Apple atjauno savu 12 collu MacBook ar ARM mikroshēmojumiem

Gadiem ilgi tika baumots, ka Apple gatavojas pārejai no Intel bāzes procesoriem uz ARM procesoriem. Pēc ilgām spekulācijām uzņēmums WWDC 2020 beidzot paziņoja, ka nākamajos divos gados pāries uz savu ARM bāzēto Apple Silicon, kaut arī precīzi nepateica, kad sāksies pāreja.

Tagad The China Times ziņojums  liecina, ka uzņēmums sāks pāreju, atjaunojot savu 12 collu MacBook, kas ir neaktīvs kopš Apple 2017. gadā pārtrauca ražošanu. Saskaņā ar ziņojumu to darbinās Apple A14X procesors, kura pamatā ir Apple A14, kas, domājams, atradīsies šī gada iPhone tālruņos. Ziņojumā arī apgalvots, ka 12 collu MacBook svars būs mazāks par kilogramu.

Izmantojot Apple A14X, kas atbilst šī gada sākuma ziņojumam, kurā tika apgalvots, ka uzņēmums strādā ar kopumā trim mikroshēmojumiem, kuru pamatā ir Apple A14 procesors. Tiek teikts, ka A14X ir arī nākamās paaudzes iPad Pro iekšienē, un tā ir stratēģija, kuru Apple jau kādu laiku izmanto, kur iPad Pro ir uzlabota jaunākā iPhone procesora versija.

Lielākā daļa līdzšinējo ziņojumu norāda, ka Apple izlaiž jaunu 13 collu MacBook Air atkārtojumu. Kā minēts iepriekš, 12 collu MacBook ražošana ir pārtraukta kopš 2017. gada, un, tā kā MacBook Air apgalvo, ka tā slava ir tā svars, iespējams, nebūtu daudz jēgas atgriezt parasto MacBook kā īpaši vieglu ierīci.

Citā ziņojumā arī norādīts, ka Apple nākamgad varētu izlaist uz ARM balstītu iMac, kas nozīmē, ka Apple Silicon aizstās ne tikai Intel procesorus, bet arī AMD grafiku, kas parasti atrodama iMac.

 

Avots: Neowin

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt