10 labākās iOS 18 funkcijas

iOS 18 būs pieejams ar iPhone XS, kas ir laba ziņa ikvienam ar kādu no vecākiem modeļiem. Tomēr tikai 5 no funkcijām tiks atbalstītas. 

Operētājsistēmas 18. versija būs pieejama jau septembrī un to baudīt varēs ikviens, kuram pieder iPhone XS vai Apple viedtālruņa jaunāks modelis. Tāpēc, ka vecākajās ierīcēs nav pietiekami jaudīgas mikroshēmas, baudīt pilno funkciju ainu nebūs iespējams.

Sarakstā apkopotas 5 labākas jaunā iOS funkcijas visiem atbalstītajiem viedtālruņiem, kā arī 5 priekš jaunākiem modeļiem. Šoreiz runa nav par Apple Intelligence, kam nepieciešams iPhone 15 Pro vai Pro Max.

Labākās iOS 18 funkcijas

Uzlabota Home Screen pielāgošana

Ar operētājsistēmas jauno versiju, pirmo reizi lietotāji spēs pārvietot lietotnes ekrāna apakšā vai malās, atbrīvojot daudz vietas skaistiem fona attēliem. Būs pieejams arī lietotņu ikonu tumšais režīms, krāsu toņu piešķiršana un nosaukumu paslēpšana.

Labākas īsziņas

Ar iOS 18 Apple ievieš pāris nozīmīgus uzlabojumus Messages lietotnē. Būs iespēja reaģēt uz ziņām, izmantojot jebkuru emocijzīmi; ieplānot ziņu nosūtīšanu nākotnē; pat formatēt tekstu ar pasvītrojumiem, izsvītrojumiem un jauniem animāciju efektiem. 

Papildus tam Messages lietotne atbalstīs standarta RCS, kam vajadzētu bagātināt ziņojumapmaiņas pieredzi, komunicējot ar cita izstrādātāja ierīci. 

Pārveidots kontroles centrs

Control Center nav pati glītāka iPhone daļa, taču tā ir viennozīmīgi noderīga. Ar iOS 18 būs iespēja sadalīt Control Center atsevišķu funkciju grupās, piemēram, ‘’mediji’’ un ‘’mājas’’. Kā arī nomainīt logrīku izmērus. Papildus visam minētajam, varēs rediģēt to, kā bloķēšanas ekrānā izskatās kontroles centra logrīki. 

Lietotņu aizslēgšana ar ID autentifikāciju

Drošības mīļiem iOS 18 ļaus pievienot Face ID vai paroles autentifikāciju lietotnēm, kā saturu pasaulei labāk neredzēt. Lietotnes būs iespēja arī paslēpt Hidden Apps mapē. 

Apple Passwords lietotne

Pieturoties pie drošības tēmas, Apple iepazīstinās ar paši savu paroļu lietotni, kas atvieglos paroļu, verifikācijas kodu, piekļuves kodu un citu datu glabāšanu. 

Funkcijas jaunākiem modeļiem

Īsziņas ar satelītu 

iOS 18 paplašinās Apple Emergency SOS via Satellite funkciju, ļaujot nosūtīt arī īsziņas ar satelīta palīdzību. Gluži kā esošā pakalpojuma versija, Messages via Satellite būs pieejamas tikai 14. sērijas iPhone vai jaunākiem.

Audio transkripcija 

Operētājsistēmas versija ļaus ierakstīt un pārrakstīt telefona zvanus, kā arī uzsākt audio ierakstu tieši no Notes lietotnes (nevis Voice Memos). Tomēr automātiski pārrakstīt zvanus un ierakstus Notes lietotnē varēs tikai iPhone 12 vai jaunāku modeļu īpašnieki.

Acu izsekošana

Apple padarīs iPhone daudz pieejamākus, iepazīstinot klientus ar acu kustību izsekošanu. Drīz vien varēs atvērt lietotnes un kontrolēt konkrētus iOS elementus, izmantojot acis. Priekš tā nepieciešama 12. sērija vai jaunāka. 

Mūzikas haptika

Runājot par pieejamības tēmu, tiks ieviesta jauna funkcija – Music Haptics jeb mūzikas haptika. Tā izmantos iPhone Taptic Engine, lai pulsētu tajā brīdī atskaņotās dziesmas ritmā. Gluži kā ar citām funkcijām, arī šai būs nepieciešams iPhone 12 un jaunāks.

Bezvadu viedo slēdzeņu atvēršana

Home lietotne saņem atjauninājumu. Drīz katrs, kura durvis ir aprīkotas ar Ultra Wideband (UWB) viedo slēdzeni, varēs to atslēgt bezvadu režīmā. Āķis? Nepieciešams iPhone ar UWB raidītāju, tātad no saraksta izkrīt iPhone XR, iPhone XS, iPhone XS Max un oriģinālais iPhone SE. 

Avots: TechRadar 

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt