Kickstarter – platforma, kur idejas top par realitāti

Kickstarter ir ASV organizācija, kas uztur globālu pūļa finansējuma platformu. Misija – palīdzēt kreatīviem projektiem īstenoties. Kickstarter palīdz māksliniekiem, mūziķiem, filmu veidotājiem, spēļu veidotājiem un citiem piesaistīt resursus un atbalstu ideju īstenošanai. Līdz šim desmitiem tūkstošu radošo projektu – lielu un mazu – ir sākuši dzīvot ar platformas kopienas atbalstu.

Kā notiek projektu iesniegšana un finansējuma piesaistīšana Kickstarter platformā?

Lai pieteiktu savu ideju Kickstarter platformā, ir jāpiekrīt konkrētiem noteikumiem. Radītajam produktam jābūt tādam, lai ar to var dalīties ar citiem. Tiem jābūt godīgiem un skaidri izklāstītiem, lai cilvēki, kas šos projektus atbalsta, skaidri zina, kā un kur nauda tiks iztērēta.

Lai iesniegtu projektu, jāaizpilda anketa, ievadot informāciju par pašu projektu, tā mērķi, nozari un valsti, kurā to attīstīsiet. Anketu izskata Kickstarter komanda un, ja tā ir atbilstoša, projekta iesniedzējs var uzlabot projekta aprakstu, sagatavot to publicēšanai. Pēc tam projekts tiek publiskots Kickstarter platformā ar norādi, cik ilgā termiņā vēlams savākt noteiktu naudas summu, lai projektu sāktu īstenot.

Katram radītajam projektam tiek noteikta summa, par kādu tas tiktu pārdots. Cilvēki, kas šo summu ziedo, teorētiski iegādājas produktu, jo sākot ražošanu, tas atbalstītājiem tiek nosūtīts. Šāda tipa projektiem pastāv vairāki riski – produktam var pietrūkt finansējums un tas var netikt izveidots. Turklāt cilvēki, kas atbalsta projektu, ar mērķi iegādāties produktu, var to nesaņemt. Nereti arī produktu piegādes datums atšķiras no sākotnēji plānotā.

Par pūļa finansējuma platformu

Kickstarter uzsāka darbību 2009. gada 28. aprīlī un kopš tā laika 16 miljoni cilvēku ir atbalstījuši iesniegtos projektus ar 4,2 miljardiem ASV dolāru, no kuriem veiksmīgi finansēti 159 040 projekti.

Katru gadu, pateicoties platformai, tiek radīti simtiem spēļu, video un filmu, tehnoloģiju, mūzikas un citi radoši projekti. Tā ir lieliska iespēja ikvienam iesniegt savu ideju un realizēt to dzīvē. Šāda platforma palīdz īstenoties patiesi unikālām idejām, kas bez tās palīdzības iespējams netiktu radītas.

Apskatīt Kickstarter mājas lapu.

Apskati mūsu rakstu par vienu no platformā publicētajiem projektiem – LEVIA – LEVITĒJOŠA GALDA LAMPA.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt