Austrālijā izdodas veiksmīga koronavīrusa sintēze – vakcīna izstrādes procesā

Jaunais koronavīruss varētu sagādāt lielākas problēmas, nekā daži sākotnēji būtu domājuši, tam izplatoties visās pasaules daļās, neskatoties uz valdību un veselības organizāciju centieniem to ierobežot. Tomēr labās ziņas ir tādas, ka Austrālijā, zinātniekiem ir izdevies sintezēt vīrusu laboratorijā.

Daži no mums varētu domāt, priekš kam kāds vispār vēlētos sintezēt šo nāvējošo slimību? Tas ir nepieciešams tāpēc, ka pret šo sintezēto vīrusu tagad būs iespējams testēt potenciālās vakcīnas. Tas arī ļaus zinātniekiem labāk izprast vīrusam raksturīgās pazīmes, kas savukārt palīdzētu izstrādāt testu, lai noskaidrotu, vai cilvēks nav inficējies ar vīrusu pirms simptomu parādīšanas.

Laboratorija Austrālijā sadarbosies un dalīsies atklājumos ar PVO, kura pēc tam sniegs informāciju laboratorijām visā pasaulē, lai mēģinātu pēc iespējas ātrāk atrast vakcīnu. Jāatzīmē, ka Austrālijas laboratorija nav pirmā, kas spējusi sintezēt vīrusu. Kāda laboratorija Ķīnā arī veikusi vīrusa sintēzi, taču viņi savus izvēlējas nesniegt nekādu informāciju PVO.

Iepriekš tika ziņots, ka Honkongā pētniekiem ir izdevies izveidot potenciālu vīrusa vakcīnu, taču varētu paiet kāds laiks, pirms tā nonāktu lietošanas apritē visā pasaulē. Nesenie Austrālijas laboratorijas panākumi, cerams, varētu palīdzēt paātrināt veiksmīgi noritēt turpmāko vakcīnu izstrādei.

Tikmēr, ja vēlaties sekot vīrusa izplatībai, to iespējams izdarīt izmantojot tiešsaistes izsekotāju.

Avots: Ubergizmo

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt