Microsoft apmāca pārdevējus un apmelo Linux

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Microsoft apmāca pārdevējus un apmelo Linux

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 88 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #210581
    Evers
    Participant

    pirmkārt jau jādabū tas spečuks

    otrkārt jāsavelk josta ciešāk ar būs, dārgi tāds plēsīs

    Uz Windows pat nevajag būt nezkādam gīkam lai atrastu sev kautvai wifi draiveri, toties uz linux jāņem un jāčakarējas ar kautkādu termināli. – C’mon ? ir 21. gadsimsts! Windowsā, vidējam lietotājam komandrinda nav nepieciešama vairs cik sen? – kādi 15 gadi būs, vismaz W98 varēja visu sastellēt civilizētā veidā 🙂

    #210582
    jonjs
    Participant

    Njā lielākus melus par Linux laikam ir grūti izdomāt.

    Teikšu tā, ar draiveriem linuxaa viss ir ievērojami labāk, kā windā vismaz, ja salīdzina ar XP.

    Printeri, skeneri, telefoni, fotoaparāti viss iet bez nekādu atsevišķu draiveru meklēšanas. Tas pats vienkāršais Ubuntu 8.04 LTS (Long time support) vismaz reizi nedēļā atnāk jauni drošības u.c. apdeiti. Supporta laiks 3 gadi.

    Vienīgais mīnuss Linux ā ir , ka nav piemēram tādas programmas kā AutoCAD, PCAD, PSPICE nu tādas specifiskas, lai gan REDHat linuxā cik zinu tādas ir, bet tās jau ir par maksu.

    Njā un vēl protams Linux nav tās OS, kura uztur spēļu industriju un jaunākās Windas spēlītes uz tā neies, bet pēc būtības spēlītes ir laika nosišana.

    Tomēr, ja runājam par papildus programmām tādas kā Photoshop (linuxam ir GIMP) un daudzas citas (lai neteiktu, ka 16 000 brīvi pieejamas noderīgas programmas par velti).

    Problēma jau ir tajā, ka tie, kas te apliek Linux paši to lāga nemaz nav lietojuši. Pēdējās versijas tādas kā OpenSUSE 11.1, Debian, Ubuntu 8.04 vai 9.04 pārspļauj

    Windows XP vairākas reizes, par tādu sū … u kā VISTA es pat neieminēšos.

    #210583
    gaziks52
    Participant

    m_janis wrote:

    Vispār jau M$ nav izmantojuši vēl vienu ļoti būtisku argumentu. Nu nav un, kā liekas, vēl ilgi nebūs, uz Linux normāla profesionāla softa (protams, nerunāsim par specifiskām lietām, pat NASA, Pentagons u.c. lieto Linux, bet softs arī ir veidots konkrētam darbam).

    Par dzelžu (ne)atbalstu piekrītu par visiem 200%.

    Starptautiskajā kosmosa stacijā lieto Win 🙂 (video sākot no 2. minūtes)

    https://www.youtube.com/watch?v=YmANfNBN2JY

    #210584
    Demarc
    Participant

    Wow, cik te daudz fanātisku linuksoīdu aizstāvju… Š eit vietā būtu pirms daudziem gadiem Snow rakstītais iekš shulcs.lv:

    “Lasot par tiem linuxiem radās aptuvens priekšstats par tā lietotājiem.

    Tā jau tajā dzīvē ir. Aizejot uz kādu linuxistu tusiņu ar klātiem galdiem (kas pats par sevi jau būtu kuriozs), tur noteikti notiktu sociālā noslāņošanās, līdzīgi kā cietumos.

    Galda galā sēž rūdītie veči. Tie ir tie, bez kuru atbalsta Torvalds vēl tagad sasarkušām acīm raudātu virs klaviatūras. Linuxu lieto samērīgās devās, kā jau cilvēki, kas zin lietām mēru. Necenšas palaist uz linuxa wolfenšteinu vai Maya3D. Viņi zin, ka to prot un ar to arī ir mierā. Viņi kerneli (laikam tā to sauc) zina pa bitiem un staigā T-Kreklos ar uzrakstiem binārajā pierakstā. Viņi sēž klusējot un zīmīgi saskatās. Saprotas bez vārdiem. Laiks patērēts pišoties ar Linuxu – dienā no 16 līdz 24 h. Uz windows skatās ar līdzjūtību.

    Blakus viņiem sēž tie, kas grib būt kruti, bet tik tālu, dažādu apsvērumu dēļ, netiek. Toties viņi ir ļoti runīgi – es šodien LILU, LILI, LILE, LILA (vajdzīgo pasvītrot) liku uz 386; bet es naktī mēģināju piekompilēt kernelim pašprogrammētu kalkulatoru; bet es visu dienu ņēmos ar to lai windows startējoties domātu, ka viņš ir linux. Linuxu lieto visam – sākot no poligrāfijas un beidzot ar profesionālo videografiku. Lamājas, ka Doom 3 īsti negrib iet uz viņu linuxoīdiem, tomēr spītīgi cenšas to palaist. Staigā T-kreklos ar uzrakstiem “Linux Rulzz” un “Linux 4eva”. Laiks patērēts pišoties ar Linuxu – dienā no 8 līdz 16 h. Uz windows skatās ar neslēptu pārākuma apziņu un šad tad mājās salauž pa kādam win instalācijas CD, par ko paziņo visiem saviem e-draugiem.

    Un pašā galda attālākajā galā dirn linuxisti iesācēji. Prot uzlikt kaut kādu gatavu distributīvu un jūtas lepni par to. Līdz ko jāsaduras ar kādu nopietnāku problēmu, sāk sarkt, tusnīt un svīst. Bet nepadodas. Staigā T-Kreklos ar pingvīniem un pabalējušiem windows uzrakstiem, kuriem apakšā ar nenomazgājamo flomāsteru uzrakstīts SUX. Mēģina lietot linux, bet brīžos windows. Linuxu lieto elementārāko biroja darbu darīšanai. Ar ko nemērīgi lepojas. Vakaros, pārnākot mājās, aizver logus, logu slēģus, aizkarus un tad palaiž windows lai spēlētu savu “nīd 4 spīd”. Sēž un savā starpā sarunājas par linuxa nākotnes perspektīvām un citām lietām par kurām viņi neko nezin, bet gribētu gan uzzināt. Laiks patērēts pišoties ar Linuxu – dienā līdz 8 h. Patīk windows.”

    Nu kaut kā tā.

    #210585
    gaziks52
    Participant
    #210586
    Eudoxus
    Participant

    Kārtējā neauglīgā diskusija. Vispār jau cilvēkiem vajadzētu kaut kā iemācīties nošķirt pašu produktu no viņa gatavotājiem un atcerētie, ka runa ir par programmu, nevis reliģiju vai nacionalitāti. Man šķiet pilnīgs sviests sākt apsaukāties tikai tāpēc, ka kāds ne tā izteicies par programmu.

    Grūti spriest par Samuraja ielikto info. Jāņem vērā, ka tā ir ņemta no linuksistu ziņu kanāla, kur bieži vien par windows tiek rakstītas dažādas muļķības. Tieši tas pats notiek dažos Apple medijos attiecībā uz Win un dažos win medijos attiecībā uz mac un linux. Tas taču nav nekāds jaunums, ka cilvēki mēdz runāt blēņas.

    Š aubos, ka mazmīkstie dotajā brīdī kreņķējas par linuxu uz datoriem. Viņiem varbūt sagādā galvassāpes Windows Mobile un IE popularitātes kritums, bet par Win7 viņi, domāju, ir mierīgi. Vismaz tā liek domāt mazliet skarbā cenu politika. Win7 vajadzēja būt mazliet lētākam. Nav arī nekāds noslēpums, ka lielākā daļa cilvēku, kas nopirka netbūkus ar linux ātri vien uzinstalēja XP.

    Bet linuxistiem nudien vajadzētu vairāk uztraukties par sava produkta kvalitāti, kas – kā uzskata vairāki linux lietotāji ar pamatīgu stāžu – ir krietni kritusies (sk. piem., https://blogbeebe.blogspot.com/2009/03/end-of-line.html). Lai arī ko teiktu par linux labajām īpašībām, tomēr situācija, kad katrā jaunā distributīva relīzē kaut kas tiek salabots un kaut kas tiek sajāts nav apmierinoša. Ja pat daudzi rūdīti linuxisti saka, ka brīžiem linux sagādā pārlieku lielas galvassāpes, tad ko jūs griba no ierindas lietotāja, kuram pašam ir jāadministrē savs kompis?

    Bet beigu beigās – katrs lieto to, ko pats uzskata par sev ērtāku un izdevīgāku.

    #210587
    jonjs
    Participant

    Pateikšu kādēļ man patīk Linux. Protams tur ir šādi tādi gļuki Pulseaudi gļuks uz Ubuntu kaut vai, bet izvēles iespēja un tas ir patīkami. Neciešu monopolu kā tādu, kur nu vēl Windows. Protams var lietot krakotos (t.i. zagtos Win produktus), bet zagšana ir un paliek zagšana. Arī Latvijā Monopolam ir piemēri Latvenergo, Lattelecom, LMT un kā šo kompāniju drabība izmainījās, kad parādījas konkurenti, kā sāka labāk justies lietotāji un klienti.

    Un protams ir un paliek ekonimiskais izdevīgums. Linux Ubuntu ieviešana Francijas policijā ekonomija uz SOFTA 70 %, Minhenes pāreja uz OpenOffice kā arī uz Debian Linux arī naudas ekonomija.

    Latvijā, kur par Microsoft produktu licenšu nomu, ne pirkšanu, daži labi uzņēmumi maksā pa 500 000 Ls trīs gados ir par ko padomāt, it īpaši, ka daudziem dēļ tā apgriž algas un pat pensijas.

    #210588
    richX
    Participant

    Hmm, es uzskatu savukart, ka Microsoft jau kadu laicinu atverto kodu uzskata par realu sancensi. Ne velti augstskola noveroju, ka Microsoft jau pec iespejas agrak censas pieradinat cilveku pie windows, 100% macibu vielas uz windows programaturas, iespeja papildus studejot iegut Microsoft diplomu, tas pats MSDN. Pilnigi jutu, ka tieku paverdzinats. Uzskatu, ka sobrid pati lielaka problema ar Linux laucinu ir liela sadrumstalotiba. Pec saviem noverojumiem varu apgalvot, ka windows savdabigais monopols nezudis, kamer vien pastaves piratisms. Jo liela dala windows lietotaju to lieto nelegali, ja butu liegta sada iespeja butu liegta, tad daudzi no viniem draudzigak saktu skatities uz atverto kodu. Tad augtu linux popularitate, ja augtu popularitate, tad ari datorspelu, datorprogramu un datortehnikas razotaji ari saktu vairak draudzeties ar linux. Liela nozime ir ari pieraduma spekam. Pats ari tomer lietoju pamata windows vidi, tuvakajas dienas grasos legali novilkt un pariet uz win7 pro, ar win7 pagaidam neesmu saskaries ar nopietnam problemam un rokas ari gluzi no pakalas neaug. Tomer sad tad uz cieta uzmetu ari Ubuntu, lai gan vide ir nepierasta, tomer ir patikami pastradat uz kka alternativa. Tomer driz atkal atgriezos pie windows, pieradumam tomer ir liels speks. Linux attistibu es atbalstu ar abam rokam un kajam. :> Tads mans uzskats par so visu.

    #210589
    Janhouse
    Participant

    Uz Linux man nav bijušas problēmas ar jaunajiem un vecajiem iPodiem un Creative mūzikas atskaņotājiem. Viss strādāja momentā pēc ierīces pieslēgšanas.

    Printeri caur CUPS arī strādā lieliski (pat HP Laserjet 1200, kuram uz Windows nav draiveris un jāapiet problēma, liekot kautkādu 1300 sērijas draiveri). Nav arī problēmas printerus šārēt, lai tos varētu lietot ikviens ar laptopu manā mājas tīklā.

    Pat sinhronizējot mobilā tālruņa datus ar datoru, izmantojot bluetooth, nesagādā problēmas. (Uz Windows šajā ziņā bija krietni limitētājas iespējas)

    Parādiet man kādu wireless tīkla karti, kura nešancētu uz jaunākajām Linux distribūcijām.

    Nav support? Google meklētājs ir lielisks support. Nevajag lasīt 2 gadus vecas ziņas un tad neradīsies pārpratumi.

    Vēl, protams, praktiski jebkuru problēmu var atrisināt ieejot Freenode IRC serverī un sameklējot kanālu, kurā uzturas eksperti attiecīgajā jautājumā.

    Ak jā, un ja nu galīgi nevar/negribās risināt problēmu, ir tak arī maksas support.

    Te drīzāk var runāt par pirkstu līkumu konrētajiem cilvēkiem. Ja esi ar traumētām smadzenēm vai vienkārši galva nedarbojas kā gribētos, tad maksā par OS un pārējām programmām. 😀 Gudrāki cilvēki to pašu vai labāku rezultātu sasniegs lietojot opensource. 🙂

    #210590
    Eudoxus
    Participant

    jonjs wrote:

    Pateikšu kādēļ man patīk Linux. Protams tur ir šādi tādi gļuki Pulseaudi gļuks uz Ubuntu kaut vai, bet izvēles iespēja un tas ir patīkami. Neciešu monopolu kā tādu, kur nu vēl Windows. Protams var lietot krakotos (t.i. zagtos Win produktus), bet zagšana ir un paliek zagšana. Arī Latvijā Monopolam ir piemēri Latvenergo, Lattelecom, LMT un kā šo kompāniju drabība izmainījās, kad parādījas konkurenti, kā sāka labāk justies lietotāji un klienti.

    Un protams ir un paliek ekonimiskais izdevīgums. Linux Ubuntu ieviešana Francijas policijā ekonomija uz SOFTA 70 %, Minhenes pāreja uz OpenOffice kā arī uz Debian Linux arī naudas ekonomija.

    Latvijā, kur par Microsoft produktu licenšu nomu, ne pirkšanu, daži labi uzņēmumi maksā pa 500 000 Ls trīs gados ir par ko padomāt, it īpaši, ka daudziem dēļ tā apgriž algas un pat pensijas.

    Piekrītu tam, ko saki. Valsts iestādēm jau sen vajadzēja pāriet uz linux. Tiesa gan mūsu apstākļos diez vai kāda ietaupīšana sanāks, jo noteikti uzradīsies kāda IT firma, kas pieder kādam tur Š lesera paziņam, kura pavisam nejauši uzvarēs konkursā par linux ieviešanu valsts pārvaldes datoru sistēmā. Beigu beigās būs cena būs tāda pati.

    Vienīgi tevis teiktais nekādi nav par raksta tēmu.:)

    #210591
    Eudoxus
    Participant

    Janhouse wrote:

    Uz Linux man nav bijušas problēmas ar jaunajiem un vecajiem iPodiem un Creative mūzikas atskaņotājiem. Viss strādāja momentā pēc ierīces pieslēgšanas.

    Printeri caur CUPS arī strādā lieliski (pat HP Laserjet 1200, kuram uz Windows nav draiveris un jāapiet problēma, liekot kautkādu 1300 sērijas draiveri). Nav arī problēmas printerus šārēt, lai tos varētu lietot ikviens ar laptopu manā mājas tīklā.

    Pat sinhronizējot mobilā tālruņa datus ar datoru, izmantojot bluetooth, nesagādā problēmas. (Uz Windows šajā ziņā bija krietni limitētājas iespējas)

    Parādiet man kādu wireless tīkla karti, kura nešancētu uz jaunākajām Linux distribūcijām.

    Nav support? Google meklētājs ir lielisks support. Nevajag lasīt 2 gadus vecas ziņas un tad neradīsies pārpratumi.

    Vēl, protams, praktiski jebkuru problēmu var atrisināt ieejot Freenode IRC serverī un sameklējot kanālu, kurā uzturas eksperti attiecīgajā jautājumā.

    Ak jā, un ja nu galīgi nevar/negribās risināt problēmu, ir tak arī maksas support.

    Te drīzāk var runāt par pirkstu līkumu konrētajiem cilvēkiem. Ja esi ar traumētām smadzenēm vai vienkārši galva nedarbojas kā gribētos, tad maksā par OS un pārējām programmām. 😀 Gudrāki cilvēki to pašu vai labāku rezultātu sasniegs lietojot opensource. 🙂

    Sākās. Paturi lūdzams savus elitāros apsvērumus pie sevi. Tu pats, piemēram, arī labo savu auto? Un ja sabojājas televizors, tad arī pats labo? Ja ne, tad ko tu teiktu, ja automehāniķis tev sāktu stāstīt no kurienes tev aug rokas un kādā stāvoklī ir tavas smadzenes. Ielāgo, ka smadzenes tomēr ir ierobežots resurss un viesiem nav nedz laika nedz lieku resursu pievērst pārlieku lielu uzmanību vienam darba rīkam (t.i., kompim). Kāpēc tad, ja kāds nemāk uzlikt draiversu vai googlē sameklēt, kā atrisināt kārtējo linux gļuku viņš tiek nosaukts par idiotu. Es varbūt arī zinu dažas lietas par kurām tev nav ne jausmas, bet tāpēc taču nesāku apsaukāties.

    Ja gribi mērīties ar krānu, tad mēģini atrast kaut kādus adekvātus veidus. Nopērc iPhone vai BMW, piemēram.

    #210592
    Wuu
    Participant

    Demarc +1 “Uz windows skatās ar līdzjūtību.”

    Biju Vācijā darba darīšanās, līdzi bija noteboks ar Ubuntu un tā sanāca ka Windowsu kādu mēnesi neredzēju. Kad atbraucu mājās un nācās piesēsties pie Windowsa, man bija tāda sajūta ka piesēdos pie akmens laikmeta tehnoloģijas. Un tiešām skatījos uz datoru ar lielu nožēlu! Tad kad tu spēj sajust to ko tev dod Linux ilgstoši to lietojot, it sevišķi tādi distrs ka Ubuntu 8.04. Neviens, nekad, negribēs tlietot Windowsu un tiešām skatīsies uz to ar nožēlu.

    Pats grūtākais ir atradināties no vecajiem ieradumiem, pats linux ir jālieto nedaudz savādāk. Programmas ar savādāku interfeisu! Tas ir tāpatās kā mēģināt atmest smēķēšanu. Bet kad tu beidzot to pieņem kā pašsaprotamu lietu, tikai tad tu vari salīdzināt Windowsu ar Linuxu. Tikai tad tu spēsi pats izvēlēties kas tev patīk vairāk. Bet pagaidām lielāka daļa runā svešiem vārdiem un neveido savu viedokli.!

    #210593
    Genādijs
    Participant

    Gaziks, tavs video visu izsaka gan par to kas stabilāks drošāks utt ujp 🙂 kosmosā nav vietas kļūmēm un visam jābūt paššaprotamam jo nav laika domāt ko consolē klabināt.

    #210594
    Eudoxus
    Participant

    Wuu wrote:

    Demarc +1 “Uz windows skatās ar līdzjūtību.”

    Biju Vācijā darba darīšanās, līdzi bija noteboks ar Ubuntu un tā sanāca ka Windowsu kādu mēnesi neredzēju. Kad atbraucu mājās un nācās piesēsties pie Windowsa, man bija tāda sajūta ka piesēdos pie akmens laikmeta tehnoloģijas. Un tiešām skatījos uz datoru ar lielu nožēlu! Tad kad tu spēj sajust to ko tev dod Linux ilgstoši to lietojot, it sevišķi tādi distrs ka Ubuntu 8.04. Neviens, nekad, negribēs tlietot Windowsu un tiešām skatīsies uz to ar nožēlu.

    Pats grūtākais ir atradināties no vecajiem ieradumiem, pats linux ir jālieto nedaudz savādāk. Programmas ar savādāku interfeisu! Tas ir tāpatās kā mēģināt atmest smēķēšanu. Bet kad tu beidzot to pieņem kā pašsaprotamu lietu, tikai tad tu vari salīdzināt Windowsu ar Linuxu. Tikai tad tu spēsi pats izvēlēties kas tev patīk vairāk. Bet pagaidām lielāka daļa runā svešiem vārdiem un neveido savu viedokli.!

    Kāds sakars tavām sentimentālajām pārdomām ar Samuraja ievietoto ziņu? Man arī ir visādas sajūtas piesēžoties pie dažādiem datoriem, who cares.

    #210595
    Janhouse
    Participant

    Eudoxus wrote:

    Janhouse wrote:

    Uz Linux man nav bijušas problēmas ar jaunajiem un vecajiem iPodiem un Creative mūzikas atskaņotājiem. Viss strādāja momentā pēc ierīces pieslēgšanas.

    Printeri caur CUPS arī strādā lieliski (pat HP Laserjet 1200, kuram uz Windows nav draiveris un jāapiet problēma, liekot kautkādu 1300 sērijas draiveri). Nav arī problēmas printerus šārēt, lai tos varētu lietot ikviens ar laptopu manā mājas tīklā.

    Pat sinhronizējot mobilā tālruņa datus ar datoru, izmantojot bluetooth, nesagādā problēmas. (Uz Windows šajā ziņā bija krietni limitētājas iespējas)

    Parādiet man kādu wireless tīkla karti, kura nešancētu uz jaunākajām Linux distribūcijām.

    Nav support? Google meklētājs ir lielisks support. Nevajag lasīt 2 gadus vecas ziņas un tad neradīsies pārpratumi.

    Vēl, protams, praktiski jebkuru problēmu var atrisināt ieejot Freenode IRC serverī un sameklējot kanālu, kurā uzturas eksperti attiecīgajā jautājumā.

    Ak jā, un ja nu galīgi nevar/negribās risināt problēmu, ir tak arī maksas support.

    Te drīzāk var runāt par pirkstu līkumu konrētajiem cilvēkiem. Ja esi ar traumētām smadzenēm vai vienkārši galva nedarbojas kā gribētos, tad maksā par OS un pārējām programmām. 😀 Gudrāki cilvēki to pašu vai labāku rezultātu sasniegs lietojot opensource. 🙂

    Sākās. Paturi lūdzams savus elitāros apsvērumus pie sevi. Tu pats, piemēram, arī labo savu auto? Un ja sabojājas televizors, tad arī pats labo? Ja ne, tad ko tu teiktu, ja automehāniķis tev sāktu stāstīt no kurienes tev aug rokas un kādā stāvoklī ir tavas smadzenes. Ielāgo, ka smadzenes tomēr ir ierobežots resurss un viesiem nav nedz laika nedz lieku resursu pievērst pārlieku lielu uzmanību vienam darba rīkam (t.i., kompim). Kāpēc tad, ja kāds nemāk uzlikt draiversu vai googlē sameklēt, kā atrisināt kārtējo linux gļuku viņš tiek nosaukts par idiotu. Es varbūt arī zinu dažas lietas par kurām tev nav ne jausmas, bet tāpēc taču nesāku apsaukāties.

    Ja gribi mērīties ar krānu, tad mēģini atrast kaut kādus adekvātus veidus. Nopērc iPhone vai BMW, piemēram.

    Es neapsaukājos. Palasi kārtīgi 😀

    Ja runājam par pašu opensource softu, tad tas ir labs un vēl labāk, ka neko nemaksā un jebkurš to var pārveidot, labot, upgreidot.

    Ja gribi lai viss ir pa velti, tad dari pats vai atrodi kādu, kurš būs ar mieru to izdarīt pa velti (jau minēju IRC kanālus). Ja nē, tad beidz dirst, ka tev nekas neiet! Ja neko nedara, tad arī neiet. Aizej samaksā kārtīgam speciālistam un viņš Tev visu uzliks. Ja Tu ko nemācēji uzlikt, tad pats esi vainīgs un nevaino operētājsistēmu.

    Problēma ir Tevī! Ej pataisno savus pirkstus un tad parunā par to, kas strādā un kas ne.

    Man ar krānu nav jāmērās. Man viss trādā un nav problēmu. Ja arī kautkas momentā nestrādā, tad to problēmu pats mēģinu atrisināt un līdz šim ir izdevies.

    Nedaudz kaitina tie muļķīši, kuri paši neko no tā nesaprot un saka, ka Linux sucks, jo man nesanāca palaist tetri un CS vispār tur neejot. Nu beidziet muldēt kā klaču bābas.

    #210596
    jonjs
    Participant

    Es izmēģinājos arī visādus Distrus (OpenSuse, Debian, Esmu novilcis arī OpenSolaris) un tomēr beigu beigās atgriezos pie tā ar ko sāku, Ubuntu 8.04 uz noutbuka joka pēc stāv 9.04.

    Un ar nepacietību gaidu jauno LTS Ubuntu versiju.

    TOmēr ir ļoti patīkami, kad tu ar divu klikšķu palīdzību pilnīgi par velti vari lejupielādēt un uzinstalēt, vai izmantot tādas programmas kā KB3 (Disku rakstīšana ISO fiali U.t.t.), GIMP (PHotoshop ekvivalents), audio un video failu apstrādes programmas, dažādām programmēšanas valodām paredzētās IDE, LAMP server, dažādu peveidu serveru izveidošanas iespējas un vienkāršums un tā tālāk, un tā joprojām. Par visu šo WIndowsā ir jāmaksā akūnie piķi vai arī jāzog, turklāt pēdējā Windas kraku īpašiba, kuros jau ir iestrādāti trojāni ir “maigi izsakoties” ļoti nepatīkama.

    #210597
    Eudoxus
    Participant

    Lasu kārtīgi:

    “Te drīzāk var runāt par pirkstu līkumu konrētajiem cilvēkiem. Ja esi ar traumētām smadzenēm vai vienkārši galva nedarbojas kā gribētos, tad maksā par OS un pārējām programmām. Gudrāki cilvēki to pašu vai labāku rezultātu sasniegs lietojot opensource.”

    Par komplimentiem es tos nesauktu. Ja kāds saka, ka tie kas pērk OS ir ar traumētām smadzenēm, tad, manuprāt, tā ir samērā augstprātīga apsaukāšanās. Tieši tāpat tev kāds varētu teikt, ka ja jau tu pērc gatavu automašīnu bet netaisi pats, tad tev rokas aug no tās vietas, kur beidzas mugura.

    Kas tas ir par sviestainu pieņēmumu, ka tie, kuriem nav nedz laika, nedz vēlmes ķimerēties ar linux ir muļķāki nekā tie, kas no rīta līdz vakaram kompilē programmas un meklē gūglē infu, kā pierubūt printeri?

    Ja OS ir domāta mājas lietošanai tad visam ir jāstrādā out of the box. Un ja tā nav, tad vainīgs nav lietotājs, bet OS veidotājs. Ja ir tādas OS kur viss neiet “no kastes” ar minimālu lietotāja iejaukšanos, tad tā nav OS, kas paredzēta konsumeriem. Tā ir entuziastiem domāta lieta. Un grozi kā gribi, bet pagaidām linux tāds ir. Tad kad linux varēs piedāvā Mac OSX līdzīgu pieredzi šajā ziņā, tad arī varēs runāt.

    #210598
    yix
    Participant

    Saksism ar to ka LINUX nebus lideris kamer pats vienkarshakais lietotajs nemaces vinu uzlikt. WIN parsvarā ir tēmets uz nuubiem. tapec ari pluc uzvaru jo nuubu ir daudz un naudas tiem ari ir daudz. Kamer uber gudrishi lieto linux, tikmer LINUX nauda nenaaks. jo atbalstu ipashi nav kam sniegt jo gurdrishi pashi visu zin. Vobshem ERROR pashaa saknee. Es te vienu bridi saliku vienu pc uz linux nu nochakarejos, ar driveriem psc. p.s. Linux ir ok, bet nu WIn sak apdzit linuxu un t;a ir realitate. šajā raksta vispariba microsost nedaudz pārspīlē. bet pamataa tur ir taisiniba.

    #210599
    jonjs
    Participant

    Eudoxus

    Kas tas ir par sviestainu pieņēmumu, ka tie, kuriem nav nedz laika, nedz vēlmes ķimerēties ar linux ir muļķāki nekā tie, kas no rīta līdz vakaram kompilē programmas un meklē gūglē infu, kā pierubūt printeri?

    Ja OS ir domāta mājas lietošanai tad visam ir jāstrādā out of the box

    ==========================

    Saproti, kas par lietu, tas linux jau ir tiktāl attīstījies, ka nekas tur nav jākompilē. Jau tagad ir out of the box un ar katru jaunāko versiju paliek ar vien labāk. Tādēļ saku, ka Windows XP jau atpaliek, par Windows 7 nezinu, bet tie, kas strādā ar Linux un ir testējuši to 7-to Windu, saka, ka pat tur kā jaunums tiek pasniegtas daudzas fīčas, kas linuxā jau ir kādu laiciņu. Labi, ja tu gribi uztaisīt serveri, tad mazbiku ir jāizmanto komandrinda, bet Google lv ir pilns ar info, ja proti angļu valodu un pat, ja arī neproti.

    #210600
    Evers
    Participant

    jonjs wrote:

    GIMP (PHotoshop ekvivalents), audio un video failu apstrādes programmas

    Gimp ir photoshopa ekvivalents? Photofiltre vai Photofiltre Studio ekvivalents jā, bet ne Photoshop

Tiek skatīts 21 ieraksts (no 88 kopumā)
  • Tēma ‘Microsoft apmāca pārdevējus un apmelo Linux’ ir aizvērta jaunām atbildēm.
Jaunākais portālā