Gb DDR3 1600 ramam. Nezinu kā tev, bet jūtu ka man tagad krāns reizes divas palika garāks.

    Uz pusi isaks ka man … Mhhh , apr tēmu runajam miļie cilvēki, ne savas gjenitalijas staipam te :> samekle sev sievu jopt

    #198768
    Genādijs
    Participant

    Jopt tad neuzdod stulbus jautājumus 🙂 Koderim jākodē nevis jātīksminās 30″ ekrānā 🙂

    PS. Tev kodēšanai baigi kasa cik milisekundēs tirinās ekrāns?

    #198769
    aoma
    Participant

    Kāds sakars monitora izmēram ar datora parametriem? Ja neesi profesionāls dizaineris, kas ar to pelna lielo piķi, tad ņem vislielāko, cik vari atļauties bleķot un basta.

    #198770
    deivs001
    Participant

    Morpheus, Genādijs pietiek kašķēties. Ja nu kādam gribējās paspīdēt ar zināšanām, tad, lai to dara attiecīgajā vietā un nepurpina, ka kāds grib atdarīt ar to pašu.

    Runājot par tēmu, man liekas, ka ērtāks būtu widescreens ar collām (vismaz) 22.

    #198771
    grisha
    Participant

    Man jau labaak patiktu widescreen. Pasham ir NEc Multisync LCD 1810, nu jau tikai viens, otram sapleesu netiishaam ekraanu, paarkaartoojot migu . NAv gan widescreen, bet nu, 1280 manaam aciim ir optimaalaakaa. Mosh padomaa par diviem monitoriem? MOsh kaadiem labaakiem, kaut lietotiem? NEko gan neieteikshu, tik pasham nepatiik tie Samsungi, LG un veel beznosaukuma. Daudz jau arii izsaka videokarte atteela baudiishanai.

    Domaaju ka meegjini pastaigaat pa veikaliem un papeetiit vinjus darbiibaa, ja tas ir iespeejams. KAtram jau taa redze ar ir savaada. Man te kaiminjsh piesienas ka vinjam teksts mazliet dubultojas, es atkal nevaru shim paliidzeet, jo es redzu visu smuki, bez nekaadiem gljukiem.

    #198772
    daGrevis
    Participant

    grisha wrote:

    KAtram jau taa redze ar ir savaada. Man te kaiminjsh piesienas ka vinjam teksts mazliet dubultojas, es atkal nevaru shim paliidzeet, jo es redzu visu smuki, bez nekaadiem gljukiem.

    Viņš ir salietojies? 😀 …viss dubultojas – nav zālīte? 😀

    Es, personīgi, domāju, ka tev vajadzētu 19′ LCD, jo ja būs lielāks, vienkārši būs naudas izšķiešana, bet ja mazāks, tad varētu tomēr būt diezgan sūdīgi, ja rindiņa ir gara, tad nevarētu pārskatīt visu. Kas tās par muļķībām ka dizainerim vajag CRT?? Tikai sāp no viņa acis. Es, piemēram, gan kodēju, gan dizainēju, tapēc man ir optimalais variants – 22′ LCD. 🙂 Tikai neieteiktu Wide, jo, labi, nav tas tev koejot svarīgi, bet man bija tā, uzzīmēju dizainu, tad atveru no cita kompja, un proporcijas dizainam vienkārši di*sā! 😀 Veiksmi! 🙂

    #198773
    Anonīms
    Neaktīvs

    Quote:

    bet ja mazāks, tad varētu tomēr būt diezgan sūdīgi, ja rindiņa ir gara, tad nevarētu pārskatīt visu.

    Nevaru gan piekrist, kam gan domāts lines wrap?

    Quote:

    Tikai neieteiktu Wide, jo, labi, nav tas tev koejot svarīgi, bet man bija tā, uzzīmēju dizainu, tad atveru no cita kompja, un proporcijas dizainam vienkārši di*sā!

    Varu aizdot savas brilles ko pie pc nēsāju, lai acis nesāp. Proporcijas uz visiem moņiem vienādas, ja vien tu CSSā proti savilkt 1000px platumā vai vel labak fit-to-screen. Te runa nav par tieši kkādām izmantošanas iespējām, bet gan izmantošanas ērtumu, pārskatamību, attela kvalitāti (uz nojāta 1996. gada moņa šaubos vai redzēsi ka fona attels piemēram, webam ir viens vienigs pixelity.) un ergonomiku. Besī arā ka dažiem moņiem jaiebāž deguns ekrānā lai redzetu tos mazos burtus, vēl vairak besī ka nevar visu ievietot moni, janogriez browserim bookmarku toolbar lai tikai redzetu normāli lapu. Okei, par lielumu skaidrs, >20″. Tālāk jālemj wide vai nē.

    #198774
    Anonīms
    Neaktīvs

    Genādijs wrote:

    Jopt tad neuzdod stulbus jautājumus 🙂 Koderim jākodē nevis jātīksminās 30″ ekrānā 🙂

    PS. Tev kodēšanai baigi kasa cik milisekundēs tirinās ekrāns?

    Jā, mļin kasa gan, jo ir man domāt bik ērtāk rezultatu redzēt visu kopā ne skrulējot 10 metrus uz leju. Un arī kodu vieglāk rakstīt ja tev var būt atverti divi n2 blakus. ÄŒeburaška

    #198775
    ob1
    Participant

    1) Kodēšanai ļoti noder pivot – tā, lai var pagriezt to monitoru vertikāli.

    2) Uz diviem monitoriem kodēt ir daudz ērtāk. Lai gan tas ir atkarīgs no valodas, kuru izmanto.

    3) Skaties, lai tam monitoram(-iem) būtu DVI vai HDMI, bildes kvalitāte būs labāka, sevišķi pie izmēriem virs 19″. Nu jā, tad jau vajag arī videokarti ar atbilstošām izejām.

    4) Monitorus vajag kalibrēt. Skat piemēram šeit:

    https://www.lagom.nl/lcd-test/

    Vēl viens variants – monitora vietā izmanto LCD televizoru, tiem tagad izšķirtspējas ir labas, varēsi skatīties uz to programmu pa gabalu atlaidies mīkstajās mēbelēs (ar bezvadu klavieri un peli).

    😀

    #198776
    daGrevis
    Participant

    Morpheus wrote:

    Quote:

    Tikai neieteiktu Wide, jo, labi, nav tas tev koejot svarīgi, bet man bija tā, uzzīmēju dizainu, tad atveru no cita kompja, un proporcijas dizainam vienkārši di*sā!

    Varu aizdot savas brilles ko pie pc nēsāju, lai acis nesāp. Proporcijas uz visiem moņiem vienādas, ja vien tu CSSā proti savilkt 1000px platumā vai vel labak fit-to-screen. Te runa nav par tieši kkādām izmantošanas iespējām, bet gan izmantošanas ērtumu, pārskatamību, attela kvalitāti (uz nojāta 1996. gada moņa šaubos vai redzēsi ka fona attels piemēram, webam ir viens vienigs pixelity.) un ergonomiku. Besī arā ka dažiem moņiem jaiebāž deguns ekrānā lai redzetu tos mazos burtus, vēl vairak besī ka nevar visu ievietot moni, janogriez browserim bookmarku toolbar lai tikai redzetu normāli lapu. Okei, par lielumu skaidrs, >20″. Tālāk jālemj wide vai nē.

    Saproti, ja ir wide, tad viss ir izstiepts. Es uzzīmēju, piemēram, kvadrātu (izskatās pēc kvadrāta uz wide), bet kad skatos uz normāla monitora tas ir taisnstūris.

    P.S. Vienkāršī, ja esmu pie sava 90’s gadu CRT stundu, tad acis nedaudz sāp, bet esot pie sava 22′ LCD kaut vai piecas stundas, acīm pilnīgi nekas. Nav loģiski?

    #198777
    deivs001
    Participant

    daGrevis, tu neesi kaut ko sajaucis? Zinu, ka TV izkropļo bildi un brutāli izstiepj attēlu, bet nejau monitors, kam dota attiecīga izšķirtspēja.

    #198778
    Genādijs
    Participant

    Jaunaiscilvēks daGrevis un vēl daži acīmredzot par pikseļiem neko nezin. Proporcijas visiem vienādas? Hmm. Te laikam jāiedzer 😀 Humoristi 😀

    #198779
    daGrevis
    Participant

    Genādijs, varbūt ķļudos un atzīstu, ka par pikseļiem neko īpaši nejēdzu, bet vispārīgi es es runāju nevis par izšķirtspējām, bet gan par wide režīmu… Ok, es paklusēšu… 😀 Apgaismojiet mani.

    #198780
    Jaunzems
    Participant

    Kā tas var būt, ka izbraukumā manam laptopam ir 1280×800 un apļi ir apaļi. bet mājās, pie monitora, 1280×1024, apļi arī ir apaļi? Ko nu, daGrevis?

    #198781
    daGrevis
    Participant

    Pamēģini uzzīmēt 500×500 kavadrātu, tad paskatīties uz abiem monitoriem.

    #198782
    Genādijs
    Participant

    Dīvaini, bet abos kvadrāts ir kvadrāts. 🙂 Mistika tīrākā ne? 😀

    #198783
    daGrevis
    Participant

    Nu jel, padomājiet loģiski, ja ir 1000×1000 (piemērs), bet vēlāk ir 1500×1000 (piemērs), tad nesanāk, ka ekrāns tiek aizpildīts un vai atd nesanāk ka pikseļi tiek iztiepti? Vai nav loģiski, ka ja tie tiek iztiepti horizontali, tad tie kļūst platāki acīm, un vai tad malas tad acīm būs vienādās? Viena būs garāka.

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 49 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā