Problēma: Ieinstalējot Windows Vista nevar piekļūts Linu

Sākumlapa Forumi Software Debian Linux atbalsts Problēma: Ieinstalējot Windows Vista nevar piekļūts Linu

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #147847
    lazix
    Participant

    Man uz PC visu laiku stāvēja Win XP un Kubuntu 8.10. Ieslēdzot PC palaidās automātiksi Kubuntu, dodot iespēju palaist arī Win XP. Vakar Win Xp nonesu un tā vietā uzinstalēju Win Vista ulitimate, tagad man vairs neparādās iesējas izvēlēties Kubuntu, bet Win Vista visu laiku automātiski palaižās.

    Ko darīt???? :win: :grr:

    #187962
    samurajs
    Participant

    Meklē Googlē ko darīt ja vispirms instalēts Linux, tad Windows (ja otrādi – viss notiek automātiski).

    Varētu palīdzēt Super Grub Disk:

    https://notepad.lv/super-grub-disk-t777.html?highlight=super%20grub

    Ar to atjauno bootloaderi.

    #187963
    shady
    Participant

    lazix – Tas ir tāpēc, ka MS nerēķinās ar citām OS…. Instalējot Windows, tas pārraksta boot sektoru – līdz ar to linux ielāde neeksistē, lai gan pats linux atrodas uz savas partīcijas (partition jeb diska dalījuma).

    Kā jau samurajs minēja, tad to var salabot kaut vai ar Super GRUB disku.

    Prrincips ir apmēram tāds – ieinstalēsi pa jaunu GRUB un manuāli atjaunosi sava kubuntu boot ielādi + savietosi to ar vistu.

    #187964
    Andron MacBeton
    Participant

    Nu bet Vista taču pati lieto grub!!!! Tam nevar atrast kur ir konfigs?

    #187965
    m*****
    Participant

    macbeton wrote:

    Nu bet Vista taču pati lieto grub!!!! Tam nevar atrast kur ir konfigs?


    No kurienes tu nokriti?

    Iestartē live un salabo grub.

    #187966
    samurajs
    Participant

    M: Es ar sākumā gribēju uzbraukt, bet macbeton absolūta taisnība: Win-Linux dual-boot sistēmā Vista taču lieto GRUB. Vai tad ne tā? 😀

    #187967
    memorex
    Participant

    shady Kubuntu rēķinās ar MS OS? 🙂

    Vistai ir bootloader, kas rada problēmas.

    #187968
    shady
    Participant

    memorex wrote:

    shady Kubuntu rēķinās ar MS OS? 🙂


    Vai tad ne? Kubuntu gan neesmu instalējis, bet ņemot vērā to, ka kubuntu = ubuntu ar pārs atškirībām, tad vajadzētu atpazit MS OS uz PC tāpat kā Ubuntu. Arī citi linux distributīvi nerada problēmas ar MS produktu atpazīšanu automātiski.

    Ja nu kādreiz kaut kas nogļuko, tad to var manuāli pielikt klāt, bet pamatā visi vienmēr saprot.

    #187969
    m*****
    Participant

    samurajs wrote:

    M: Es ar sākumā gribēju uzbraukt, bet macbeton absolūta taisnība: Win-Linux dual-boot sistēmā Vista taču lieto GRUB. Vai tad ne tā? 😀

    Ja to, ka grub palaiž windas bootloaderi var saukt par “lieto grub”, tad jā. Bet nu tas nebūs Vistas nopelns vairāk, kā dos vai win98.

Tiek skatīts 9 ierakstu – 1 līdz 9 (no 9 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā