Noskaidro, vai viedā māja ir domāta tev!

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas PR Noskaidro, vai viedā māja ir domāta tev!

Tiek skatīts 2 ierakstu – 1 līdz 2 (no 2 kopumā)
 • Autors
  Ieraksti
 • #163306
  samurajs
  Participant

  Mājas tiek uzskatītas par miera ostu, kur pēc garas darba dienas atpūsties, nesteidzīgi izbaudot laiku ar ģimeni vai veltot laiku kādam savam hobijam. Taču, lai pievērstos tam, kas sagādā patiesu prieku, svarīgi ir ne tikai radīt mājīgu un harmonisku vidi, bet arī uzturēt to kārtībā. Laikā, kad tehnoloģijām ir liela loma mūsu ikdienā, arvien biežāk dzirdam par viedajām, automatizētajām māju sistēmām, kas krietni atvieglo ikdienu. Taču „automatizēts” nebūt nenozīmē „visiem vienāds”, jo dzīvesveids un ikdienas paradumi katram atšķiras. Sadarbībā ar automatizēto ēku vadības sistēmu centru JUNG palīdzēsim noskaidrot, vai viedā māja ir piemērota arī tev un taviem ikdienas paradumiem!

  [img]https://notepad.lv/userpix/28_publicittes_foto_1.jpg[/img]

  Ja mājās ir mazi bērni

  Ikviena mamma un tētis piekritīs, ka mazuļa ienākšana ģimenē maina ikdienu par 180 grādiem. Tas attiecas ne tikai uz dienas ritmu un dažādiem ikdienišķiem sīkumiem, bet arī vidi mājās, ko cenšamies padarīt maksimāli drošu bērnam – mainām mēbeļu izkārtojumu, asos stūrus aprīkojam ar mīkstiem uzgaļiem, savukārt bīstamus priekšmetus un elektroierīces novietojam bērnam nepieejamā vietā. Tomēr statistika liecina, ka vairumā gadījumu dažādas traumas bērni gūst tieši mājās, kas tikai vēlreiz apstiprina, cik svarīgi ir rūpīgi izvērtēt riskus mājoklī.

  Mūsdienu tehnoloģijas atsevišķos gadījumos ļauj parūpēties par bērnam drošu vidi, kaut nedaudz atvieglojot vecāku ikdienu – piemēram, viedā māja ļauj aprīkot ikvienu elektroierīci ar sistēmu, kas atpazīst cilvēku pēc tam piešķirta koda vai pirkstu nospieduma. Sistēma atpazīst bērnu un neļauj ieslēgt cepeškrāsni, gludekli vai kādu citu elektroierīci.

  Bez šaubām, visus bērnam bīstamos priekšmetus un ierīces ne vienmēr iespējams paslēpt no bērna acīm. Mazos rakarus bieži vien vilina arī elektrības rozetes – risinājums ir kontaktligzdas ar speciāliem vāciņiem vai arī īpaši pielāgoti slēdži, kuros iespējams ielikt tikai konkrētu kontaktdakšu, nevis, piemēram, zīmuļus vai pirkstus.

  Ja bieži slimo

  Pēc garas darbadienas ir patīkami atgriezties mājās, tādēļ svarīgi parūpēties ne tikai par ērtu un vizuāli pievilcīgu, bet arī veselībai draudzīgu mājokļa iekārtojumu. Ikdienā pat neiedomājamies, ka svaiga gaisa trūkums var izraisīt alerģiju vai pastiprināt noguruma sajūtu. Ja pastāvīgi jāelpo sauss gaiss, pazeminās imunitāte, un mēs tiekam pakļauti lielākam saslimšanas riskam, īpaši uz alerģiskām slimībām.

  Ikdienā sabiedriskā transporta vietā varam izvēlēties pastaigu svaigā gaisā, bet ko iesākt ar telpām, kur pavadām lielu dienas daļu? Par vienu no efektīvākajām metodēm, lai novērstu sausā gaisa problēmu telpās, tiek uzskatīta efektīva ventilācijas sistēma, kas ir pielāgojama un nodrošina kvalitatīvu un veselībai atbilstošu gaisu mājoklī.

  Būtiska ir arī telpu uzkopšana – vai zināji, ka gaismas slēdži ir viena no netīrākajām ierīcēm mājoklī? Tos vēlams aizstāt ar antibakteriāliem slēdžiem, kas neļauj rasties baktērijām, vīrusiem un sēnītēm, kā arī pilnībā novērš inficēšanās risku ar dažādiem vīrusiem.

  Ja tev ir mājdzīvnieks

  Svaigs dzeramais ūdens, pietiekami daudz barības un regulāras pastaigas svaigā gaisā ir neatņemama sastāvdaļa laimīga un vesela mājdzīvnieka ikdienā. Tā kā mājdzīvnieku īpašnieki par svarīgu uzskata, lai mājas iekārtojums un funkcionalitāte būtu piemērota arī viņu mīlulim, arvien pieprasītāka kļūst dažādu tehnoloģisku risinājumu ierīkošana, kas sniedz iespēju arī attālināti parūpēties par četrkājaino draugu. Pabarot, izvest pastaigā un pat iepriecināt ar gardumu – tas viss ir iespējams caur sistēmu viedierīcē. Š ī funkcija būs īpaši piemērota mājdzīvnieku saimniekiem, kuri daudz laika pavada ārpus mājas, bieži ceļo, kā arī saskaras ar grūtībām, mēģinot sarunāt kādu, kas mājdzīvnieku apraudzīs prombūtnes laikā.

  Ja bieži ceļo

  Cik gan daudzas svarīgas un vērtīgas lietas atrodamas mūsu mājās – vai tas ir tikko iegādātais kalnu velosipēds, grezna kaklarota, bērna mīļākais plīša lācītis vai grāmata, ko vecmāmiņa pierakstījusi ar savām bērnības atmiņām. Ja esat aizrautīgs ceļotājs un mājokli gadās atstāt uz ilgāku laiku posmu, būtiski parūpēties arī par tā drošību – papildus signalizācijai un video novērošanas kamerām iespējams ierīkot drošības sistēmu, kas imitē cilvēku klātbūtni telpās. Garnadzis, domājot, ka mājās kāds ir, neriskēs tajā ielauzties.

  Arī aizrautīgi dārznieki atvaļinājumā var doties ar mierīgu sirdi – pat dārzs un siltumnīcas ir aprīkojami ar tehnoloģijām, kas lolotos augus pēc nepieciešamības aplaistīs, neatstājot novārtā un neļaujot tiem nonīkt.

  Ja mājās bieži uzņem viesus

  Saviesīgi vakari draugu un ģimenes lokā tavā mājoklī ir ikdiena? Droši rīko ballītes un aicini ciemos viesus, jo viedā māja parūpēsies, lai telpas ir izvēdinātas un nevienam ciemiņam skābekļa trūkuma dēļ nav gurdeni jāsēž dīvānā – viedā māja automātiski fiksēs piemērotāko skābekļa daudzumu telpā pēc cilvēku skaita tajā. Mūzika ir pārāk skaļa? Aplikācija viedierīcē ļaus iztikt bez nogurdinošas pults meklēšanas, lai regulētu vai pārslēgtu mūziku. Tā varēsi izbaudīt vakaru patīkamā gaisotnē, ļaujot mājoklim parūpēties par pārējo!

  Ja vēlies ietaupīt

  Kurš gan nevēlas ietaupīt? Īpaši, ja iespējams ietaupīt, ne no kā neatsakoties, sev nekā neliedzot, bet vienkārši ļaujot tehnoloģijām taupīt tavā vietā. „Bieži vien cilvēki uzskata, ka viedā māja rada ārkārtīgi lielus izdevumus, un neizpēta elektroenerģijas patēriņa patiesos apmērus,” savos novērojumos dalās „Baltijas Elektro Sabiedrības” pārstāve Līva Brazovska. Viņa arī norāda, ka patiesībā viedās mājas enerģijas patēriņa kontrole ļauj sekot līdzi ikmēneša izdevumiem, pārraugot mājokļa elektrības, ūdens un pat gāzes patēriņu. Š ādi iespējams izvērtēt apgaismojuma pielietojuma nepieciešamību, balstoties uz laikapstākļiem, diennakts laiku un cilvēku skaitu telpās.

  Viedā māja reaģē arī uz temperatūru ārā, saules siltumu un attiecīgi regulē apkuri. Un tie ir tikai daži piemēri! Ja sistēma ir labi izplānota, ar viedo māju iespējams ieekonomēt 30 – 40% elektroenerģijas, savukārt kvalitatīvi un pēc noteiktiem standartiem ierīkotas viedo māju sistēmas kalpos vismaz 20-40 gadus.

  Ja vismaz viens no šiem kritērijiem šķiet aktuāls, tad viedā māja ir kā radīta tev! Turklāt visas funkcijas varēsi pielāgot pēc saviem ieskatiem un vajadzībām. „Variantu ir patiešām daudz. Mājokļa sistēmas ir iespējams ieprogrammēt pēc ikviena vēlmēm, būtiskākais ir saprast, kas ir tās lietas vai darbības, kas atvieglos ikdienu,” iesaka automatizēto ēku vadības sistēmu centra JUNG pārstāvniecības Austrumeiropā vadītājs Raimunds Skurdenis.

  [img]https://notepad.lv/userpix/28_vieda_maja_2018_1.png[/img]

  #333005
  Nelabojams
  Participant

  Man no tā visa kaut cik sakarīga liekas tikai apkure. Un arī tikai tad, ja to automātiku var atslēgt. Pārējais viss ir veikalinga draza. Turklāt elektroenerģijas pārrāvums tevi jebkurā mirklī var padarīt par pēdīgo muļķi, kas sēž pats aiz savas mājas durvīm un netiek iekšā. Nu, vai tamlīdzīgi. Visādi pastāsti ir dzirdēti.

Tiek skatīts 2 ierakstu – 1 līdz 2 (no 2 kopumā)
 • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā