macOS Sequoia: produktivitāte jaunā līmenī

macOS Sequoia ļaus atspoguļot iPhone ekrānu, uzlabos pārlūkprogramu Safari un, protams, kā tad bez mākslīgā intelekta?

Apple to dēvē par “pasaules visadvancētākā klēpjdatora operētājsistēmas nākamā versija”, nodrošinot cita līmeņa produktivitāti un inteliģences funkcijas. Kā jau tapis zināms – bez Apple Intelligence nekur. Tas tiks ieviests ne tikai iPhone, iPad un iOS, bet arī macOS

macOS Sequoia jaunumi

“Jaudīgā Apple silīcija un leģendāras macOS lietošanas vienkāršības kombinācija ir padarījusi Mac vēl spējīgāku kā jebkad. Šodiena esam priecīgi pacelt macOS jaunos augstumos ar macOS Sequoia, liela relīze, kas uzlabo produktivitāti un inteliģenci,” saka Kregs Federigī. “macOS Sequoia ienirst Apple Intelligence, nodrošinot iespaidīgas jaunas funkcijas, kas mainīs to, kā strādājat ar Mac. Ar vēl vairāk veidiem, kā palīdzēt lietotājiem nemanāmi paveikt uzdevumus, piemēram, jaunās Continuity funkcijas kā iPhone Mirroring, lieli Safari uzlabojumi un jaunu spēļu klāsts, domājam, ka Mac lietotāji to mīlēs.”

iPhone atspougļošana

Kuram gan nav gribējies izmantot iPhone caur Mac? Datora ekrānā viedtālrunis izskatīsies tieši tā, kā tas izskatās, saglabājot fona tapetes un pielāgotās lietotnes. Noderīgākā funkcija noteikti ir tā, ka lietotāji var pārvietot failus starp abām ierīcēm, izmantojot drag and drop. Ja darbošanās laikā saņemsiet kādu paziņojumu, arī to var apskatīt datorā un atbildēt, ja nepieciešams.

Atjaunināts Safari

Tagad pārlūkprogramma piedāvā Highlights, kas ir vienkāršs veids, kā atrast informāciju tīmeklī. Tas ir, norādes, saites utt.

Ja bieži sanāk lasīt rakstus, jaunais Reader radīs vēl klusāku vidi, kur baudīt lasāmo bez traucējumiem. To papildinās apkopojums par lasīto un saturs garākiem rakstiem. Ja lapā atradīsies video, funkcija Viewer to novietos priekšā un centrā, saglabājot pieeju kontrolēm, ieskaitot Picture in Picture. 

Uzlabotā videospēļu pasaule

Mac būs pieejams lērums jaunu spēļu, ko papildinās imersīva pieredze. Ubisoft piedāvā Prince of Persia: The Lost Crown un Assassin’s Creed Shadows. Taču Capcom nodrošinās pāris izlaidumus no populārās RESIDENT EVIL sērijas. Gada garumā būs iespēja baudīt arī World of Warcraft: The War Within. 

Apple nebūtu Apple, ja visas spēles netiktu aprīkotas ar labākās kvalitātes iestatījumiem. Personalizētais telpiskais audio liks sajusties kā spēles galvenajam varonim. Taču Game Mode nodrošinās vienmērīgāku kadru ātrumu un uzlabotas jaudas  pārvaldības funkcijas sekmēsies labākā veiktspējā. 

Logu izkārtošana

Organizēšana vēl nekad nav bijusi tik vienkārša. Kad lietotājs velk logu līdz ekrāna malai, operētājsistēma automātiski ierosinās ērtu novietojumu. Vēl vairāk dzīvi atvieglos jaunie taustiņu īsceļi. 

Video konferences

Izmantojot jauno prezentēšanas funkciju, lietotājiem ir iespēja redzēt nākamo koplietošanas lietu pirms to redz skatītāji. Lai atsvaidzinātu vidi, Apple ir sarūpējuši glītas fona tapetes, ko var uzstatīt video zvana laikā. 

Paroļu lietotne

Līdz šim paroles tika glabātas iestatījumu lietotnē kā vel viena sadaļa. Tagad ražotājs ir izveidojis atsevišķu lietotni, atvieglojot meklēšanas darbus. Protams, ka visa informācija ir glabāta aiz šifra sienas. Taču tiem, kuru īpašumā ir arī Windows ierīce, lejupielādējot iCloud priekš Windows, informācija sinhronizēsies. 

Papildus funkcijas macOS Sequoia 

  • Messages: Jauni efekti, emocijzīmes un iespēja ieplānot ziņu vēlākai nosūtīšanai.
  • Maps: Ģenerēti pastaigu maršruti no visiem 63 ASV Nacionālajiem parkiem. Tie ir sakārtoti pēc garuma, pacēluma un tipa.
  • Photos: Collections automātiski organizē lietotāja krātuvi, sakārtojot to pēc tēmām. 
  • Notes: Audio transkripcija un apkopošanas funkcija ar Apple Intelligence ļaus lietotājiem piezīmes veikt arī vēlāk. Lietotne spēs atrisināt arī matemātiskas problēmas.
  • Calculator: Tajā varēs apskatīt iepriekš veiktus aprēķinus. 
  • Calendar: Lietotnē parādīsies notikumi un uzdevumi no Reminders. Atjaunots mēneša apskats ļaus vieglāk pārskatīt notikumus un atgādinājumus.

Izstrādātāji var piekļūt macOS Sequoia beta jau šodien, izmantojot Apple Developer Program. Publiska pieeja beta versijai būs tikai nākamajā mēnesī. Oficiāli operētājsistēmas jauno versiju varēs lejupielādēt rudenī.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt