Google Play tagad parādīs, kā lietotnes izmantos jūsu datus

Google Play viedtālrunī

Uzņēmums Google savā Play lietotņu veikalā kādu laiku atpakaļ pievienojis sadaļu “Datu drošība”. Šī funkcija paredzēta, lai pirms lietotnes lejupielādēšanas parādītu cilvēkiem drošības un privātuma vadlīnijas, piemēram, kā tiek vākti, aizsargāti un izmantoti dati.

“Mēs dzirdējām no lietotājiem un lietotņu izstrādātājiem, ka ar lietotnes apkopoto datu rādīšanu bez papildu konteksta nepietiek,” teikts Google paziņojumā. “Tāpēc mēs izstrādājām sadaļu “Datu drošība”, lai ļautu izstrādātājiem skaidri atzīmēt, kādi dati tiek vākti un kādiem mērķiem tie tiek izmantoti.”

Sadaļā redzams:

  • Vai lietotnes izstrādātājs vāc datus par lietotāju un kādam nolūkam.
  • Vai izstrādātājs koplieto datus ar trešo partiju izstrādātājiem.
  • Lietotnes drošības prakse, piemēram, datu šifrēšana pārnēsāšanas laikā un vai lietotāji var pieprasīt datu dzēšanu.
  • Vai atbilstošā lietotne ir apņēmusies ievērot Google Play ģimenes politiku, kas izstrādāta, lai labāk aizsargātu bērnus Play veikalā.
  • Vai izstrādātājs ir apstiprinājis savas drošības prakses atbilstību globālajam drošības standartam (konkrētāk, mobilo lietojumprogrammu drošības novērtējumam).

Google jau jūlijā paziņoja par plānu ieviest datu drošības sadaļu, un tā attiecas gan uz pirmās puses, gan trešo pušu lietotņu izstrādātājiem. Šī funkcija ir līdzīga Apple lietotņu “uzturvērtības marķējumam”. 

Līdz ar jauno sadaļu, lietotāji var arī labāk kontrolēt, kādiem datiem lejupielādētās programmas var piekļūt. Piemēram, ja lietotne pieprasa piekļuvi atrašanās vietai, varat izvēlēties, vai piešķirt atļauju vienreizējai izmantošanai, izmantošanai tikai lietotnes lietošanas laikā vai izmantošanai visu laiku. Varat arī doties uz Android konfidencialitātes paneli, lai pārskatītu, kāda līmeņa piekļuve datiem ir ierīcē instalētajām lietotnēm.

Dalies :

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Atbildēt

Jaunākie apskati
Tev varētu interesēt