OpenAI aizkavē balss asistenta palaišanu

Mākslīgā intelekta uzņēmuma OpenAI balss asistents tika plānots šomēnes, taču, norādot uz drošības pārbaudēm, to sagaidīsim tikai rudenī. 

Otrdien OpenAI atklāja, ka balss un emociju lasīšanas funkcijas ChatGPT tērzēšanas robotam, nedaudz aizkavēsies. Tas viss, lai veiktu papildus drošības pārbaudes.

Pirmo reizi rīkus, kas īpaši uzrunāja fanus, uzņēmums atrādīja pagājušā mēneša demo. Neskatoties uz pozitīvo satraukumu, tika saņemta arī tiesa,s prāva no aktrises Skārletas Johansones, kura apgalvoja, ka uzņēmums ir kopējis viņas balsi vienā no mākslīgā intelekta (MI) personībām.

Sākotnēji ražotājs bija plānojis abonentiem piedāvāt jaunās funkcijas jau jūnija beigās, taču tas tika pārcelts mēnesi uz priekšu. Rīki visiem abonentiem būs pieejami rudenī, taču uzņēmums pievieno, ka “precīzs laiks ir atkarīgs no mūsu augstās drošības un uzticamības prasību izpildes.”

Pirmo OpenAI pievienoja prasmi ChatGPT runāt vienā no vairākām sintētiskām balsīm jeb “personām”. Maija demo izmantoja vienu no tām, lai demonstrētu jaunāku un spējīgāku MI sistēmu ar nosaukumu GPT-4o. Ar to tērzēšanas robots runā ekspresīvākos toņos, atbild uz personas balss tembru un sejas izteiksmēm, kā arī spēj uzturēt sarežģītākas sarunas. Viena no balsīm, kas nodēvēta par Sky, atgādina MI robota balsi, ko 2013. gada filmā “Her” ierunāja Skārleta Johansone. 

OpenAI izpilddirektors Sems Altmans noliedzis, ka uzņēmums apmācījis robotu, izmantojot Johansones balsi. Pagājušajā mēnesī tika ziņots, ka priekš tā bija noalgots cits aktieris, lai nodrošinātu apmācību audio. 

OpenAI pārliecība par drošību

OpenAI atdzīst, ka nepieciešams vairāk laika, lai uzlabotu tērzēšanas robota jaunās versijas prasmi pamanīt un noraidīt saturu. Daudzi MI rīki tiek kritizēti par nepatiesas informācijas izdomāšanu, izplatot rasistisku vai seksistisku saturu vai noviržu parādīšanu. Izveidojot tērzēšanas robotu, kas mēģina interpretēt un atspoguļot emocijas, tiek sarežģīta tā mijiedarbība, paverot jaunus veidus, kā kļūdīties. 

ChatGPT advancētais Voice Mode spēj saprast un atbildēt ar emocijām un neverbālām norādēm, virzot mūs tuvāk īstā laika dabīgām sarunām ar MI,” saka uzņēmums. “Mūsu misija ir šīs pieredzes piegādāt pārdomāti.”

Avots: TheWashingtonPost

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt