X privātuma politika apstiprina, ka platforma izmantos publisko informāciju, lai trenētu AI

X nesen atjauninātā privātuma politika informēja savus lietotājus, ka tagad tas apkopos biometriskos datus, kā arī lietotāju darba un izglītības vēsturi, norādīja aģentūrai Bloomberg.

Taču izrādās, ka tas nav vienīgais, ko X plāno darīt ar lietotāju datiem. Saskaņā ar atjaunināto informāciju par citu privātuma politikas sadaļu, uzņēmums plāno papildus izmantot informāciju, ko tas iegūst platformā un citu publiski pieejamu informāciju, lai palīdzētu apmācīt mašīnmācību un AI modeļus.

Pārmaiņas pamanīja Alekss Ivanovs (Alex Ivanovs) no Stackdiary, kurš agrāk bija atradis ar AI saistītus atjauninājumus uzņēmumos Brave un Zoom.

Jo īpaši X politikas izmaiņas ir aprakstītas 2.1. iedaļā, un tās ir šādas:
“Mēs varam izmantot apkopoto informāciju un publiski pieejamo informāciju, lai apmācītu mūsu mašīnmācību vai mākslīgā intelekta modeļus šajā privātuma politikā izklāstītajiem nolūkiem.

Kā norāda Ivanovs, X īpašniekam Īlonam Maskam ir ambīcijas iekļūt AI tirgū kopā ar citu kompāniju – xAI. Tas viņu noved pie teorijas, ka Masks, iespējams, plāno izmantot X kā datu avotu xAI, un, iespējams, Maska nesenais tvīts, kas iedrošināja žurnālistus rakstīt par X, bija pat mēģinājums radīt interesantus un noderīgus datus, lai tos varētu izmantot AI modeļos.

Masks jau iepriekš ir izteicies, ka xAI savu AI modeļu apmācīšanai izmantos publiskos ierakstus iekš X, tāpēc tas nav kaut kas ļoti pārsteidzošs. Viņš apsūdzēja citus tehnoloģiju gigantus par Twitter piesaistīšanu, lai apmācītu savus Al modeļus, pat draudot Microsoft ar iespējamu tiesas prāvu par iespējamu Twitter datu nelikumīgu izmantošanu. Masks arī iesniedza prasību pret nezināmām personām par Twitter datu izkasīšanu, kas, iespējams, bija paredzēta arī mākslīgā intelekta lielo valodu modeļu apmācībai.

Turklāt Ivanovs norāda uz xAI mājaslapas tekstu, kurā teikts, ka, lai gan tas ir atsevišķs uzņēmums no “X Corp.”, tas cieši sadarbosies ar “X” (Twitter), “Tesla” un citiem uzņēmumiem, lai panāktu virzību uz mūsu misiju”.

Masks apstiprināja privātuma politikas maiņu, atbildot uz ziņu X ierakstam, lai paskaidrotu, ka plāns ir izmantot tikai publiskus datus, nekādas privātās sarakstes vai ko citu privātu.

Avots: TechCrunch

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt