Guru veido bezvadu uzlādes sistēmas, kas izmanto radioviļņus

Jau vairākus gadu desmitus tiek veidotas un testētas dažādas ierīces, kas spētu veikt īstu bezvadu strāvas uzlādi. Kāds jauns startup tipa uzņēmums, kas nosaukts par Guru, Kalifornijas Tehnoloģiju institūtā ir izveidomājis kā izveidot šādu ierīci. Tā būtu maza, lēta un pietiekami efektīva, lai to komercializētu. Tā ir bezvadu uzlādes sistēma, kas pārraida elektroenerģiju, izmantojot augstfrekvences radioviļņus.

Šonedēļ CES (Consumer Electronics Show jeb elektronikas izstādē) uzņēmums Guru atklās trīs prototipu uzlādes produktus, kurus uzņēmums vēlas attīstīt sadarbībā ar elektronikas ražotājiem. Starp šiem trim prototipiem ir galda uzlādes sistēma, kas spēj uzlādēt jebkuru viedierīci, kas atrodas pat vairāku desmitu centimetru attālumā, telpas izmēra versiju, kas ir griestu izmērā un spēj veikt uzlādi daudz lielākā rādiusā, kā arī robotu, kas veidots, lai pārvietotos pa lielām telpām un uzlādētu nelielas ierīces.

Florians Bohns, Guru līdzīpašnieks un vadītājs stāsta, ka ideja par ierīču uzlādi no distances nav nekas jauns. Guru atšķiras no citiem, jo izmanto progresīvas tehnoloģijas, kas ļauj sūtīt enerģiju kontrolētā, drošā un efektīvā veidā.

Bezvadu enerģijas pārvade kā koncepts patiesībā ir vairāk nekā gadsimtu vecs. Zinātnieki, pateicoties eksperimentiem pēdējo dažu gadu desmitu laikā, kuros tika izmantota radiotehnoloģija, ir pierādījuši, ka tas patiešām darbojas.

Taču viena no iespaidīgākajām inovācijām, ko Guru prezentēs būs Smart RF Lensing. Tas Guru ļauj nosūtīt vairākus enerģijas starus pat ļoti nelieliem uztvērējiem, ļaujot uzlādēt mobilos telefonus un pat mazākas IoT.

Florians Bohns stāsta, ka visu šo ierīču pamatā ir viena un tā pati tehnoloģija, atšķiras tikai mērogi, jaudas līmeņi un diapazoni. Liels plus Guru ierīcēm ir iespēja manuāli izslēgt un ieslēgt uzlādes enerģijas starus.

Pagaidām, lai šīs ierīces pilnvērtīgi strādātu, uzlādējamajām ierīcēm ir nepieciešami fiziski uztvērēji. Tas nozīmē, ka viedtālruņa aizmugurē ir jānovieto mazs taisnstūrveida uztvērējs. Uzņēmums piemetina, ka uzlādes ātrums ir lēnāks nekā ar modernu USB-C tipa lādētāju, taču tas laika gaitā noteikti uzlabotos.

Avots: The Verge

 

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt