Atliekot telefona atjauninājumus, jūs apdraudat arī citu drošību

Ikkatram viedtālrunim regulāri pienāk paziņojumi par atjauninājumu pieejamību, tomēr daudzi lietotāji atliek vai ignorē to uzstādīšanu. Samsung norāda, ka sekas tam var būt ļoti nopietnas – sensitīvas informācijas noplūšana, identitātes zādzība un korporatīvās informācijas apdraudējums.

33 % aptaujāto Latvijas iedzīvotāju ir atzinuši, ka visnepatīkamāk būtu, ja publiskajā telpā noplūstu finansiāla rakstura informācija, 27 % – privātas fotogrāfijas, bet 24 % – privātā sarakste. Katru reizi, kad lietotājs atliek atjauninājumu uzstādīšanu, palielinās iespēja ļaundariem piekļūt šai informācijai.

Ražotāji vienmēr cenšas būt pāris soļus priekšā, lai pasargātu lietotājus un nodrošinātu plašāko iespēju klāstu, bet lietotajam ir jāpaveic savs “mājasdarbs” – jāveic atjauninājumi, tiklīdz tie ir pieejami,” uzsver Samsung Electronics Baltics tirdzniecības vadītājs Baltijas valstīs Māris Ķikāns.

Drošība pašam un paziņu lokam

Lai kāds arī būtu atjauninājumu ignorēšanas iemesls – laika trūkums vai nezināšana, ir jārēķinās, ka ar šādu bezdarbību tiek apdraudēta ne tikai konkrētā telefona lietotāja drošība. Vīrusi var brīvi pārvietoties no viena telefona uz citu, tādā veidā radot datu drošības apdraudējumu ne tikai sev, bet arī savam kontaktu lokam. Atjauninājumi galvenokārt ir nepieciešami, lai veiktu uzlabojumus sistēmas kļūdām, kas tiek konstatētas lietošanas laikā.

Tiklīdz atjauninājums ir pienācis, tajā ir redzami veiktie labojumi, kas nozīmē, ka arī hakeriem tie ir redzami un telefoni bez atjauninājumiem kļūst viņiem pieejamāki. Lai pasargātu sevi un citus, ir svarīgi veikt atjauninājumus laikus. Pārliecināties par to, vai jūsu telefonā instalēta jaunākā programmatūras versija, var iestatījumos, kur atrodas sadaļa “programmatūras atjauninājumi.

Atjauninājumi un lietotņu saderība

Neveicot atjauninājumus ilgāku laiku, lietotne var vairs nederēt telefona operētājsistēmai, kas nozīmē, ka tā var darboties problemātiski vai nestrādāt vispār. Lietotnēm atjauninājumi ir pieejami biežāk, lai nodrošinātu vienmērīgu to darbību, bet operētājsistēmas atjauninājumi ir retāki. Lai saglabātu iespēju pilnvērtīgi izmantot iemīļotās lietotnes, atjauninājumi jāveic regulāri.

Gudrākas darbības

Lietotņu veidotājiem ir iespēja ierosināt uzlabojumus operētājsistēmās, lai telefonu lietošana kļūtu vēl ērtāka. Tas palīdz, piemēram, viedākai tīkla izmantošanai, attēlu lejupielādei, precīzākai koordinātu noteikšanai un lietotņu iespējai sniegt lietotājam aktuālu informāciju. Piemēram, ja telefonam ir problēmas savienoties ar WiFi tīklu vai baterijas patēriņš ir ievērojami liels, iespējams, tieši atjauninājums novērsīs radušās kļūdas.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

One Response

  1. Koks ar diviem galiem. Kur garantija ka ražotājs ar atjauninājumiem neuzstāda arī bundestrojāneri vai Windows Genius Adventure tipa programmatūru? Pie tam atjaunotajiem telefoniem ir mazāk brīvās vietas un viņi paliek lēnāki. Tā ka vislabākais risinājums ir pašam sekot ko uzstāda un darbina uz saviem aparātiem.

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt