ASV valsts amatpersonas brīdina cilvēkus par izsekošanu ar Apple AirTag

Divu ASV štatus pārstāvošie advokāti brīdina, ka daži cilvēki ļaunprātīgi izmanto Apple AirTag trakerus kā izsekošanas ierīces.

Kopš pagājušajā gadā tika izlaisti AirTag, ir parādījušies ziņojumi, ka izsekošanas ierīces tiek iemestas kabatās un pat neuzmanīgu cilvēku somās, lai izsekotu viņu atrašanās vietu bez viņu piekrišanas. Apple AirTag trakera izmantošana šādā veidā tiks uzskatīta par noziegumu, pagājušajā nedēļā sacīja kāds Ņujorkas prokurors.

AirTag ierīces ir paredzētas, lai palīdzētu atrast pazudušus priekšmetus vai ierīces, pie kurām tie pievienoti.

Ņujorkas un Pensilvānijas amatpersonas ir vienas no pirmajām, kas aktualizējušas problēmu par AirTag ļaunprātīgu izmantošanu. Pagājušajā gadā ASV Ohio policijas departaments ziņoja, ka ierīce izmantota ļaunprātīgi, lai izsekotu kādu, bet notikušā apstākļi vēl tiek pētīti, lai izlemtu vai šāda izsekošana uzskatāma par noziegumu.

Uzņēmums Apple ir atzinis, ka tā izsekotāji varētu tikt ļaunprātīgi izmantoti, tādēļ plāno atjaunināt savus trakerus, lai to uzstādīšanas laikā brīdinātu lietotājus, ka nepareiza to izmantošana var būt kriminālpārkāpums.

Avots: CNET

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt