Messenger beidzot saņems pilnīgu šifrēšanu pēc noklusējuma

Pēc gadiem ilgās gaidīšanas un Marka Zakerberga solījumiem, šifrētās sarakstes būs iespējotas pēc noklusējuma.

Meta laiž klajā pilnīgu šifrēšanas funkciju Messenger “viens pret vienu” sarunām un zvaniem, beidzot piepildot solījumu, kas jau ilgstoši bijis izstrādāšanas procesā. Kad tiek ieslēgta šifrēšanas opcija, tikai Jūs un otra persona varēs apskatīt sarunas saturu – apgalvo uzņēmums.

Šifrētie čati pirmo reizi iepazinām kā opcionālu funkciju 2016. gadā, taču turpmāk šāda veida ziņas un sarunas starp diviem cilvēkiem būs standarts.

“Process ilga gadiem, jo mēs veltījām daudz laika, lai to izdarītu pareizi,” pauž Messenger viceprezidente, Loredana Krisana. “Mūsu inženieri, kriptogrāfi, dizaineri, politikas eksperti un produktu vadītāji ir neatlaidīgi strādājuši, lai pārveidotu Messenger funkcijas no pašiem pamatiem.

Saskaņā ar Krisanu, izmantojot šifrētos čatus, Messenger funkcijas netiks upurētas, tādējādi joprojām varēs lietot tematikas un reakcijas. Taču Krisana norāda, ka visu čatu pārslēgšanās uz pilno šifrēšanu “varētu ieilgt”.

Protams, šis ir labs solis, bet pagaidām tā joprojām ir opcionāla. Instagram ziņas nav šifrētas pēc noklusējuma, lai gan augustā Meta sacīja, ka tas notiks “neilgi pēc” Messenger pirmā soļa speršanas.

Izpilddirektors Marks Zakerbergs 2019. gadā paziņoja, ka uzņēmums plāno pāriet uz šifrētiem īslaicīgiem ziņojumiem visās savās saziņas lietotnēs. “Es ticu nākotnei, kur komunikācija arvien vairāk pāries uz privātiem un šifrētiem pakalpojumiem, ļaujot cilvēkiem būt pārliecinātiem, ka sacītais paliks drošībā un nosūtītais saturs nesaglabāsies mūžīgi,” viņš raksta Facebook publikācijā. “Tā ir nākotne, ko, es ceru, mēs palīdzēsim īstenot.”

Šifrēšana pēc noklusējuma nozīme, ka Meta ne tikai neredzēs Messenger čatu saturu, bet arī nevarēs to nodot tiesībsargājošajām iestādēm. Pagajušogad uzņēmums piesaistīja virsrakstus, kad 17 gadīga jauniete no Nebraskas un viņas māte stājās likuma priekša par nelegāla aborta veikšanu – policija ieguva pierādījumus no Messenger čatu vēstures. Anti šifrēšanas aizstāji apgalvo, ka šī funkcija padara nelabvēļu atrašanu vēl sarežģītāku.

Avots: TheVerge

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt