Pirmajā ceturksnī reģistrētas 204 508 apdraudētas unikālās IP adreses

Latvijā šī gada pirmajā ceturksnī reģistrētas 204 508 kādam kibertelpas apdraudējumam pakļautas unikālās IP adreses, kas ir par 12 298 adresēm vairāk nekā pērnā gada pirmajā ceturksnī, liecina informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas “Cert.lv” publicētā kibertelpas reģistrēto incidentu statistika.

Apkopotie dati atklāj, ka unikālajām IP adresēm visbiežāk reģistrētas konfigurācijas nepilnības – 112 354 gadījumi, seko citi reģistrētie gadījumi – 69 547, ļaundabīgais kods – 18 586, ielaušanās mēģinājumi – 2510, informācijas vākšana – 672, bet neviens gadījums nav reģistrēts informācijas drošībai.

Savukārt visbiežāk ļaunatūras izplatībā reģistrēta “Minr” ļaundabīgā koda grupa, kurai reģistrēti 5408 gadījumi, bet 3379 bija “Mirai” un 2242 gadījumi bija “Malware-generic” ļaundabīgā koda grupa.

Lai sniegtu pilnvērtīgāku Latvijas kibertelpas pārskatu un nodrošinātu datu starptautisku salīdzināmību, no 2017.gada 1.janvāra incidentu uzskaitei “Cert.lv” izmanto starptautiski lietotu incidentu taksonomiju. Statistikā visi reģistrētie un apstrādātie incidenti tiek uzskaitīti vienkopus, sadalot tos pa apdraudējumu veidiem, piemēram, ļaunatūra, ielaušanās, krāpšana, kā arī pa infekciju, piemēram, “Conficker”, “Zeus”, “Mirai”, un ievainojamību, piemēram, “Opendns”, “Openrdp” tipiem.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt