Huawei GT 4 viedais pulkstenis – uzticams ikdienas sabiedrotais

Huawei piedāvā visai plašu viedo pulksteņu klāstu – oficiālajā mājas lapā iespējams izvēlēties starp padsmit dažādiem viedajiem pulksteņiem, kā arī dažādām aprocēm. Viens no jaunākajiem un jāsaka, ka arī iespaidīgākajiem pulksteņiem ir GT 4. Pavisam nesen Huawei mums piedāvāja to apskatīt. Kā reiz kalendārā bija ieplānots ceļojums uz Spānijas kalniem, tādēļ ņēmu to līdzi, lai noskaidrotu, vai tas ir līdzvērtīgs sabiedrotais vairāku dienu ceļojumam.

Huawei GT 4 dizains

GT 4 viedais pulkstenis pieejams dažādos izmēros – 41 mm un 46 mm. Papildus tam iespējams izvēlēties arī starp dažādām siksniņām. 46 mm pulkstenim pieejamas – melna silikona, pelēka nerūsējošā tērauda vai zaļa kompozīta materiāla siksniņa, bet 41 mm pulkstenim – balta ādas, sudraba nerūsējošā tērauda vai Milanese gaiša zelta siksniņa. Pēc ražotāja mājaslapā ievietotās bildes rodas sajūta, ka 41 mm variants paredzēts sievietēm, bet 46 mm – vīriešiem.

Foto: Ekrānuzņēmums no Huawei officiālās mājaslapas

Pulkstenis ir gana plāns un nemanāmi pieguļ plaukstas locītavai, tādēļ neaizķersies dienās, kad izvēlēsieties to nēsāt zem džempera piedurknes. Uz apskatu saņemtajam 46 mm pulkstenim ir lietus mežu zaļa pīta kompozīta siksniņa, kas izgatavota no otrreizēji pārstrādātiem, okeānā atrastiem neilona materiāliem. Zaļais tonis ir visai gaumīgs un saskanēs ar vairumu apģērbu.

Foto: Priede, notepad.lv

GT4 viedais pulkstenis ticis arī pie 12 jauniem ciparnīcu dizainiem. Tomēr, ja neviens no tiem neiet pie sirds, esošajiem dizainiem iespējams pielāgot krāsas vai arī izvēlēties kādu no trešo pušu veidotajiem vairāk kā 10 000 dizainiem, kas atrodami Huawei Health aplikācijā. Ikdienā izvēlējos izmantot puķes dizainu – no rīta puķe ir kā pumpurs, bet dienas gaitā, kad tiek noieti arvien vairāk soļi, tā atplaukst. Visai patīkami, ka pieejami arī dizaini ar dažādām animācijām.

Daži pieejamie ciparnīcas dizaini Huawei Health aplikācijā

Huawei GT4 displejs

Pulksteņa rāmja konstrukcija ir nedaudz pacelta, lai pasargātu displeju pret triecieniem. Izmantojot pulksteni nedēļu, radās pārliecība, ka tas ražots no kvalitatīviem materiāliem, to apliecina arī displeja dzidrums. Tam ir 466×466 izšķirtspēja un 326 PPI jeb pikseļu blīvums collā. 326 PPI robeža, piemēram, pēc Apple apgalvotā, nozīmē, ka pikseļi nav redzami ar neapbruņotu aci, ja ierīci tur ērtā skatīšanās attālumā.

Foto: Priede, notepad.lv

Veselības uzraudzība ar Huawei GT4

Tāpat kā iepriekš apskatītais Huawei Watch Buds viedais pulkstenis, arī GT4 piedāvā visai plašu klāstu ar dažādām veselības uzraudzības funkcijām.

Kā vienu no būtiskākajiem uzlabojumiem ražotājs uzsver TruSeen™ 5.5+ sirdsdarbības sensoru, kas ticis pie atjaunināta mākslīgā intelekta algoritma. Tas optimizēts lielākai precizitātei sarežģītākos apstākļos (zemākās temperatūrās, cilvēkiem ar mazākām plaukstu locītavām, cilvēkiem, kuri fiziskās aktivitātes veic neregulāri). Protams, ražotāji vienmēr izceļ kādus tehniskos parametrus, kas uz papīra izskatās lieliski, bet kā ir dzīvē? Ikdienas darbs ir pie datora un ar pulksteni devos kāpt Spānijas kalnos. Biju patīkami pārsteigts, ka tas ziņoja par augstu pulsu un nepieciešamību atpūsties tieši tajos brīžos, kad arī pašsajūta liecināja, ka laiks atpūtai. Iepriekš izmantotajiem viedajiem pulksteņiem šādus paziņojumus neesmu redzējis, vai tie bijuši brīžos, kad šķitis, ka tie neatbilst patiesībai.

Pulsa mērījumi nedēļas laikā Huawei Health aplikācijā

Kā jau vairums pulksteņu, arī GT4 piedāvā miega monitoringu. Tas analizē miega fāzes, kas pēc tam tiek atainotas Huawei Health aplikācijā. Atbilstoši miega regularitātei un kvalitātes mērījumiem, aplikācijā pieejami ieteikumi miega uzlabošanai.

Izrādās, ka pulkstenis ieraksta arī elpošanu miega laikā un parāda sīkāku informāciju par to.

Huawei GT4 aktivitāšu funkcijas

Pulkstenis piedāvā arī ierakstīt dažādas fiziskās aktivitātes – skriešanu, pastaigas, braukšanu ar velosipēdu, lekšanu ar lecamauklu, kā arī dažādus augstas intensitātes treniņus. Šoreiz starp tām atrodama arī peldēšana, jo tam ir 5 ATM ūdensizturības reitings, kas nozīmē, ka to var izmantot izmantot sekla ūdens aktivitātēm, piemēram, peldēšanai baseinā vai okeānā. Pēc peldēšanas pulkstenis iedarbina skaļruņus un izpūš ārā visu spraugās iespējami nonākušo ūdeni.

Foto: Priede, notepad.lv

Lai ierīces īpašnieku motivētu kustēties, izveidoti aktivitāšu gredzeni, kas uzskaita sadedzinātās kalorijas, minūtes, kuras dienas laikā esat veicis augstas intensitātes aktivitātes un cik stundas no dienas esat stāvējis kājās. Aplikācijā pēc vēlmēm iespējams pielāgot vēlami sasniedzamos ikdienas mērķus. Par dažādiem mērķiem pulkstenis lietotāju arī apbalvo ar medaļām.

Nedēļas laikā iegūtās medaļas

Ja vēlaties detalizēti sekot līdzi sadedzinātajām un uzņemtajām kalorijām, pieejama funkcija, kas ļauj ievadīt ēdienreizes un tajās uzņemto kaloriju daudzumu.

Kāpjot kalnos ievēroju, ka, uzsākot fiziskas aktivitātes, pulkstenis samērā ātri savienojas ar GPS – aptuveni 2x ātrāk kā pulkstenis, ko izmantoju ikdienā. Ierakstītie dati arī ir visai precīzi. Ierakstītās aktivitātes detalizētāk iespējams apskatīt Health aplikācijā, kas ir ļoti viegli saprotama un tai ir patīkams, “tīrs” dizains.

Huawei GT4 ikdienas lietošanā

Pulksteņa bateriju uzlādēju pirmajā ceļojuma dienā. Ceļojuma laikā to izmantoju visai aktīvi un ierakstīju dažādas aktivitātes. Nākamā uzlāde bija nepieciešama pēc 7 dienām! Manuprāt, tas ir ievērojams rādītājs.

Pulkstenī pieejamas dažādas ikdienā noderīgas funkcijas, kā piemēram, atrast tālruni, vai ieslēgt nelielu lukturīti. Kad tiek ieslēgts lukturītis, pulksteņa ekrāns izgaismojas izvēlētajā krāsā uz spožāko spožumu. Tas nav izteikti spožs, taču noderīgs, ja tumsā nepieciešams saskatīt kādas detaļas.

Foto: Priede, notepad.lv

Pulksteni iespējams savienot gan ar Android, gan iOS viedtālruņiem. Ikdienas datu monitoringam pieejama Health aplikācija, taču tas savienojams arī ar citām aplikācijām – Strava, komoot, Runastic, Petal Maps. Ja dodaties ceļojumos un nepieciešams uzņemt kādu grupas bildi, pieejama arī fotografēšanas funkcija, kura ļauj attālināti pārvaldīt viedtālruni un ar to uzņemt bildes. Tas nozīmē, ka var novietot telefonu uz statīva, sagatavoties kopbildei un to uzņemt ar vien vienu pulksteņa klikšķi. Vairs nebūs neveikli jātraucē garāmgājēji!

Foto: Priede, notepad.lv

Kāpjot kalnos pulkstenis caur skaļruni izlēma paziņot par katru paveikto kilometru. Sākumā tas šķita interesanti, taču otrajā dienā gan man, gan citiem grupas dalībniekiem palika kaitinoši. Skaļruņa izslēgšanas funkciju mēģināju atrast Health aplikācijā, taču neveiksmīgi. Trešajā dienā to beidzot izdevās izslēgt paša pulksteņa iestatījumos, taču šādas vienkāršas funkcijas atspējošanas atrašana šķita pārāk sarežģīta ikdienas lietotājam.

Foto: Priede, notepad.lv

Pulksteņa malā izvietotas 2 pogas. Apaļā poga rada klasiska pulksteņa sajūtu. Patīkami, ka, nospiežot pogas, pulkstenis izmanto haptikas funkciju jeb rada nelielu vibrāciju rokas locītavai, liecinot, ka veikta kāda darbība.

Foto: Priede, notepad.lv

Pulksteņa aizmugurē uz siksniņas malas, tuvāk pašai ierīcei, izvietotas tādas kā metāla podziņas, kas liecina, ka vajadzības gadījumā, siksniņu var ērti nomainīt mājas apstākļos.

Tehniskā specifikācija

HUAWEI WATCH GT 4 46 mmHUAWEI WATCH GT 4 41 mm
Pulksteņa siksniņaMelna fluoroelastomēra siksniņa
Pelēka nerūsējošā tērauda siksniņa
Zaļa kompozīta siksniņa
Gaišā zelta Milanese siksniņa
Sudraba nerūsējošā tērauda siksniņa
Balta ādas siksniņa
Siksniņas garums140-210 mm120-190 mm
Izmēri46 mm × 46 mm × 10,9 mm41,3 mm × 41,3 mm × 9,8 mm
SvarsAptuveni 48 g (izņemot siksniņu)Aptuveni 37 g (izņemot siksniņu)
DisplejsIzmērs
1,43 collu AMOLED krāsu ekrāns

Izšķirtspēja
466 × 466 pikseļi, PPI 326
Izmērs
1,32 collu AMOLED krāsu ekrāns

Izšķirtspēja
466 × 466 pikseļi, PPI 352
Pulksteņa korpussNerūsējošais tēraudsNerūsējošais tērauds
SensoriAkselerometra sensors
Žiroskopa sensors
Magnetometra sensors
Optiskais sirdsdarbības sensors
Barometra sensors
Temperatūras sensors
Akselerometra sensors
Žiroskopa sensors
Magnetometra sensors
Optiskais sirdsdarbības sensors
Barometra sensors
Temperatūras sensors
PogasGalvenā poga (rotējoša) un sānu pogaGalvenā poga (rotējoša) un sānu poga
UzlādeBezvadu (5V–9V DC/2A)Bezvadu (5V–9V DC/2A)
Sistēmas prasībasAndroid 8.0 vai jaunāka versija
iOS 13.0 vai jaunāka versija
Android 8.0 vai jaunāka versija
iOS 13.0 vai jaunāka versija
Ūdensdrošuma līmenis5 ATM ūdensizturīgs5 ATM ūdensizturīgs
Savienojumu iespējasNFC – atbalsta (bezkontakta maksājumi netiek atbalstīti)
Bluetooth -2,4 GHz, atbalsta BT5.2 un BR + BLE
NFC – atbalsta (bezkontakta maksājumi netiek atbalstīti)
Bluetooth -2,4 GHz, atbalsta BT5.2 un BR + BLE
SkaļrunisIrIr
MikrofonsIrIr
Apkārtējās vides darba temperatūra-20℃ – +45℃-20℃ – +45℃
Akumulatora darbības laiksLīdz 14 dienāmLīdz 7 dienām
KomplektācijaPulkstenis
Uzlādes paliktnis (ieskaitot uzlādes kabeli)
Īsā lietošanas pamācība un drošības informācija, garantijas karte
Pulkstenis
Uzlādes paliktnis (ieskaitot uzlādes kabeli)
Īsā lietošanas pamācība un drošības informācija, garantijas karte

Kopsavilkums

Foto: Priede, notepad.lv

Patika:

  • Elegants dizains, sajūta, ka ierīce ražota no augstas kvalitātes materiāliem
  • Plašs funkciju klāsts
  • Huawei Health aplikācija, tās dizains, plašā informācija
  • Baterijas darbības laiks ar vienu uzlādi

Nepatika:

  • Grūti atrast iespēju izslēgt skaļruni, kas darbojas aktivitāšu laikā
  • Latvijā nav iespējams izmantot maksājumus ar pulksteni

Latvijas interneta veikalos Huawei GT4 pulksteni iespējams iegādāties sākot no 240 Eur. Salīdzinot ar citiem tirgū esošajiem pulksteņiem šajā budžeta kategorijā, rodas sajūta, ka GT4 ir nedaudz augstākas klases. To pavisam noteikti izvēlētos kā savu ikdienas viedo pulksteni, jo tas ir gana funkcionāls un precīzs, lai to izmantotu pārgājienos, augstas intensitātes treniņos, kā arī gana gaumīgs, lai ar to apmeklētu kādu biznesa pasākumu.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt