Ubuntu tīrīšana, veiktspējas uzlabošanai

Sākumlapa Forumi Software Debian Linux atbalsts Ubuntu tīrīšana, veiktspējas uzlabošanai

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 15 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #152986
    Nikkys
    Participant

    Sveiki, forumieši!

    Ceru, ka šīs brīvdienas pavadījāt gana labi, lai varētu kolēģim izlīdzēt ar informāciju, kura, lai arī internetā ir gana, tomēr šoreiz vēlama no praktiķiem.

    Ubuntu 32bit jau kopš kādas 7. versijas ir uzlikta uz laptopu, un visu laiku atjaunota, līdz jaunākajai (varbūt versiju ciparus jaucu, nav pie rokas šobrīd palūrēt, bet laika posms ~2 gadi).

    Tagad esmu ievērojis, ka mana sistēma darbojas krietni lēnāk, nekā tad, kad tika uzlikta. Un, ja jau to var izjust, kaut kas jādara.

    Pirms ķeros pie pārinstalēšanas uzreiz uz jaunāko versiju, varbūt tomēr ir ieteikumi, kā patīrīt esošo?

    Windows taču ir ccleaner, kas iztīra visas pagaidu (temp) mapes, un līdzīgas vietas. Kas rekomendējams Ubunt’am?

    P.S. Datora dzelži gana mūsdienīgi – Intel Celeron 900 2.2 GHz, RAM 4 GB.

    Pateicības jau iepriekš…

    #256856
    nevertell
    Participant

    Tad kādu, atvainojos, herņu tu tur esi sa-aptgetojis ? Palaid sysmenedžeri/top’u un paskaties, kas tev skrien bekgraundā. Un varbūt atslēdz compiz’u.

    #256857
    Wuu
    Participant

    X3, man liekas linux nepaliek lēnāks, vismaz ne tā kā Windows pēc lietošanas laika. Iespējams tavs dators vienkārši vairs nepavelk jaunākas OS, piemēr man uz portatīvā tieši dēl šī iemesla stāv 8 ubuntu.

    #256858
    darklight
    Participant

    Hmm, sen pierādīts, ka pa jaunu likts Ubunu strādā ātrāk un stabilāk, nekā versiju apgreids. Ja neesi pārinstalējis kopš septītās versijas, tad varbūt būtu laiks to darīt.

    #256859
    Nikkys
    Participant

    Labi, likšu pa jaunu. Turklāt x64.

    #256860
    azazul
    Participant

    nu 64bit tev obligāti vajag , ņ emot vērā ka tev ir 4GB ram.

    #256861
    jonjs
    Participant

    Jaunajām ubuntu versijām ir nepieciešams gan vairāk RAM, gan arī CPU jaudas. 10.04 ir rijīgāks par 8.04, bet patiesi nebūtu slikti uzlikt svaigu instalāciju.

    10.04 naski griežas uz mazāk jaudīgiem datoriem nekā tavējais.

    #256862
    Andron MacBeton
    Participant

    Pēdējais no Ubuntu ko var lietot ir 9.04.

    Jā, Linux arī var piedirsties ja daudz experimentē ar softiem. Bet tam ir cleanup.

    Cleanupu protams čakarē tie bezjedzīgie dependenciji.

    Kā arī 10.04 ir tāds pats LTS kā es ūdenslīdējs

    #256863
    Kon
    Participant

    macbeton wrote:


    Cleanupu protams čakarē tie bezjedzīgie dependenciji.

    Es cik reizes neesmu pazaudējis grafisko vidi tīrot no nevajadzīgajiem mēsliem :>

    #256864
    azazul
    Participant

    Tāpēc vajag instalēt visu ar rokām ( Arch , Slachware , Gentoo .. vai kāds no BSD ),

    tad tu zināsi, kas tieši ir uz tavas kastes , un ka tas viss kaut kam ir vajadzīgs.

    .. protams tas instalešanas process aizņ em kādas 3 dienas

    #256865
    Kon
    Participant

    Man windows instalēšana pāris dienas jau aizņem 😀

    #256866
    azazul
    Participant

    ok , let me put it this way: 3 dienas tu skaties uz baltiem burtiņ iem, kas skrien uz melna ekrāna.

    #256867
    remarco
    Participant

    Ubuntu ir niķis piebakāt / .

    arī /var

    pirmais ko vari darit ir komanda

    apt-get clean

    un tad jau skaties kas notiek diskos . ātrdarbību nekādu dižo neiegūsi , bet vismaz atbrīvosies vieta tālākām darbībām. ātrdarbībai pārskati visu kas ir palaidies. piemēram indeksēšanas štrunti visādi dzivo uz bubunta kas reāli nobremzē sistēmu, tā ka atliek tikai meklēt. Takā nevarēju ubuntu bremzēšanu paciest esmu pārgājis uz Debian 7 uzlikts bez xorg. to tad pēctam uzliku + mate un nezinu bēdas. viss salīdzinoši atri griežas , netraucē nezināmi failu indeksēšanas procesi, nekas par brīnumu nenobrūk. pat ne flash brauzeros.

    Es pievienojos visiem pārejiem un iesaku uzlikt no nullītes visu.

    #256868
    E-500
    Participant

    Ubuntam nekas nav jātīra. Vienīgais kas var bremzēt ir tas indexeris synaptiķa ātrajai indeksācija tas bija īsts slepkavnieks uz vājākiem kompjiem, neatceros kāds bija precīzs nosaukums kaut kāds x-aptanian-index, uz lubunta tas ir atslēgts pēc noklusējuma. Var vēl procesos paskatīties ar sistēmas monitoru vai top.

    Apt get clean tikai izmetīs pakotnes kuras lejupielādētas darbojoties ar apt.

    Ja gribās tīrīt, kaut arī tam jēgas nekādas imho, iečeko programmu BleachBit, tāds CCleaneris linuksiem.

    #256869
    Wuu
    Participant

    Pagāja tik 2 gadi un topiks ir atpakaļ 😀

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 15 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā