Microsoft apmāca pārdevējus un apmelo Linux

Sākumlapa Forumi Notepad.lv IT ziņas Microsoft apmāca pārdevējus un apmelo Linux

Tiek skatīts 61 ieraksts (no 88 kopumā)
  • Autors
    Ieraksti
  • #210621
    Evers
    Participant

    Labs fleims te, -kāpēc labs? – tāpēc, ka var uzzināt arī šo to jaunu no dažu pamatotajiem argumentiem un skaidrojumiem.

    Lai nu kā, es par linux turu īkšķi – ideja un būtība linukšam ir laba, bet vēl daudz jāpiestrādā – te atkal jātur īkšķis par speciem, kas brīvajā laikā piestrādā pie linux lietām, kā arī jācer, ka dzelžu ražotāji pacentīsies arī linux frontei. To visu bremzē viens nerakstīts “likums” – par brīvu pasaulē lietas nemaz tā nenotiek, linux pasaule grib lauzt šo likumu, pirāti šo likumu brutāli apiet un visu nokačā torrentos, viņiem viss freeware. 😀

    Pagaidām no linuxiem vislabāk patika Linux Mint 🙂 , tas bija pēdējais ko mēģināju. Atpazina Lan un wLan draiveri lapsim, atskiriba no Ubuntu, bet ne tāpēc man viņš patika.

    #210622
    Janhouse
    Participant

    Alienz, par tiem dokumentiem. Kas tev liedz odf lietot? ( https://fizmati.lv/zinas/citas_temas/odf_dokumentu_formats_registrets_latvijas_standarta_statusa )

    Un kas Tev liedz spēlēt spēles uz Linux? Man pagaidām visas, kuras mēģināju spēlēt ir aizgājušas. Citām dabūju pieinstalēt šādas tādas bibliotēkas, bet tas nepatērē īpaši daudz laiku.

    rATRIJS uzliec 9.xx 😀

    #210623
    rATRIJS
    Participant

    Janhouse – gribēju likt, bet kaut kur izlasīju, ka tā īsti nav atbalsta ATI restricted driver`im 🙂 Tagad jau droši vien tas ir izlabots.

    #210624
    zi007
    Participant

    Wuu wrote:

    Jūs visi esat nīkuļi, mikrosofts neražo driverus! Bet gan produkta ražotāji, kuri vainu nevēlas atbalstīt linuksi vai arī viņiem ir kāds sakarīgs līgums kas viņiem to neļauj.

    Iespējams, bet ar to arī pietiek, lai nelietotu linuxu!

    Jūs visi domājat ka esat samācījušies instalēt Windows un esat pasaules nabas un anāli spēčuki? Ja nespējāt uzinstalēt Linuxi atrodiet speciālistu, kas to māk! Nav driveru, nav atbalsta? Bet varbūt jums rokas aug no pakaļas!

    Bet varbūt man negribas tajā visā tik ļoti iedziļināties?

    Š eit arī pierādās ka microsoft reklāma darbojas, visi padzird un tēlu profesionanalus!

    Microsftam ir stipri bail, ne tikai ābols kļūst populārs, bet arī linux sāk kosti papēžos. Un vel tas fakts ka neviens nevēlas lietot jaunās Windows OS, bet gan drīzāk downgreido.

    Tas gan ir meli! Jaunākā OS vēl oficiāli nav iznākusi! Bet par Vistu gan, ja MS uztaisīja brāķi, tad protams cilvēki gribēja downgrade! Un viss tikai tāpēc, ka MS agrāk neuzklausīja patērētāju!

    Mobilajā pasaulē atvertā koda programmas stipri svin uzvaras gājienu. Linux tā ir nākotne un no tā neizbēgti…

    Linux ir tik liela nākotne, cik tam būs atbalstītāju! Ja Ubuntu izlaiž ik pēc 6 mēnešiem un katra nākamā versija ir nestabilāka, tad es nesaskatu tur nekādu spožo nākotni! Man patika versijas 6.10 un 7.04 Ja liku jaunāku, tad datoram ļoti ātri pazuda grafiskais interfeiss! Priekš kam man tādas problēmas? Uzliku w7 un nekas nezūd, viss darbojas stabili! 🙂

    #210625
    Eudoxus
    Participant

    Just for the record – nekad nevienam neesmu mēģinājis pierādīt, ka windows vai ir labāks par linux (vai otrādi).

    Bet arguments par aplikācijām patiešām nekam neder. Lielākā daļa aplikāciju, kas pieejamas uz linux ir bez maksas pieejamas arī uz win.

    Komandrindas cienītājiem var atgādināt, ka arī uz win ir komandrinda.

    Protams, linux strauji mainās. Bet ir lietas, kas paliek nemainīgas vai kļūs sliktākas. Daudzi pieredzējuši linux lietotāji, piemēram, tā domā par X logiem. Jau cik gadus to nevar savest kārtībā.

    Bet ko es patiešām nesaprotu, kāpēc daudzi no tiem, kas lieto linux ir pilnīgi apsēsti ar domu, ka citiem arī tas būtu jādara. Un ja kāds pasaka, ka viņam tas galīgi neinteresē, tad vēl nolamā par stulbeni. Kaut kādas kvazireliģiskas iezīmes. Tipa neticīgos ir jāsit nost.

    #210626
    Mad182
    Participant

    Ja rokas aug no dirsas vai vienkārši nesaskatat vajadzību pēc citas OS, tad taču lietojiet windows, bet lūdzu lieciet mieru pingvīnam. Ticiet man, lielu intelektu jūs tādejādi neparādat. Neviens taču jums to linuxu nespiež lietot un naudu par to neprasa.

    Man piemēram tas pats ubuntu mājās lieliski darbojas uz 3 datoriem wireless tīklā, šārē datus un printeri ar citiem linux un windows kasti, nerunājot par tādām lietām, kā mūzikas un filmu atskaņošana, internets visās tā izpausmēs, darbs ar attēliem, attēlu skenēšana, disku rakstīšana utt… Viss darbojas ātri, stabili un galvenais tas ir bezmaksas.

    Un vispār vajadzētu aizliegt ar Linux (un citām OS) saistītos topikos kakāt tiem, kuri nav vismaz mēnesi palietojuši attiecīgo OS.

    #210627
    Janhouse
    Participant

    Eudoxus, kas Tev ar X nepatīk?

    zi007, Ubuntu ir LTS stabilās versijas un visādas testing un unstable. Jaunty un Karmic ir tiem, kuriem terminālis ir draugs. 😀

    Kapēc saki, ka paliek nestabilāka? Muļķības! Nevajag lietot nestabilās pakas un tad nekārsies nekas.

    #210628
    Eudoxus
    Participant

    Janhouse wrote:

    Eudoxus, kas Tev ar X nepatīk?

    zi007, Ubuntu ir LTS stabilās versijas un visādas testing un unstable. Jaunty un Karmic ir tiem, kuriem terminālis ir draugs. 😀

    Kapēc saki, ka paliek nestabilāka? Muļķības! Nevajag lietot nestabilās pakas un tad nekārsies nekas.

    Ne jau man, bet veselam lērumam linux lietotāju X logi sagādā galvassāpes. Pilni linux forumi ar šīm ķibelēm.

    Skaidrs, ka tiem, kas lietos Debian Stable (ja nemaldos, tad tas tagad ir Lenny), CentOS vai maksas SLED tiem in general nekādu problēmu nebūs (vismaz kamēr lietos tās pakas, kas ir repozitorijos). Daudzi sūdzas par to, ka jaunās relīzes ir krietni gļukainākas un relīžu kvalitāte kopumā ir kritusies. Atkal – es atsaucos tikai uz citu lietotāju pieredzi, kas linux lieto jau gadiem.

    #210629
    Evers
    Participant

    Janhouse, pēc kā tās stabilās un nestabilās pakas var atšķirt? Jebšu tu par galveno versiju domāji, ka jālieto LTS un nekārsies nekas?

    #210630
    Eudoxus
    Participant

    Mad182 wrote:

    Ja rokas aug no dirsas vai vienkārši nesaskatat vajadzību pēc citas OS, tad taču lietojiet windows, bet lūdzu lieciet mieru pingvīnam. Ticiet man, lielu intelektu jūs tādejādi neparādat. Neviens taču jums to linuxu nespiež lietot un naudu par to neprasa.

    Man piemēram tas pats ubuntu mājās lieliski darbojas uz 3 datoriem wireless tīklā, šārē datus un printeri ar citiem linux un windows kasti, nerunājot par tādām lietām, kā mūzikas un filmu atskaņošana, internets visās tā izpausmēs, darbs ar attēliem, attēlu skenēšana, disku rakstīšana utt… Viss darbojas ātri, stabili un galvenais tas ir bezmaksas.

    Un vispār vajadzētu aizliegt ar Linux (un citām OS) saistītos topikos kakāt tiem, kuri nav vismaz mēnesi palietojuši attiecīgo OS.

    Vispirms vajadzētu aizliegt lamāties. Un kurš tad te neliek mieru pingvīnam? Būtu kaut uzmanīgāk palasījis, ko cilvēki raksta. Ja kāds pasaka, ka linuxam nav tas vai šitas, vai ka linuxam tas vai šitas ir gļukains, tad tas nenozīmē nolikt linux. Es tak pieņemu, ka linux nav nekāds nelaiķis par kuru vai nu tikai labu, vai neko. Ja kāds saskata jebkurā OS kādu trūkumu, tad kāpēc viņš/a par to nevarētu izteikties. Un ja viņam nav taisnība, tad vai tiešām ir tik grūti pateikt, ka, sorry, tev nav taisnība un paskaidrot, kā ir īstenībā. Nē, tā vietā tikai augstprātīga lamāšanās. Kādu tad intelektu tu parādīji savā komentā?

    #210631
    Janhouse
    Participant

    Evers, katrai versijai savi repozitoriji.

    Instalējot no source vai liekot no sazin kurienes nokačātas .deb pakas nekad nevar zināt rezultātu un tādos gadījumos labāk draudzēties ar termināli.

    Bet parastam datorlietotājam viss nepieciešamais ir standarta repozitorijos.

    #210632
    usins
    Participant

    Emz, laikam samērā karsta diskusija-

    Dzelžu atbalsts- atbalsta abi puslīdz daudz, ja skaita to, ka jaunais linux kernelis palaidīsies pat uz ledusskapja (ja tam ir ram, cpu, datu nesējs.) Bet ja runā tieši par dator dzelžu atbalstu- jaunajam kernelim var iebarot dadz vairāk dzelžu. un nav problēmas ja sēdi uz intel, nvidia ( ko lieto vairākums lietotāju). Par atbalstu- ir maksas atbalsts parastajiem lietotājiem (ja slinkums ieiet kādā forumā un atsvaidzināt rus eng alodu zināšanas) Bet atbalsts ir samērā spēcīgs, Latvijā arī var iegūt (gan maksas 24h diennaktī gan bezmaksas-lēnāku)

    Ja vajag- atbalsta ipodus un mp3 pleijerus, izņemot zune un iPod touc un iPhone (ja nav džeilbreikots).

    Caurumus lāpa regulāri, jo lielākajām distrām ir algoti programmētāji, kas ar to nodabojas!

    Bet protams, abas OS ir līdzīgas un visos apgalvojumos ir daļa patiesības, tikai uzsvars likts uz slikto. Tad jau redzēs kas notiks OS frontē pēc pāris mēnešiem. Tik zinu, ka nenotiks baigais sprādziens un milijonim lietotāju nepārslēgsies uz Linx mēneša laikā. Bet potenciāls ir francijā un krievijā un ASV

    #210633
    Stat1CX
    Participant

    Atradu interesantu video, kur linuxisti apspriež linux problēmas https://www.youtube.com/watch?v=YoYL4R3Te2s

    #210634
    Eudoxus
    Participant

    Stat1CX wrote:

    Atradu interesantu video, kur linuxisti apspriež linux problēmas https://www.youtube.com/watch?v=YoYL4R3Te2s

    O, paldies! Š is ir labs. Cilvēki, kas reāli saistīt ar developmentu tomēr skaidri redz problēmas un neuzvedas kā fanpuikas. Ceru, ka linux evanģēlisti, kas šeit ir rakstījuši komentus to noskatīsies.

    p.s. Video sākums ir pamācošs, kur puisis ņemas, lai palaistu projektoru.

    #210635
    daGrevis
    Participant

    Š…ā, nu bizness ir bizness… 🙁

    #210636
    drunk_lizard
    Participant

    jezus kaadi murgi….

    seviskji taa lietotaaja, kursj taalaak par aizvaigu nav redzeejis…

    Wuu wrote:

    Par W7 labāk klusētu, kamēr nav vismaz 1sp lietot viņu ir pirmā idiotisma pazīme! Katru nedēļu vismaz 2 datori iziet caur manām rokām.


    ieteikums – nelaid caur rokaam! laid caur pakalju! rokas tev vienalga no turienes aug…

    Wuu wrote:

    līdzi bija noteboks ar Ubuntu un tā sanāca ka Windowsu kādu mēnesi neredzēju. Kad atbraucu mājās un nācās piesēsties pie Windowsa, man bija tāda sajūta ka piesēdos pie akmens laikmeta tehnoloģijas.


    tava attiistiiba taa arii ir palikusi mezozojaa…

    vispaari – attieciigais suukaajosjaa avatara iipasjnieks ir juutami apdaliits it sfeeraa :>

    man suunains gariigais, taapeec atljausjos paaanalizeet dziljaak sjo teemu:>

    1. kaapeec visi parastie datorlietotaaji medz asocieet linux ar ubuntu.

    savaa laikaa, etak gadaa 2003 neliela fanaatu grupa benziina tvaiku ietekmee noleema mest izaicinaajumu OS tirgus liiderim microsoft:) viss jau buutu nekas, tikai naudas kjesjaa nebija… toties bija mezjoniigas ambiicijas, atradaas sponsors un tapa debian klons ubuntu…

    pirmaa kljuuda, mhhhh

    ja debian izstraadee un sliipeesjanaa straadaaja profi, kuri ciesji kontakteejaas savaa starpaa un uzskatiija nevainojamu softu par savu goda lietu, tad jaunceptie ubuntisti par savu goda lietu uzskatiija alvas riikli un cjuguna smadzenes. katrs kautcik dizjo kodeesjanas maaku apguvusjais “geek” jaaja kodu cik saprasjanas…

    peec kopeejaa vadmotiiva – за нами москва! – rekordtempos tika gjenereetas nekam nederiigas reliizes. taam rekordempos tika gjenereeti pacji un rekordtempos grautas kastes :> tika izveidota taa saucamaa ubuntu komuuna, kur neviens ne parko nav atbildiigs un galvenais sauklis/atbilde uz jautaajumiem – “driiz buus jauna reliize un tur viss buus!”

    2. kaapeec lietotaajs tomeer izveelas windows nevis linux (ar linux nav domaats ubuntu, mhhh)

    pirmais un galvenais – pieradums, pieradums, pieradums!

    kaapeec darba piedaavaajumos vienmeer ir rakstiits – nepieciesjamas m$ office prasmes? lai nebuutu cjakara:>

    atnak sekretutka, uzspiezj uz M burta un drukaa… nedod dies nebuus taa burta…

    par sjo cepuri nost geitsa kungam :> veesturiski taa nu ir izveidojies (allelujaa, viljam) ka 90% tautas dators asocieejas ar windows, 90% lieto windows un tiem 90% tiek rakstiits softs…

    perfekts saknes maarketings)

    taas pasjas dolbannaas speeliites. kaadai os tiek izstraadaatas? pareizi – windows. taapeec, ka 90% personiigo datoru griezj tiesji to. un pofig!

    3. specifiski softi.

    ohohohoho! tie pasji 90%! griezjas os, griezjas nauda :>

    starp citu – specifiski, ruupnieciibaa izmantojamie softi ir zem linux :> a kuram ierindas useram savu dakji jaaizmanto kodolgalvas izstraadee? :>

    jaa, winapp izstraade viennoziimiigi tiek sponsoreeta, bet par to naudu, kuru lietotaajs maksaa.

    gribi fotozjopu – maksuj, gribi cad – maksuj! te nemaz nerunaasim par sjauri specifiskiem softiem, piemeeram autodiagnoztiku :>

    starp citu – pasaulee nav tikai linux un windows… ir arii citas os – soljarka, bsd, macos. starp citu linux nebuut nav ubuntu. ubuntu ir tikai liiks meegjinaajums uzleekt augstaak par dirsu. neziniisjiem varu pastaastiit, ka pasaules tiimeklis turaas tiesji uz unixveidiigaam os:> pat juusu sranajaa ruuterii visdriizaak straadaa linux, nemaz nerunaajot par lielaakiem centrmezgliem)

    aa, aizmirsaas 4. punkts :>

    speeles… nu plja, kaada jeega rakstiit speeles mazizmantotaam platformaam, ja var rakstiit winam, kuru izmanto 90%? m?

    iss rezumee manam nesakariigajam penterim.

    nefig karot par to, kura os labaaka vai sliktaaka. tas ir tiiri subjektiivs jeedziens un atkariigs tikai no lietotaaja prasmes un veelmeem.

    veel peedeejais – win7 noliceeji, turat nu muti! sjii os IR izdevusies un PANJEMS lielaako tirgus dalju.

    un bubuntisti lai pasit fallu ap stenderi!

    aamen!

    #210637
    BlackHalt
    Participant

    Ubuntu ir ērtākais OS kādu esmu lietojis.

    Radiniekiem parasti es uzstādu Ubuntu, klientiem – Windows.

    Uzminiet – Kādēļ? 😉

    #210638
    Stat1CX
    Participant

    Tādēļ ka klients tevi ar tavu bubuntu pasūtītu 5 mājas tālāk.

    #210639
    jonjs
    Participant

    BlackHalt

    Ja runājam par OS uzstādīšanu, tad es daudziem saviem darba kolēģiem vienā no darbiem, kas nav saistīts ar IT lieku par velti Windas (labdarība pa čomiskajam). Izglītošanās nolūkos protams džeki to izmanto 😀

    Bet pedējā laikā sāku sēdinat uz UBunta.

    Ä€ un vēl šodien es uzstādīju savu pirmo KLOZETPODU, vecais krievu ražojums bija sācīs tecēt 😀 JOks, bet tā ir taisnība.

    UBUNTU patiesi ir ļoti ērts un paliek arvien ērtāks ar katru jaunāko relīzi. Fāterīts manējais arī sēž uz ubunta.

    Un tādēļ tas ir tik populārs, man vienalga ko par Ubuntu raksta DRUNK_LIZARD. Tādēļ, ka nav jāuztraucas par Vīrusiem (vismaz pagaidām), programmām un dauz ko citu. UN LTS Relīzes strādā godam.

    Latvijā ir ļoti daudz iestādes, kur varētu uzmest Ubuntu (skolās, augstākās mācību istādes, sekretāru kabinetos)naudas ekonomija valsts iestādēs būtu patīkama.

    Bet pie mums jau neviens nedomā par to kā taupīt, pie mums valsts naudas tērētāji domā, kā vairāk iztērēt un līdz ar to arī procentiņu sev pa kreisi aizlaist.

    Un tā jau ir slimība, ko sauc par kleptomāniju.

    Nemaz nerunājot par to, ka mājās taču vairumam ir krakotās Windas.

    #210640
    jonjs
    Participant

    Stat1CX

    Nē tādēļ, ka ar Windu Var nākt vēl un vēl un kāst naudu no klienta. Bet Ubuntu ir tik vienkāršs, ka pilns Google ar risinajumiem un padomiem. Pat īpaši meklēt nevajag.

    To pašu XP ulzikt nav nemaz tik vienkārši nezinātājam it īpaši uz jaunajiem datoriem, kuriem nāca Vista līdzi.

    Pats vienreiz kādas 4 -6 stundas instalēju WinXP un aktīvi kačāju draiverus meklēdamies pa internetu.

Tiek skatīts 61 ieraksts (no 88 kopumā)
  • Tēma ‘Microsoft apmāca pārdevējus un apmelo Linux’ ir aizvērta jaunām atbildēm.
Jaunākais portālā