Meta īstus attēlus atzīmējot ar ‘Made by AI’

Tiek ziņots, ka Meta īstus attēlus atzīmē ar ‘Made by AI’ birku Facebook un Instagram mobilo versiju platformā.

Īstus attēlus, ko uzņēmuši fotogrāfi, Meta marķē ar ‘Made by AI’ jeb ‘Izveidots ar mākslīgo intelektu (MI)’. Daļa lietotāju ziņo, ka šis notiek jau pāris mēnešus. Birka gan ir redzama tikai mobilajā platformu versijā, bet ne tīmeklī.

Atsaucoties uz TechChrunch, Pīta Souza, bijušais Baltā nama fotogrāfs, uzņemtais attēls ar basketbola spēli tika atzīmēts ar birku. Souza saka, ka pats nespēj to noņemt. 

Pat parasti attēlu labojumi ar Adobe tiek atzīmēti, kā MI izgatavoti. Meta pievieno birkas īstiem attēliem, ja kāds ģeneratīvā MI rīks, piemēram, Generative Fill tika izmantots, lai dzēstu mazus objektus. Daži fotogrāfi piekrīt, ka jebkādi rediģēšanas darbi būtu jāatklāj.

Meta pārstāve Keita Maklalina The Verge vēsta, ka uzņēmums ir lietas kursā un izsver savu rīcības plānu “lai birkas atspoguļotu attēlā izmantotā MI daudzumu.” 

Uzņēmums februārī paziņoja, ka pievienos Made with AI birkas Facebook, Instagram un Threads augšupielādētajās bildēs. Tas it īpaši attiecās uz bildēm, kas izgatavotas ar trešās puses programmatūrām kā Google, OpenAI, Microsoft, Adobe, Shutterstock un Midjourney. Kopš maija stājās spēkā birkas izmantošana. Klienti tika informēti, ka tiek izmantoti meta dati, lai noteikti MI rīku pielietošanu. 

Avots: BusinessStandard

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt