Linux perspektīvas pašreizējā ekonomiskajā situācijā

Sākumlapa Forumi Software Linux/BSD Linux perspektīvas pašreizējā ekonomiskajā situācijā

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 35 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #195073
    aoma
    Participant

    tencinu 🙂

    #195074
    WerNeo
    Participant

    Labrīt!

    Cik var ņemties par to, kas ir labākā OS? Pie tam, kāpēc esat tik kategoriski? Katrs sev izvēlas to, kas viņam tuvāks. Vieni datorspeciālisti nekad nesauks citus speciālistus par līkročiem… Tikai tāpēc, ka otrs rezultāta panākšanai izmanto citu ceļu. Kāda starpība, Win vai NIX? Ja cilvēks māk tikai uz win, tad lai dara. Ja māk tikai uz NIX… Arī… Bet ja māk abās (četrās), tad pavisam brīnišķīgi. 🙂

    Visi mēs esam vairāk vai mazāk līkroči. Atzīšos, es Linuxam iekārtu draiverus neprogrammēju. Nemāku. Līkrocis… 🙂

    Man datorjomā ir aiz muguras aptuveni 10 gadi (programmēšana, win serveru administrēšana, dzelži – mazākā mērā, u.c. tagad darbs drusku savādāks, bet tāpat sportisko garu datorjomā nezaudēju 🙂 ). No tiem 4 gadi studijās. un es nekautrējos pateikt, ka daudz vēl ko nezinu. Un nesaku, ka citi ir līkroči, jo nedara datorā visu tāpat kā es.

    ÄŒaļi, Jūsu/mūsu nezināšana vienā vai otrā jomā, nenozīmē, ka tā joma slikta, bet mēs/Jūs balti un pūkaini. Reiz taču ir jākļūst pieaugušiem un jābeidz tie strīdi par labāko OS. Katram savs!

    Būsim solidarizēti, un netēlosim, “es visu zinu, bet kas man nepiekrīt, ir līkrokaini āpši”. Katram mums ir sava uts!

    P.S. Pēdējā laikā te pārāk daudz negāciju parādās… Ребята, будим жить дружно!

    #195075
    shady
    Participant

    WerNeo – Es tev pilnībā piekrītu, bet diskusija ir par linux izplatības līmeni un tā palielinājumu. Piekritu viedoklim, ka linux ienākšanu savā ziņā traucē nekompetentu cilvēku blamēšanās, ka linux ir sūds un tā tālāk, jo pašiem kaut kas nav sanācis un nepārzina (nav pat nojausmas), kas tas pa zvēru ir.

    + Tiek piepalīdzēts esošajiem un vēlmi apgūt gribošajiem ar informāciju.

    Bet, diemžēl, atnāk viens (neteikšu kurš) un nosauc visus pa auniem (ieskaitot mani, samuraju + sanāk, ka mana sieva un bērni ir pazaudējuši dvēseli, jo lieto linux.)

    Piedod, werneo, bet es varu saprast, ka samurajam var mazliet nervi neizturēt un pievienojos viņa viedoklim. Ja pat mana dzīvesbiedrene, kurai nav nekāda saistība ar IT prot labi rīkoties ar linxux (savām end-juser vajadzībām) + pat palūdz, lai uz viņas laptopa ar uzliek linux, jo iepatikās vairāku dekstopu sniegtās iespējas.. Nemaz nerunājot par to, ka 7gadīgs bērns māk pieiet man pie datora un palaist savas spēlītes uz linux un ieiet internetā, tad man vienkārši trūkst vārdu, lai aprakstītu to līmeni šiem “ekspertiem”, kas neko nemāk izdarīt uz linux, jo tas tak nekam neder…varbūt vispirms vajag sākt ar PC apgūšanu: kas ir monitors? kas ir klava? pele (nē, tas nav grauzējs)? un tad ķerties klāt kaut kam sarežģītākam, nevis aplikt to, ko paši nav lietojuši vai palietojuši “5 minūtes”.

    #195076
    m*****
    Participant

    Morpheus: tieši tā, Tev linux nevajag.

    #195077
    dmd
    Participant

    Morpherus sarakstīji jau palagu normālu, tikai viena problēma – makintoši arī būtībā ir unix. un tie džeki kā reiz spiež uz lietošanas vienkāršību (kautgan man pašam makos liekas biki čž)

    ļauj, iecitēšu

    Quote:

    ja pēc instalācijas tas vel kautko prasa no manis- tas ir mēsls, fuj, metams miskastē


    tu tiko izmeti mēslainē visus windows pēc kārtas, kur pēc OS instalācijas ir vēl jāliek kādi 5-6 diski ar draiveriem, kā arī jāmeklē visur apdeiti viņiem (tu taču neesi tik lāms, lai izmantotu novecojušus draiverus?)

    ja godīgi man teju visiem izmēģinātajiem linukšiem (izņemot varbūt gentoo) viss ir strādājis “out of the box”, kur tev ir problēma – nezinu. iespējams abas rokas kreisās, vai visi pirksti īkšķi.

    #195078
    Anonīms
    Neaktīvs

    Lol, hehehehehe 😀 Redz kā arkar izvērtās, atlika man tik kko oponēt un aizgāja velns par ābeci 😛 Būtībā kā jau teicu radio- katram savs ir labs, vienam patīk nixs otram win, citam mac vēl citam beos vai vēl kkas, cits vispar uz dosa rubī 😛 Š itādas tēmas un fleimi ir bezjēdzīgi, tagad palasiet visu no sākuma un apdomājieties, par ko jūs vispār stridaties vai nez ko? Paši pakārāties, miermīlīgie, kā jau teicu, atlika man tik kko oponet un aiziet jau 😛 Tak kad jūs vienreiz apjēgsiet ka šitādas tēmas nepiekā laba nenoved , kā tikai pie savstarpējām domstarpībām un citam lamem 😛 Tak nevar vienreiz pienemt- katram bērnam sava rotaļlieta mīļa, man patīk win citam atkal nix, un piedod atvaino es neiešu lamāt Samuraju piemēram par to ka viņam patīk Bubunts vai vēl kas, tāpēc jau viņš sliktāks cilvēks nepaliks un alu mazak dzert ar nesaks 😀 😀 Bet nu jokus pie malas, pēc augstāk lasāmā pašiem tagad jaiebrauc ka vajag bik minimali ari piedomat pie šitādu diskusiju veidošanas , vienmēr būs kads kam kautkas nepatiks, un tas ir okei, ja viss visiem vienmēr patiktu viss vienkārsi apstātos 😛 Es nu neko nezinu par nix, nejēdzu, cilvēki mīljie, nemaz negribu zināt, ta ir gaumes lieta! Par to nav jastridas! Bet tas vien ka jūs pārējie dēļ augstāk esoša posta sākat fleimu vien ir apdomas vērts!

    Nu kam tās apspriešanas ir vajadzīgas? Savā ziņā jau slikti ir ka nevienu te nesoda, sodītu- mok bik arī piebremzetu un padomatu pirms šitādus domino fufeļus veidotu 😉

    WerNeo +1 Ребята, будим жить дружно!

    #195079
    Foxsk8
    Participant

    Vajag kādu normālu supportu iekš LV izveidot, tad arī būs vairāk firmu, uzņēmumu, cilvēku, kas pāries uz atvērto koda softu. Reāli tagad ir novērots. Windows XP – legāls. Offis – Open Office. 😀 Reāli arī daudziem sisadminiem tās zināšanas par atvērto kodu arī ir tādas, kādas viņas ir. Taka reāli, ja izveidotu kaut kādu organizāciju, apmācības kantori, būtu labs grābiens. Cilvēki maksātu par apmācību, kursiem un sisadminu īri.

    #195080
    samurajs
    Participant

    Morpheus: Nu bet tu vēlreiz savu txt pārlasi – ritīgi vēmekļu un atejas satura uzgāšana NIX. Un nevajag arī Samuraju lamāt ka bubunts patīk 😀 Nu nemaz tā nepatīk, bet tam supports vislabākais. Varbūt 2 dienas jātos ar kādu probzu, bet te – lūdzu – Googlē visu var ātri atrast. Un es neesu linuksists ar putām uz lūpām, bet no visa paņemu labāko.

    Sodīšana? Par ko? Ja sāks iet betona stilā – tad jau būs arī…

    #195081
    Anonīms
    Neaktīvs

    samurajs wrote:

    Morpheus: Nu bet tu vēlreiz savu txt pārlasi – ritīgi vēmekļu un atejas satura uzgāšana NIX. Un nevajag arī Samuraju lamāt ka bubunts patīk 😀 Nu nemaz tā nepatīk, bet tam supports vislabākais. Varbūt 2 dienas jātos ar kādu probzu, bet te – lūdzu – Googlē visu var ātri atrast. Un es neesu linuksists ar putām uz lūpām, bet no visa paņemu labāko.

    Sodīšana? Par ko? Ja sāks iet betona stilā – tad jau būs arī…

    Tas teksts bija vairāk gan safeikots, bet efektu tu redzi pats man domāt 😛 un manu domu ar laikam saprati, neesi tak vakarējais 🙂

    EDIT : https://tools.ietf.org/html/rfc1855 tādi posti kā augstak saskaņā ar interneta etiķeti skaitās fleimings, (dooh) un ne es vienīgais to uzskatu par līdzvērtīgu lamu vārdiem un tā tālāk 😉 Saku to tāpec, ka te jau pārak bieži tiek piemirsts mazais uzraksts zem notepad.lv – Pozitīvi domājošiem cilvēkiem .

    #195082
    Maris77
    Participant

    Lietoju ubuntu 8.10 vairāk kā menesi, bet diemžēl tas nav priekš manis. Viss ir ok, bet neiet spēles , neesmu no spēlēm atkarīgais, bet reizēm gribu pašaudīties vai izspēlēt futbola maču, diemžēl uz ubuntu to nevar izdarīt. Bērns grib spēlēt Simsus, to viņš arī nevar. Bet ja runājam par firmām un valsts kantoriem , nekad nesapratīšu kāpēc ir jāizmet tāda nauda par microsoft licenzēm , ja to pašu visu var dabūt par brīvu.

    #195083
    rihardsss
    Participant

    Morpheus:

    Tu jau nu būtu tas pozitīvi domājošais. Linuxi ir mēsli, neko ar viņiem nevar izdarīt, pašam jādomā kko utt. Ja tas tgd saucas pozitīvisms… Tava taisnošanās par to tekstu arī ir bezjēdzīga, tavas dižās domas jau tāpat skaidras, tgd tu vnk mēģini visu “apslāpēt”. Un cik es redzu tad nevis linux’isti nodirš windows lietotājus, bet otrādi.

    Vēl interesanti :

    Quote:

    ja nabaga n00bu kas neko nejēdz no pc pioeradinas pie nix, tas ir vāks, zaudēta dvēsele


    un vēlāk :

    Quote:

    katram savs ir labs, vienam patīk nixs otram win,


    Tātad tas saucas brīva izvēle? Nē, linux nedrīkst rādīt jaunajiem datorlietotājiem, ja nu vēl iepatīkas un sāk lietot nevis windows, bet linux? Būs zaudēta dvēsele, ja? Tiešām tgd saprotu kur ir “expertu” vaina sabiedrības ietekmēšanā par sliktu citām OS. Es, ja neesmu kko kārtīgi iemēģinājis, cenšos citiem nestāstīt referāta garumā par to, ko es nospriedu pēc covera vai pirmās bildes ko tur ieraudzīju. Morpheus, cik ilgi tu esi lietojis linux? Es, piemēram, vispār vēl neesmu lietojis, bet drīz iemēģināšu.

    #195084
    samurajs
    Participant

    Morpheus wrote:

    tādi posti kā augstak saskaņā ar interneta etiķeti skaitās fleimings, (dooh) un ne es vienīgais to uzskatu par līdzvērtīgu lamu vārdiem un tā tālāk 😉 Saku to tāpec, ka te jau pārak bieži tiek piemirsts mazais uzraksts zem notepad.lv – Pozitīvi domājošiem cilvēkiem .

    Te nav nekāds klosteris, un pāris skarbāki vārdi nav nekāds fleims. Vajag tikai sevi kontrolēt, cik tālu drīkst iet.

    #195085
    WerNeo
    Participant

    Un tagad paskatīsimies, cikos Morpheus rakstīja savu tekstu par Linuxu… Viss ir normāli un piedodami. 😉 Cilvēks būs pārnācis no kāda dzerstiņa… un izdomāja “ieiešu nu paskastīties, kas notepabā jauns”.

    A tur… Kārtējais “Linux rullZ, Winows *ux”. Tā nu Morpheus nenoturējās un “gāza”, skaidrā pats tā nemaz nedomājot, kā pateica pa dzērumam. 🙂

    Tas, protams, ir tikai mans pieņēmums (no savas pieredzes 😀 ), bet tā izskatās.

    #195086
    deivs001
    Participant

    Viss jau būtu labi, ja vien nebūtu no tēmas novērsušies! Nekur netika minēts, ka Linux ir pārāks par Windows vai ko citu.

    Tikpat labi daudzi var nomētāt akmeņiem to pašu LIR, Notepad vai citu mazu kopienu. Jo redz tur atbildes, jaunumi, dziesmas nav jaunākā svaiguma vai arī ideāli norunāts uzrakstīts.

    #195087
    sir_irius
    Participant

    Nu, tad kāds var uzrakstīt kādu mazu ieskatu iz “linux perspektīvas pašreizējā stāvoklī”? P.S. Visi OS rullzo! 🙂

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 35 kopumā)
  • Jums ir jāpieslēdzas sistēmai, lai varētu komentēt šo tēmu.
Jaunākais portālā