Linux perspektīvas pašreizējā ekonomiskajā situācijā

Sākumlapa Forumi Software Linux/BSD Linux perspektīvas pašreizējā ekonomiskajā situācijā

Tiek skatīts 1 ieraksts (no 35 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #148490
    deivs001
    Participant

    Linux Foundation sadarbībā ar speciālistiem publicējis pārskatu par to, kāds attīstības iespējas tam ir šodienas ekonomiskajā situācijā. Speciālustu veidokli varam aplūkot šeit (pdf).

    Kādas iespējas, jūsuprāt, ir Linux’am iespiesties mājas lietotājus datoros Latvijā, pasaulē?

    #195054
    Jaunzems
    Participant

    rēku parāva “aplīkot”:D

    Bet domāju, kamēr puse Latvijas nezin neko citu, tālāk par |Win|, par to var nesapņot…:p

    #195055
    deivs001
    Participant

    Labots! 😉

    #195056
    shady
    Participant

    Manuprāt, kādi 70% iedzīvotāji varētu lietot linux, 40% no tiem pat to nenojaustu…

    Pārējie pieder geimeru sugai un cilvēki, kuri domā, ka kaut ko saprot vairāk par PC nekā lielākais vairums, bet uzliekot kādu no *nix dod slēdzienu, ka tas nekam neder un winda rulz, jo izdarot dubultklikški uz.exe nekas nenotiek + lielais gudrais draugs “datorspecs” vēl pasaka, ka uz linuxa nav ne tildes, ne msofisa. tad skaidra lieta, ka linux ir sūds.

    No savas pieredzes zinu, ka pie linux vislabāk var pieradināt cilvēkus, kuri nekad nav lietojuši datoru, jo viņiem ir vienalga un nav pieradums.

    Š eit labs raksts:

    => https://linux.edu.lv/index.php?name=News&file=article&sid=21

    => https://blogs.zdnet.com/Murphy/index.php?p=428

    Quote:


    Pauls Merfijs no “ZDnet” uzdod labu jautājumu, par to, kas visvairāk kavē Linux ienākšanu mūsu ikdienā? Viņš uz šo jautājumu atbild sakot, ka tie ir “eksperti”, kas patiesība ne velna nezin. Viņš savā blogā piedāvā divus šīs problēmas piemērus. Ikviens no mums pazīst kādu, kas ir novērsies no Linux, jo nav varējis tajā kaut ko izdarīt. Diemžēl daudzi uzskata sevi par “ekspertiem”, bet tikai retajam ir ekspertam atbilstošas zināšanas un viņi pamet Linux pēc pāris paviršām pamēģināšanas reizēm, kādreiz viņiem pirmajā brīdī neizdodas atrast meklēto.

    #195057
    deivs001
    Participant

    Par to pieradināšanu piekrītu, itsevišķi, ja tie ir vecāku gadu gājuma cilvēki, kuriem vajag tikai izlasīt epastu vai draugos zolīti pakapāt. Viņiem neinteresē, kas to OS izstrādājis un kas vispār ir OS.

    #195058
    shady
    Participant

    Tieši tā, parasti cilvēks uz PC skatās filmas, klausās mūziku, raksta dokumentus, lieto internetu + vēl šādus tādus darbus, bet tie, kuri sāk eksperimentēt, bet zināšanu trūkums liedz nonākt pie veiksmīga gala rezultāta, tie arī grib windu, lai gan tiem pašiem sākas otras problēmas – vīrusi, visādas drazas utt…utt…

    #195059
    rihardsss
    Participant

    Man ir doma pāriet uz linux, bet ir pāris iemesli kāpēc to vēl nedaru :

    1) esmu slinks :lala:

    2) Neesmu izpētījis kādas tur ir iespējas aizstāt tildi. Paša tulkošana vēl nav liela problēma, bet latviešu sinonīmu vārdnīca laikam ir liela problēma…

    3) Priekš skolas man nepieciešams, lai varu lietot Borland Pascal, nēesmu vēl skatījies, bet man liekas, ka Pascalu linux laikam neatbalsta.

    4) Pārējās programmas – nezinu kādu , kad man savajadzēsies unvai linux viņu atbalstīs.

    Bet nu tiklīdz tikšu galā ar pirmo problēmu laikam arī uzzināšu kā ir ar pārējām. 😀 Neiebilstu arī ja kāds tepat uzrakstītu par šīm lietām… :seeker:

    #195060
    sir_irius
    Participant

    Vienīgais, ko Linux varētu neatbalstīt būtu visual basic… dooh :lala:

    #195061
    shady
    Participant

    Quote:

    1) esmu slinks :lala:


    => Tur nu neviens tev nevarēs palīdzēt…Bet zini, es arī! Īstenībā linux defaultā ir sakonfojams ātrāk par windu ar visiem softiem, tāpēc emsu pa slinku, lai instalētu windu:D

    Quote:

    2) Neesmu izpētījis kādas tur ir iespējas aizstāt tildi. Paša tulkošana vēl nav liela problēma, bet latviešu sinonīmu vārdnīca laikam ir liela problēma…


    => Nafig tev tilde? Nē, es to nopietni! Ko tev īsti vajag? Vārdnīcu? Sinonīmu vārdnīcu? => No problem!

    Pirmais, ko tev vajag, ir vārdnīcas softs, kuram var iebarot vajadzīgās datubāzes.

    => https://stardict.sourceforge.net/ (es lietoju šo. Patīk arī tas, ka “scan” režīmā vari mierīgi tulkot web rakstus – atliek tikai iezimēt vārdu un uzreiz izmetas pie kursora tulkojumi!)

    Otrais, kas tev vajadzīgs ir datubāzes:

    => https://press.slackers.lv/raksti/63 (nē, tev nav obligāti jālieto slackware linuxu)

    * Vācu – latviešu

    * Latviešu – vācu

    * Angļu – latviešu

    * Latviešu – angļu

    * Latviešu – krievu

    * Krievu – latviešu

    * Latviešu sinonīmi

    Kad es kopēju, tad ņēmu no kaut kuriene scitur, ja te kaut kas nesanāk. tad saki, nošārēšu priekš tevis visas datubažes, kas man mētājas uz cieto disku (kā jau teicu – arī es emsu slinks un slinkums man tagad meklēt kur ir jaunākā DB, paņēmu vienkārši pirmo linku no gūgles).

    Cik zinu, tad Tildi var ari noemulēt, bet, manuprāt, tas galīgi nav vajadzīgs. Man pat stardict patīk labāk par tildi..

    Gramatikas pārbaudes rīki ir pieejami atsevišķi arī priekš FF un Openoffice.

    Quote:

    3) Priekš skolas man nepieciešams, lai varu lietot Borland Pascal, nēesmu vēl skatījies, bet man liekas, ka Pascalu linux laikam neatbalsta.


    => https://www.freepascal.org/ ?

    => https://linux.edu.lv/index.php?name=Content&pa=showpage&pid=13

    Neesmu koders, tāpēc nepiesienies. Un kā redzams, tad, ja nevēlies lietot freepascal, tad var izmantot dosbox un noemulēt savu paskālu.

    Quote:

    4) Pārējās programmas – nezinu kādu , kad man savajadzēsies unvai linux viņu atbalstīs.


    Nu, tad domā nākošās vajadzības..

    #195062
    Jaunzems
    Participant

    Tad, kad beigsies Win 7 licence, un salabošu savu PIII lažaskasti, man būs Austrumi … :p

    #195063
    rihardsss
    Participant

    shady paldies par infu! Domāju, ka tgd ātri pāriešu uz linux. Uzreiz kā draugs man ierakstīs disku (man kkāds ljevais diskdzinis – liec ko gribi iekšā, tāpat viņš domā ka tur nekā nav. 😀 ) .

    Cik uz ātro netā atradu tad tas pats Borlands varētu atbalstīt linux, nu ja neatbalstīs paņemšu free pascal.

    Izmantošu brīdi, kad slinkums bišķi mazinājies un sagatavošu datoru pārinstalēšanai.

    #195064
    azazul
    Participant

    sir_irius wrote:

    Vienīgais, ko Linux varētu neatbalstīt būtu visual basic… dooh :lala:


    Ja nezini, tad nemuldi 😛

    google : ‘mono framework’

    #195065
    linx
    Participant

    Atceros kā man pašam gāja ar linux, kad pirmo reiz uzbāzu, tas laikam bija Red Hat 9. Tā kā pirms tam biju windows tikai lietojis, tad likās, ka linux ir pilnīgs mēsls un noinstalēju. Pēc 2 gadu pārtraukuma gribēju vēlreiz pamēģināt linuxu, uzbāzu uz kastes ubuntu, sākums līdzīgs – neko nesapratu, nepatika utt., bet spītības pēc turpināju lietot un tagad man tā linux patīk 🙂 un nav jau nemaz tik sarežģīts, tikai no windows un linux sākumā grūti iebraukt, bet ja ir vēlme un pacietība, tad viss būs bumbās 😀

    #195066
    iKey
    Participant

    Rihard, ja tev ir USB fleška sākot ar 1GB un lielāka, tad gūglē sameklē unetbootin (kkā tamlīdzīgi), un tanī progā tev piedāvās kadu linuxu tu vēlies

    #195067
    Anonīms
    Neaktīvs

    Ak jēl, kā es nebiju pamanijis ka Linuxs ir tik fooooršs 😀 nē nopietni, nezināju ka viņš ir tik kruts, pat nezinu ko tagad darīt, varbūt ņemšu un pārvērtīšos par pingvīnu 😛

    Mīļie cilvēki WTF is that?

    Quote:


    => Nafig tev tilde? Nē, es to nopietni! Ko tev īsti vajag? Vārdnīcu? Sinonīmu vārdnīcu? => No problem!

    Pirmais, ko tev vajag, ir vārdnīcas softs, kuram var iebarot vajadzīgās datubāzes.

    => https://stardict.sourceforge.net/ (es lietoju šo. Patīk arī tas, ka “scan” režīmā vari mierīgi tulkot web rakstus – atliek tikai iezimēt vārdu un uzreiz izmetas pie kursora tulkojumi!)

    Otrais, kas tev vajadzīgs ir datubāzes:

    => https://press.slackers.lv/raksti/63 (nē, tev nav obligāti jālieto slackware linuxu)

    * Vācu – latviešu

    * Latviešu – vācu

    * Angļu – latviešu

    * Latviešu – angļu

    * Latviešu – krievu

    * Krievu – latviešu

    * Latviešu sinonīmi

    Kad es kopēju, tad ņēmu no kaut kuriene scitur, ja te kaut kas nesanāk. tad saki, nošārēšu priekš tevis visas datubažes, kas man mētājas uz cieto disku (kā jau teicu – arī es emsu slinks un slinkums man tagad meklēt kur ir jaunākā DB, paņēmu vienkārši pirmo linku no gūgles).

    Cik zinu, tad Tildi var ari noemulēt, bet, manuprāt, tas galīgi nav vajadzīgs. Man pat stardict patīk labāk par tildi..

    Gramatikas pārbaudes rīki ir pieejami atsevišķi arī priekš FF un Openoffice.

    OMFG imao, sauciet mani kaut par “ekspertu” bet šitā pērties dēļ viena softa? Kamoon, nebrīnos ka pilns te ar Queenziem un vēl sazin kādiem betoniem, lai es tagad ietu vēl kautko meklēt pa netu, kkadas zarazas kopā liktu etc? ppc Nakamais arguments pret Linux – ja nabaga n00bu kas neko nejēdz no pc pioeradinas pie nix, tas ir vāks, zaudēta dvēsele, nu nav tas linux nekas nu nav, es vēl Mac saprotu, win progas skrien ka vējšs, bet nixisti ir tādi paši auni kā noliek win, tobiš, tā vietā lai parūpētos lai viens otra progas varētu normāli runot, ņem un izgudro jaunu ameriku ppc, par interfeisa glupumu nemaz nerunajot Nix pēc manām domām vsp ir veidots pēc principa “Daram to pasu ko win, tikai daram to stulbāk, ilgak un lai lietotājam būtu kkas jādara kā caur zariem” Tā jūs ar tiem nixiem muļāsieties pusi mūža un nedamuļāsieties, man vienbīgi kur redzu pielitojumu kur nixsu lietot ir kkāda serverī lai nav jāmaksā par oficialu softu un tas arī viss Par to ka arī nixiem vīrusi sāk parādīties nemaz nerunājot 100% dodu ka nepaies ne 5 gadi ka linux bus aprakts kautkur, salīdziniet tak kaut to pašu Vistas lai kāds craps arī nebūtu vidi ar kautkādu šmubuntu PSc nu tagad jūs principa pēc te mētāsiet nezkādus nixistus un freeware un opensource lietotājus, kautgan paši tikai čakarē sev pratu, piedod atvaino, ja man mēģinot darbināt vienus un tos pasus procesus kliedz virsu ka nevar vairākas instances laist kkādam tur neatceros bubunta instalātoram, nu vai zini par to ka šie mīl kautkādas lažas ar hardware stradat nemaz nepieminēšu, kkādas slimas konsoles un vel nez kas win ar nix salīdzināt ir tas pats kas phpbb ar kkādu tur es nezinu, php kalkulātoru likt kopa es neesmu tik stulbs lai tērētu savu laiku rokoties kautkur meklējot kautko lai piedabūtu pc darboties, ja pēc instalācijas tas vel kautko prasa no manis- tas ir mēsls, fuj, metams miskastē Oss, linux for human beings? lika pagaidit , neviens normals h7uman beings neies jāt prātu ap kautkādam konsolēm, draiveriem, videm kerneļiem da vel nez ko ja to var izdarīt 100x vienkāršāk un atrak Vot jums iemesls kāpēc linux lieto tik maz cilvēku- līks os līkām galvām, sitiet kaut krustā manas domas nu ir izteiktas par šo te, zb vnk nolūkoties kā jus paši nez ko gribot tur urķēt dauzat galvu pret ķieģeļu sienu. bj par tam prognozēm nemaz nerunājot, lol, pasi pa netu paložņājiet un salīdziniet cik softa ir priekš win un cik priekš nixiem.

    #195068
    samurajs
    Participant

    Morpheus, vai tu saproti, ka esi morons un dižciltīgs auns? Ej drillē savu klubņiku un nemuldi tur, kur tu nezini! Man pilnīgi kauns nevis tikai postēt vienā lapā ar tevi, bet pat nolikt kluci vienā un tai pašā ES dalībvalstī! :mod:

    Es neiešu fleimot Win vs. NIX, jo tas jau te simts reižu izdarīts. Pateikšu tikai, ka NIX lielākā vērtība ir tas ka jams kopā ar visu softu ir bezmaksas – tas tev laikam nesvarīgi? Ne jau katram ir tonna lieku latu, lai nopirktu legālu Windows kopā ar ofisu, fotošopu utt. Jā – tagad pamatā zog, jo to vēl var izdarīt, neviens neapkaro. Bet kādreiz tie prieki tak beigsies! Zinu ka Vācijā jau tagad paniski baidās lietot jebkādu pirātisko softu pat uz mājas PC, jo tur par to drātē ne pa jokam.

    Kādas mļin problēmas ar kādām tur konsolēm, draiveriem etc.? Uzliec savu ubuntu un strādā uzreiz. Windai vajag vairāk draiverus nekā Linuxam.

    Programmu skaits? Laikam 40,000 debian repozitorijā bija. Ja atmetīsim nost daudzas līkās un bugainās Win maksas programmeles, tad tur ar nekas īpaši vairāk nesanāks.

    Man uz PC sadzīvo Win ar Linux, varu pilnvērtīgi strādāt ar abiem. Un nav man nekādu problēmu no tevis aprakstītajām. n00bs nejēdz arī Windows uzlikt, cik tādu tēmu nav bijis jau.

    Varu vēl piebilst, ka ar šādiem postiem tu grauj tikai pats savu reputāciju.

    #195069
    shady
    Participant

    +1

    Š ie arī ir tie “eksperti”, kurus minēju augstāk, kuri izplata aplamības dēļ savas aprobežotības un neziņas.

    P.S. – Morpheus, man šķita, ka esi mazliet gudrāks lietotājs, bet šis posts tik tiešām sagrāva tavu reputāciju.

    #195070
    samurajs
    Participant

    Un vēl kas: cilvēks, kurš apguvis kādu NIX OS – ir izdarījis būtisku soli savā IT attīstībā (tas arī palīdzēs labāk saprast Win darbību).

    Tātad Morpheusam apgūt ubuntu – mazs solītis cilvēcei, bet milzīgs lēciens Morpheusam 😀

    #195071
    aoma
    Participant

    Cilvēce to noteikti pat nepamanīs 🙂

    Negribās veidot atsevišku tēmu – vai NIXiem ir kas līdzīgs Windas System Restore? Apdeitoju Ubuntu, un laikam kas sanācis greizi – tagad, palaižot jebkuru aplikāciju, (kaut vai FF), procesoram viens kodols noslogojas uz 100%, bet otrs pa nullēm. Pieļauju, ka apdeitotais draiveris līks, jo pirms tam viss bija normāli. Procis P4D, matka Intel, videne GF8800.

    #195072
    shady
    Participant
Tiek skatīts 1 ieraksts (no 35 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā