Vērtīgi ieteikumi, kā izvēlēties ēkai piemērotu namruni

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas PR Vērtīgi ieteikumi, kā izvēlēties ēkai piemērotu namruni

Tiek skatīts 7 ierakstu – 1 līdz 7 (no 7 kopumā)
 • Autors
  Ieraksti
 • #162879
  samurajs
  Participant

  Namrunis, tautā saukts arī par domofonu, privātmājās, dzīvojamās ēkās un lielajos ofisu kompleksos jau kādu laiku ne tikai pilda drošības funkciju, atslēdzot un aizslēdzot durvis, bet arī ir būtisks ēkas vizuālais elements. ”Mēdz teikt, ka teātris sākas ar ģērbtuvi. Pieņemu, ka to pašu varam teikt arī attiecībā uz ēkām un namruņiem,” uzskata dizainere Larisa Jermolajeva. Sadarbībā ar viņu apkopojām četrus ieteikumus, kas jāņem vērā, izvēloties ēkai atbilstošu namruni.

  [img]https://notepad.lv/userpix/28_publicittes_foto_1_1.jpg[/img]

  Kvalitāte un funkcionalitāte

  Izvēloties domofonu, vispirms jāņem vērā tā funkcionalitāte un ergonomika – no dizaina un arhitektūras aspekta ideāls domofons ir tāds, kurš vienlīdz gan ir vizuāli glīts un estētisks, gan arī pilda savas funkcijas. Tāpat svarīgs kritērijs, izvēloties ierīci, ir arī tās kvalitāte, drošība un izturība. “Dzīvojamās mājas un citas ēkas ir ilgtermiņa ieguldījums, tādēļ iekārtām šajās ēkās jāfunkcionē ilgtermiņā,” uzskata dizainere Larisa Jermolajeva. “Pēdējo gadu laikā ikviens, kurš ceļ privātmāju vai milzīgas, publiskas ēkas, liek uzsvaru uz funkcionalitāti un ērtību. Laiks, kad mājas tika celtas, lai sekotu līdzi modes tendencēm, nu ir pagājis.” Viņa arī norāda, ka namruņu kvalitāte ir cieši saistīta ar ēkas estētiku: “Ja iekārta salūzt vai sarūsē, tad tas bojā visu kopējo ēkas izskatu.”

  Izvēloties namruni, dizainere iesaka apsvērt, kādiem nolūkiem ēka kalpos un kādu iespaidu tas atstās uz ēkas viesiem: “Ja dārgi un lēti vai augstas un zemas kvalitātes objekti tiek novietoti viens otram blakus, tas izskatīsies savādi, tādēļ kvalitātes latiņa jānotur. Grezna māja, būvēta no kvalitatīviem un dārgiem materiāliem, izskatīsies bezgaumīgi, ja, piemēram, domofons vai mājas garāžas durvis būs veidoti no manāmi zemākas kvalitātes un vērtības materiāliem.”

  [img]https://notepad.lv/userpix/28_publicittes_foto_2_1.jpg[/img]

  Dominē minimālisms

  Kaut arī mūsdienās ir pieejama pamatīga durvju zvanu izvēle, to izvēloties ir svarīgi uzturēt vienotu stilu – sarunu ierīce pie ēkas ārdurvīm jāsaskaņo ar visu ēkas ārpusi. Parasti ēkas tiek projektētas un celtas ne tikai saskaņā ar klienta vai arhitekta gaumi, bet īpaša uzmanība tiek pievērsta arī tam, lai tiktu nodrošināta ilgtspējīga ēkas integrācija ar tās apkārtējo vidi – lauku vai pilsētas teritoriju.

  Arhitektūrā un interjerā pašlaik aktuāls ir minimālisms un dabiskie materiāli. Arī betons, kas tiek uzskatīts par funkcionālu, stabilu, interesantu un drošu materiālu, ir cieņā. “Piemēram, domofons nerūsējoša tērauda, misiņa, alumīnija vai hroma toņos saskanēs ar sienām, kas izgatavotas no betona vai citiem materiāliem, kas atdarina betonu,” iesaka L. Jermolajeva, kura nupat atgriezusies no Baltijas tirgus jaunpienācēja, Rietumeiropā sen pazīstamā Siedle prezentācijas Viļņā. Viņa atzīst, ka tagad namruņi paver neierobežotas iespējas radošumam arī tepat Latvijā.

  Viņa arī novērojusi, ka minimālisms dizainā un namruņi, kas veidoti no izturīgiem krāsainajiem metāliem, saskan ar senlaicīgo ēku estētiku. “Piemēram, Vācijā ir dažas muižas vai mūra pilis, kurās izmantoti moderni namruņi, taču estētiskumu un izmantoto materiālu dēļ tie lieliski iederas senlaicīga izskata projektos,” stāsta L. Jermolajeva.

  [img]https://notepad.lv/userpix/28_publicittes_foto_3_1.jpg[/img]

  Pamatojoties uz viņas teikto, dizains, kuros modernais mijas ar vecmodīgo, kļūs arvien populārāks, pateicoties ekoloģiskās domāšanas attīstībai arhitektūras jomā. Mūsdienās konstrukcijas tiek celtas no videi draudzīgiem materiāliem, tiek gādāts arī par ēku integrēšanu apkārtējā vidē. Tāpat tiek atjaunotas dažādas senas ēkas, piesaistot jaunus dizaina un arhitektūras risinājumus.

  [img]https://notepad.lv/userpix/28_publicittes_foto_4_1.jpg[/img]

  Saskaņot, izcelt vai… paslēpt

  Sarunu ierīci pie ēkas ārdurvīm var integrēt trīs veidos: harmoniski saskaņojot ar apkārtējo vidi, izceļot kā vienu no ēkas ārēja dizaina elementiem vai arī gluži pretēji – pilnībā to paslēpjot. Kādēļ gan namrunis būtu jāpaslēpj? Piemēram, ja ēka ir kultūras mantojums un vienīgais iekārtas mērķis ir funkcionalitāte. Š ādos gadījumos izvēlētās iekārtas ir identiskas ar virsbūves krāsu, materiālu vai tekstūru un ir uzstādītas dziļāk sienā, veidojot vienu līdzenu virsmu. Ja ēkas dizains atļauj, tad komunikācijas iekārta var būt arī spilgta, piemēram, zaļā vai sarkanā krāsā, tādejādi to labāk pamanīs viesi, pastnieks vai kurjers.

  [img]https://notepad.lv/userpix/28_publicittes_foto_6_1.jpg[/img]

  PR

  #329803
  Andron MacBeton
  Participant

  Diezgan tukša muldēšana par kaukādu huiņu.

  Svarīgāk būtu izvērtēt kuram aparātam ir iespēja parādīt bildi uz TV! Uzticamiem čomiem būs savs kods, un viņiem pie vārtiņiem nebūs ko darīt, viņi nāks iekšā un klauvēs pie ārdurvīm.

  Lai nebūtu jāiet pie viena fiksēta domofona klausules/ekrāna vajadzētu iespēju uzslēgt vārtiņu kameru uz TV/PC ekrāna!

  Pārējais viss ir tik nesvarīgi kā anālās hlamīdijas.

  #329804
  MeistarsUnVergs
  Participant

  Namrunis ir kārtīgais debīlais latviskojums. Domofons ir ievazāts no krievu valodas, un tikai kur dzīvo daudz krievi nepieciešams lietot tādus domofonus, jo pārsvarā krievi čurā un mēslo kāpņutelpās.

  Un viss raksts ir kā caureja dizentērijas slimniekam.

  #329805
  samurajs
  Participant

  Nokāp no manām varžacīm, jo tas raksts ir 5 mēnešus vecs PR. Ar mani tam nav nekāda sakara. Starp citu – kā tu ieteiktu latviski nosaukt to domofonu?

  #329806
  MeistarsUnVergs
  Participant

  Domofons ir domofons. Vai arī tu esi no tiem, kas radio vēlas nosaukt par tāldzirdi un klozetpodu par sūdlici?

  #329807
  3Dklucis
  Participant

  Nuja prezervatīvs ir seklbremze!

  #329808
  E-500
  Participant

  Namrunis nemaz nav slikts latviskojums – diezgan skanīgs, viegli plūstošs.

  Tālrādis un tāldzirdis arī nebūtu ne vainas, bet tautā nav iedzīvojies atšķirībā no citiem vēl jaunākiem latviskojumiem kā zīmols, utml.

Tiek skatīts 7 ierakstu – 1 līdz 7 (no 7 kopumā)
 • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā